Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:35 am



Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Вибропоглъщаща изолация 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Преди време, след като се отървах от свистящите прозорци, реших че все пак имам някакъв шанс да слушам музика, дкато пътувам.Свалих всички възможни кори и пластмаси от интериора и ги облепих плътно с 10мм дунапрен.Изчезнаха всякакви потраквания и подскръцвания, колата доби малко плътност.Дори стоковите колонки свирнаха :cool:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Авг 20, 2020 7:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А какъв точно е дунапренът, който си налепил и откъде го купи?
Дунапренът НЕ Е вибро изолация. Вибро изолацията се лепи по ламарините и е на бутилова основа.
Дунапренът е най-горен слой и си е шумо обираща изолация.
Има тема по въпроса - може да погледнеш там. Даже мисля, че мнението е за там....

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Авг 20, 2020 12:46 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 12:58 pm
Мнения: 27
Местоположение: София, Младост
Автомобил: forester 2.0 XT 2003
Телефон: 0897370523
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Далеч съм от идеята, да направя Баруто като за изложение за музика.В темите за шумо и звукоизолация се обсъждат професионални техники и специализирани материали,които биха сринали бюджета ми.Планирам да изолирам и част от ламарините,просто за да повиша с малко комфорта при пътуване,но отново ще използвам “заместващи” материали.Дунапрена, който ползвах за пластмасовите кори, е част от опаковката на продукт,който фирмата, в която работя внася.Има добра плътност и определено поставянето му оказа положителен ефект :pardon:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Чет Авг 20, 2020 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този дунапрен си е идеален, за това, за което си го сложил. Би трябвало да върши над 80-90% същата работа, като някой от скъпите материали. Единствено притеснение е колко държи на температура, но предполагам си държи.
Не трябва да се мокри, но предполагам е ясно и както виждам си го сложил на вътрешните повърхности.
Ако ще правиш вибро изолация на вратите, те съветвам да си купиш правилните материали - примерно https://aval-bg.com/product/1712-zvukoi ... nt-coat-m2
И я лепиш на 60-70% покритие - примерно. Играчката е доста голяма (разглабяне, чистене на вратите и т.н.), та не си заслужава да вземеш битумна лента и после в жегите да се окаже, че не е от най-качествените и да се отлепи (поне за мен де).
Има и малко по-евтин вариант от този, ако те интересува пиши - ще ти кажа.

п.п. тук професионално слагана изолация не съм виждал (разбирай - някой да е направил звукото във фирма). Всички, които са показвали кое/как са направили са го правили сами. Другите, които са го правили във фирми - нямат снимки и какво да покажат.

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Авг 20, 2020 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор