Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:55 pm



Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Датчик за неутрална скорост / подмяна или почистване 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е една малка капсолована гадина, намираща се на скоростната кутя от страната на водача.
Намитаре си едно хубаво местенце, взимате 2-е тухли поставяте ги от шьофьорската страна на предна и задна гума и качвате колата върху тях ( за по удобна работа) :

Изображение

Отивате на двигателния отсег, сваляте въздушния филтър + кутията към дроселната клапа.
Точно под нея има 2-е букси лявата е за светлините на задна а дясната на нашия датчик на свободна предавка.

Изображение

След това има 3-ри скоби които държат кабела към скоростната кутя, малко е гадничко докато се освободят, аз го направих отдолу в легнало положение с една ръка ;) трудничко ама се получи.

Гадината се намира в задния краи на скоростнта кутия (да не объркате датчика понеже има 2-а пред нея има друг които е за светлинет на заден ход) ето тук, вижда се лесно, ама се сваля.... абе лесно е ама мястото е кофти.

Изображение

Изображение

Пак казвам предният датчик е за задна скорост, тук се вижда добре.

Изображение

След като сле го свалили операциите са ясни една чашка със бензин и киснене.....

Изображение

После раздвижване, направо ме заболя пръста да го натискам :-)
Значи трябва да се натисне и рязко да се пусне, с отместване на пръста в страни. Понеже трябва да направи контакт когато бутончето е излязло напред.
Междувременно мерите с мултицета к'во става.

Изображение

Изображение

За да ви олесня доста при меренето с мултицета ще ви споделя нещо което аз направих накрая :-) понеже буксата е тясна и дълбока и сам човек е малко трудно хем да държи сондите хем да натиска ботончето.
На буксата има нещо като намалител, пластмаската е с друг цвят и се вади със 2-е зъбчета отстрани, като се свали от мястото на зъбчетата се бърка диретно на клемите на буксата и се мери лесно.

Изображение

Накрая малко с WD40 + раздвижване и започва да работи прекрасно, когато е отпуснато веригата е затворена когато е натиснато отворена.
Сглобявате и всички ядове свързани с него вече ги няма, стига навреме да установите че това е проблема, че аз се мъчих 2-3 месеца.
А има медна дифтунка, която аз поизтърках с водна шкурка за да уплътни добре.

Накрая си правите една снимак за спомен и я качвате у форума :smt023

Изображение

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm
 32


Последна промяна Mladen99 на Пет Сеп 09, 2011 9:54 am, променена общо 1 път


Пет Сеп 09, 2011 8:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:smt023 :smt023 :smt023

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Сеп 09, 2011 9:03 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много добре! И аз го качвах на бордюр, а откачането на кабела от държача - отпред с едно столче, че бая високо ми идва. :D

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Пет Сеп 09, 2011 9:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 8:40 pm
Мнения: 40
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Outback 2005
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
Може ли малко инфо какво се случва, ако датчика не работи?

Вто Окт 25, 2011 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
milentenev написа:
Може ли малко инфо какво се случва, ако датчика не работи?


На мен ми задържаше на 2000 оборота в движение, но не винаги, даже рядко....
Добре че колегата Yco каза че може да е тои, малко не вярвах в началото но сега..... хиляди благодарности.....

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Вто Окт 25, 2011 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А възможно ли е моето придърпване по време на движение да се получи от прецакан такъв датчик?

Придърпва когато си поиска - студен/топъл мотор, сухо/мокро време и т.н. Може с дни да не се появи проблема, но го има и сега като се замисля, най-често започва при ускоряване, при качване на следваща предавка. Дърпа като магаре колата и след някакво време се оправя. Няма записани грешки в бензиновия и газовия комп, не свети нищо по таблото.

Поради това досега са правени следните опити за поправка:

Нови свещи (на бобини е колата)
Почистване на стъпков мотор
Почистване на дросел
Почистване на дебитомер
Внимателен преглед на настройките на газовата уредба, която е почти нова, на няколко хиляди км.

Нед Апр 21, 2013 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:
А възможно ли е моето придърпване по време на движение да се получи от прецакан такъв датчик?

.


Не мисля, но нищо не пречи да замериш с мултицет буксата на датчика, които се намира под възд. филтър. Пък и датчика нее скъп към 30лв.

Това придърпване си е хронично на доста коли и е неоткриваемо, чувал съм за много коли страдащи от това, аз пуснах тема преди време която стигна 10-15 страници и нищо. Какво ли не правих и аз.
При мен го прави в момент на отпускане на газта или при подаване, но при всякакви условия.
Ако намериш решение пиши!
Аз вече си мисля че е нещо механично, съединител, някакви лагери, диференциал, тампони, но пък няма никакви шумове никакви хлабини...

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Нед Апр 28, 2013 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всъщност каква е ролята на този датчик?

Нед Апр 28, 2013 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
sk67 написа:
Всъщност каква е ролята на този датчик?
Казва на колата, че не си на скорост. Оттам вече всички други системи се привеждат в съответния режим на работа, който е удачен за неутрална. При автоматите има доста положения в които се иска тая информация. Отделно независимо от типа скоростна кутия, мотора трябва да знае на скорост ли си или не, за да определя параметри по смесообразуването и запалването. Предварения, горивна смес, кой знае какво още.

Вто Апр 30, 2013 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mladen99 написа:
Това придърпване си е хронично на доста коли и е неоткриваемо, чувал съм за много коли страдащи от това, аз пуснах тема преди време която стигна 10-15 страници и нищо.
Откак монтирахме уредбата проблеми нямаше, т.е. има вариант колата да си бачка без да дърпа, това е сигурно ;) Сега ми прави тая магария та се чудя и аз от какво може да е. Аз съм с ръчни, но трябва да има такъв датчик. Но пък на бензин го няма проблема, така че едва ли е датчика :( Като го оправя ще пиша.

Вто Апр 30, 2013 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mladen99 написа:
Това придърпване си е хронично на доста коли и е неоткриваемо, чувал съм за много коли страдащи от това, аз пуснах тема преди време която стигна 10-15 страници и нищо. Какво ли не правих и аз. При мен го прави в момент на отпускане на газта или при подаване, но при всякакви условия. Ако намериш решение пиши!
Аз вече си мисля че е нещо механично, съединител, някакви лагери, диференциал, тампони, но пък няма никакви шумове никакви хлабини...
Мамка му и прасе, от газовия компютър се оказа. Сменихме го и заспа. Митака подвърза и някакъв кабел към друго място, каза, че така газовия комп ще чете по-точно оборотите на мотора, но това по-скоро беше бонус към обслужването.

Проблема си беше в бъгнат комп / фърмуер. Споменавам и фърмуера, но не преинсталирахме, а директно сменихме компа, така че не го изключвам и това като възможност.

Чет Май 23, 2013 9:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 03, 2012 7:44 pm
Мнения: 25
Skype: dan4o_sln
Автомобил: impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
impreza 99г.има ли го тоя датчик

Пон Дек 09, 2013 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 25, 2014 2:32 pm
Мнения: 3
Skype: yozzz_95
Автомобил: subaru impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
здравейте! имам импреза 1.8 1993г. смениха ми съединител и се появи проблем при тръгване, все едно съм на ръчна. възможно ли е да е от тоя датчик? Спешно ми трябва инфо! благодаря предварително! :hello: :hello: :)

Сря Юни 25, 2014 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, трябва да се провери хил холдера дали е закачен и регулиран - имаше теми за това.

Сря Юни 25, 2014 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Юни 25, 2014 2:32 pm
Мнения: 3
Skype: yozzz_95
Автомобил: subaru impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
благодаря ти много колега! ;) ;)

Пет Юни 27, 2014 6:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 1:25 pm
Мнения: 5
Автомобил: субару импреза 1998
Телефон: 0877330990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги при мен датчика работи ама искарва грешка че неработи и светва чека за малко после гасне замервам го работи можели да отказва само за момент и на това да се далжи всичко!Благодаря предварително :) :hello:

Чет Юли 31, 2014 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subaru_93 написа:
Здравейте колеги при мен датчика работи ама искарва грешка че неработи и светва чека за малко после гасне замервам го работи можели да отказва само за момент и на това да се далжи всичко!Благодаря предварително :) :hello:


Можеш да провериш буксата да не е хлабава или да не дава добър контакт.Контактен спрей и почистване като начало !

Чет Юли 31, 2014 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 1:25 pm
Мнения: 5
Автомобил: субару импреза 1998
Телефон: 0877330990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Проверих я сигорно 5 пъти :) и пак реших колега да взема нов датчик защото вече ми писна ;) благодаря все пак :beer:

Пет Авг 01, 2014 9:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 3:10 pm
Мнения: 161
Автомобил: Forester
Рейтинг: -23
Кофти...
Отговори с цитат
1. Контакния спрей много, много ускорява процеса.
2. Имам готов датчик за замяна но ме претеснява дали няма да текне маслото от там? Кутията малко е препълнена, просто да съм подготвен психически :) . При мен основния проблем е че се опъва малко да си дигне оборотите за да потъгли. В момента е замостен и има и други по малки положителни разлики

Сря Окт 14, 2015 6:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 05, 2015 8:17 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
можели от този датчик да обърква компютъра и да влияе на паленето при студен двигател

Нед Дек 18, 2016 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор