Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:35 am



Отговори на тема  [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 Пръскалки на фаровете 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 1:03 pm
Мнения: 9
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0 S
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
И при мен моторчето спря да работи преди няколко месеца, но чак сега се захванах с него и след като попрегледах в форума започнах. Първо свалих тройника и леко пораздвижих пружината под гумата, след това проба и пак нищо.
Втора стъпка сваляне на казанчето и моторчето за фаровете. Имаше доста боклук на дъното на казанчето- някакви "пресечени" остатъци от течноста за чистачки, които хубаво измих и махнах от казанчето. Оказа се обаче, че и това не е проблема. Роторът беше абсолютно блокирал и трябваше да приложа доста сила зада го отлепа от магнитите. След това естествено разглобих мотора и положението беше както го описва и колегата Valio- Ръжда по ротора, магнитите и да допълна нагар по една биметална пластинка. Изчистих ръждата от ротора и магнитите внимателно с шкурка, почистих нагара от биметалната пластина с малка отверка, смазах втулките или семерингите както там се наричат с високооборотна смазка и обратно всичко по местата. Само да кажа за тези, на които им предстои тази процедура, че четките се връщат малко трудно по местата им и не би било лошо ако има втори чифт ръце в този момент. И още нещо-
след като сглобих моторчето реших да го пробвам с трансформатор дали всичко е наред преди да връщам всичко по местата и нищо.... а после, като го монтирах на място тръгна със срташна сила :D , та си мисля че има някакъв кондензатор някъде по трасето :-?
Ето малко снимки и успех на следващите ;)

преди:

Прикачени файлове:
IMG_0447.JPG


Прикачени файлове:
IMG_0448.JPG


Прикачени файлове:
IMG_0449.JPG


след:

Прикачени файлове:
IMG_0451.JPG


Прикачени файлове:
IMG_0452.JPG


Прикачени файлове:
IMG_0453.JPG


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Сеп 09, 2012 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кондензатор няма,а "трансформатора" ти не е имал изправителен блок..демек моторчето е 12волта постоянен ток,а не променлив..,може спокойно да го пробваш на клемите на акумулатора..Хубави снимки,не направи ли и на семеринга..?

Нед Сеп 09, 2012 4:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Valio написа:
Моторчето клеясва ,защото влиза вода в него и оста както и цялото роторче ръждясва,това е заради износен семеринг на оста..Първия път като го "раздвижих",работи месец два после пак блокаж..При повторното отваряне вече го разглобих тотално,вътре беше пълно с ръжда,зачистих смазах и смених семерингата,като естествено няма такава оригинална,нагодих от водна помпа за пералня... :smt129 ,и така почти година все още си работи..
Дори и да не нагаждате друг семеринг поне го разглобете тотално да го изчистите от ръждата и да го смажете обилно така ще изкара повече време :smt023

Здравей адаш!
И мойто моторче беше с тиня и ръжда...семеринга явно пуска много. Работи си 3-4 години и накрая ](*,) . Ще споделиш ли семеринга с какъв го замени? По номер или направо разглоби някоя пералня :cool: ? Благодаря предварително

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Вто Окт 09, 2012 10:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Утре ще погледна номера и ще ти кажа..А иначе семеринга се купува нов и е за водна помпа на пералня :good:

Вто Окт 09, 2012 6:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за отзивчивостта!
Може и лошо да съм се изразил. Въпросът ми е: как си намери заместителя? В магазин за резервни части си намерил семеринга за кой модел марка пералня? Или марката на помпата?
Иначе аз намерих номера на оригиналния семеринг, но чичко Гугъл нищо не е чувал за този номер.
А ето го виновника....


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Вто Окт 09, 2012 9:25 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето това е ....Има го в София...
http://nikelectric.com/product_info.php?products_id=727
За да стане нагаждането трябва да изрежеш оригиналния отвътре за да се получи отвор в който да влезе новия семериг,за залепяне използвай канаколит-Локтайт гел,лепи гума супер здраво..
Дефакто използваш основата от стария ,като заменяш износената сърцевина с нова..
Мисля ,че що годе се изразих изчерпателно ,но ако имаш други въпроси питай.. :good:
 6

Вто Окт 09, 2012 9:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Огромно БЛАГОДАРЯ :good:
По-изчерпателно не би могло.
Тъпото е че в магазина на Мадрид нямат семеринга и ще доставят стока след 20-ина дни... :lipseal:
Ще го търся и другаде.
Отново Благодаря!
Е затова харесвам форума ни. В рамките на часове има реакция при това адекватна :bow:

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Сря Окт 10, 2012 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 12:20 pm
Мнения: 23
Автомобил: Форестер 2,0 125к.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
"Да, течността изтича това е сигурно. И аз моя го ремонтирах, но течността започна да изтича. Тройник можеш да си купиш само оригинален. Питай колегата, Мимо13. Той може да ти осигури"


Здравейте, установих че на моята уредба за почистване на фаровете също е е запушено нещо по тръбите, най вероятно този тройник за който става на въпрос. Трябва ли да си смъкна маската за да стигна до него ( тя не се смъква лесно де, играчка си е ) или има някакъв начин да се извади. Помпичката си работи при мене.
Поздрави.
Станислав

Сря Окт 10, 2012 5:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vale написа:
Огромно БЛАГОДАРЯ :good:
По-изчерпателно не би могло.
Тъпото е че в магазина на Мадрид нямат семеринга и ще доставят стока след 20-ина дни... :lipseal:
Ще го търся и другаде.
Отново Благодаря!
Е затова харесвам форума ни. В рамките на часове има реакция при това адекватна :bow:

И тук го има но е във Варна,може да го поръчаш евентуано
http://ekom.bg/index.php?area=catalog&id=196


Станислав Бояджиев написа:
"Да, течността изтича това е сигурно. И аз моя го ремонтирах, но течността започна да изтича. Тройник можеш да си купиш само оригинален. Питай колегата, Мимо13. Той може да ти осигури"


Здравейте, установих че на моята уредба за почистване на фаровете също е е запушено нещо по тръбите, най вероятно този тройник за който става на въпрос. Трябва ли да си смъкна маската за да стигна до него ( тя не се смъква лесно де, играчка си е ) или има някакъв начин да се извади. Помпичката си работи при мене.
Поздрави.
Станислав

Трябва да свалиш маската,няма друг начин. Горните щипки като се погледнат си личи как може да ги отщипиш/това става откъм маската,щипките остават на гредата!/,след като си разкопчал горните маската се изтегля към теб в горния си край ,след което се издърпва нагоре ,за да се "изхлузи" от долните щипки/именно като строших едната разбрах ,че не се дърпа към теб ,а се изтегля леко нагоре../.
Като свалиш и отвориш тройника ,смени гумичката/става за патрона на батерия,с малко изпиляване/,при мен имаше просълзяване в началото, но в крайна сметка гумичката се напасна и за сега нямам проблеми.. :good:

Сря Окт 10, 2012 7:16 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Накрая намерих въпросния семеринг. Даже има 2 размера - с 4.5 и 5 мм вътрешен диаметър. Лошото е че в моя случай се е скапал ротора. Като отворих двигателчето, вътре беше всичко тиня и ръжда. Роторът беше блокирал, раздвижих го и най-странно е че тръгна. Измих и изчистих всичката гняз. Като го сглобих /с новия семеринг/ се оказа, че двигателя работи много зле - трепери, едвам тръгва - явно някои от намотките са прекъснати. Явно ще мисля за заместител от друга кола или втора ръка от Суби
Успех на събратята!

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Вто Окт 16, 2012 9:23 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 12:20 pm
Мнения: 23
Автомобил: Форестер 2,0 125к.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря, нямам как ще свалям явно маска.
Поздрави

Чет Окт 25, 2012 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 9:38 pm
Мнения: 331
Местоположение: София
Skype: valentinu7
Автомобил: Outback'08 2.5 AT
Рейтинг: 105
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте!
След доста перипетии двигателчето работи. Сменен семеринг, почистване на тинята вътре и смазване. Засега не съм сменял помпата, докато работи - ще се ослушвам :cool:
Благодаря за knowhow-то на патилите и най-вече на Вальо :bow:
Успех и на останалите

_________________
Forester'99 2.0 4EAT
Outback'08 2.5 4AT

Сря Окт 31, 2012 1:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 12:20 pm
Мнения: 23
Автомобил: Форестер 2,0 125к.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Оправих ги!!!!
Пръскат като да гасят колата ако се запали. Сега ако искам да си мия колата само пълня казанчето за чистачките догоре с препарат, пускам няколко пъте чистачките на фаровете да "поопръскат" ( стига до задното стъкло ) оставам да препарата да подейства и после с чиста вода изплаквам цялата кола.
Така го изчистих:
От неизползване беше се напълнила ситемата с утайки ( от разпледелителя зад маската нататък ). Махнах Маската ( внимателно че щипките и стойките са чупливи) горните три щипки се отварят напред от долните три се откопчава маската нагоре.
Изкарах всички маркучи от разпределителя в маркучите към дюзите налях препарат който разтваря мръсотии и оставих да престои. Разпределителя ( главния виновник за неработенето на пръскачките ) трябваше да раздвижа, клапанчето вътре се движеше под много голямо натоварване само, налях го с контакт шпрей, оставих да подейства и после го раздвижих яко.
Трябва да тръгвам ще продължа после.

Съб Ное 03, 2012 3:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 12:20 pm
Мнения: 23
Автомобил: Форестер 2,0 125к.
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ето и продължението: раздвижих клапичката, сложих маркучите, направих проба за пръскане преди да сложа маската, закачих маската внимателно - извадих всички щипки от купето и ги закачих на маската чак после сложих маската на купето, така всичко влиза само напред. И готово.
Поздрави.
Станислав

Нед Ное 04, 2012 11:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 12:58 pm
Мнения: 60
Skype: d_pamporov
Автомобил: subsru forester 2.0X
Телефон: 0893328300
Рейтинг: -13
Кофти...
Отговори с цитат
Здравейте колеги ! И аз съм нов собственик на фори 2008. Понеже много търсих по темата и дори един колега е попитал , но явно е получил отговора в лични ,от къде се пускат тези пръскалки за фаровете?

Пон Дек 17, 2012 3:09 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
доктора написа:
Здравейте колеги ! И аз съм нов собственик на фори 2008. Понеже много търсих по темата и дори един колега е попитал , но явно е получил отговора в лични ,от къде се пускат тези пръскалки за фаровете?


Когато пръскаш на предното стъкло, те пръскат на фаровете, но за по-кратко, под по-голямо налягане.

Пон Дек 17, 2012 7:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Think. Feel. Drive.

Регистриран на: Сря Фев 18, 2009 11:36 pm
Мнения: 1844
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Outback H6
Рейтинг: 238
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
доктора написа:
Здравейте колеги ! И аз съм нов собственик на фори 2008. Понеже много търсих по темата и дори един колега е попитал , но явно е получил отговора в лични ,от къде се пускат тези пръскалки за фаровете?


Задържаш бутона за пръскане на вода на чистачките повече от 1 секунда.

_________________
If in doubt, FLAT OUT!

Пон Дек 17, 2012 7:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Дек 16, 2012 12:58 pm
Мнения: 60
Skype: d_pamporov
Автомобил: subsru forester 2.0X
Телефон: 0893328300
Рейтинг: -13
Кофти...
Отговори с цитат
Благодаря ви много колеги ,за бързия отговор!

Вто Дек 18, 2012 11:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 19, 2013 5:36 pm
Мнения: 167
Местоположение: Варна
Skype: sanmartin84
Автомобил: Subaru Impreza 1.6GL AWD
Рейтинг: 21
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
И аз да благодаря на колегата за изчерпателното обяснение относно моторчето. От днес и моето работи безупречно, със една добавка от мен... :
понеже нямаше откъде да взема уплътнителя които не позволява да влиза течност в роторното отделение, премахнах вече клеясалите шайби и на тяхно място сложих О-пръстен (мисля че беше 6.00 х 2.50 мм) + нова шайба, с което допълнително уплътних хода на ротора , тъй като при мен ходеше около 3 мм. Получи се чудесно след проверката, изпръсках около 1л течност за да съм сигурен че всичко е наред.

Поздрави, Мартин. :beer:

Нед Авг 03, 2014 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За помпата за фаровете (Фори '99) - ето тази става (HONDA S200 1999-2009 Headlight Washer Pump Part number 76806-SNB-S01), единствено е нужно да се презапои съединителя. Стърчи малко повече от оригинала в посока на двигателя, но не е проблем.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...
 15

Нед Май 22, 2016 1:19 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 65 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор