Отговори на тема  [ 26 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Датчик за неутрална скорост / подмяна или почистване 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е една малка капсолована гадина, намираща се на скоростната кутя от страната на водача.
Намитаре си едно хубаво местенце, взимате 2-е тухли поставяте ги от шьофьорската страна на предна и задна гума и качвате колата върху тях ( за по удобна работа) :

Изображение

Отивате на двигателния отсег, сваляте въздушния филтър + кутията към дроселната клапа.
Точно под нея има 2-е букси лявата е за светлините на задна а дясната на нашия датчик на свободна предавка.

Изображение

След това има 3-ри скоби които държат кабела към скоростната кутя, малко е гадничко докато се освободят, аз го направих отдолу в легнало положение с една ръка ;) трудничко ама се получи.

Гадината се намира в задния краи на скоростнта кутия (да не объркате датчика понеже има 2-а пред нея има друг които е за светлинет на заден ход) ето тук, вижда се лесно, ама се сваля.... абе лесно е ама мястото е кофти.

Изображение

Изображение

Пак казвам предният датчик е за задна скорост, тук се вижда добре.

Изображение

След като сле го свалили операциите са ясни една чашка със бензин и киснене.....

Изображение

После раздвижване, направо ме заболя пръста да го натискам :-)
Значи трябва да се натисне и рязко да се пусне, с отместване на пръста в страни. Понеже трябва да направи контакт когато бутончето е излязло напред.
Междувременно мерите с мултицета к'во става.

Изображение

Изображение

За да ви олесня доста при меренето с мултицета ще ви споделя нещо което аз направих накрая :-) понеже буксата е тясна и дълбока и сам човек е малко трудно хем да държи сондите хем да натиска ботончето.
На буксата има нещо като намалител, пластмаската е с друг цвят и се вади със 2-е зъбчета отстрани, като се свали от мястото на зъбчетата се бърка диретно на клемите на буксата и се мери лесно.

Изображение

Накрая малко с WD40 + раздвижване и започва да работи прекрасно, когато е отпуснато веригата е затворена когато е натиснато отворена.
Сглобявате и всички ядове свързани с него вече ги няма, стига навреме да установите че това е проблема, че аз се мъчих 2-3 месеца.
А има медна дифтунка, която аз поизтърках с водна шкурка за да уплътни добре.

Накрая си правите една снимак за спомен и я качвате у форума :smt023

Изображение

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm
 32


Последна промяна Mladen99 на Пет Сеп 09, 2011 9:54 am, променена общо 1 път


Пет Сеп 09, 2011 8:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
:smt023 :smt023 :smt023

_________________
http://www.hostit.bg/

Пет Сеп 09, 2011 9:03 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 10:14 am
Мнения: 1880
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Forester 2.0
Рейтинг: 119
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Много добре! И аз го качвах на бордюр, а откачането на кабела от държача - отпред с едно столче, че бая високо ми идва. :D

_________________
FSG - Alexander doesn't tested, but Yco did it!
Нека вън да веят бури, ...а ний до дъбовото бури!

Пет Сеп 09, 2011 9:49 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юни 16, 2011 8:40 pm
Мнения: 40
Местоположение: Sofia
Автомобил: Subaru Outback 2005
Рейтинг: 2
Нов фен
Отговори с цитат
Може ли малко инфо какво се случва, ако датчика не работи?

Вто Окт 25, 2011 1:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
milentenev написа:
Може ли малко инфо какво се случва, ако датчика не работи?


На мен ми задържаше на 2000 оборота в движение, но не винаги, даже рядко....
Добре че колегата Yco каза че може да е тои, малко не вярвах в началото но сега..... хиляди благодарности.....

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Вто Окт 25, 2011 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
А възможно ли е моето придърпване по време на движение да се получи от прецакан такъв датчик?

Придърпва когато си поиска - студен/топъл мотор, сухо/мокро време и т.н. Може с дни да не се появи проблема, но го има и сега като се замисля, най-често започва при ускоряване, при качване на следваща предавка. Дърпа като магаре колата и след някакво време се оправя. Няма записани грешки в бензиновия и газовия комп, не свети нищо по таблото.

Поради това досега са правени следните опити за поправка:

Нови свещи (на бобини е колата)
Почистване на стъпков мотор
Почистване на дросел
Почистване на дебитомер
Внимателен преглед на настройките на газовата уредба, която е почти нова, на няколко хиляди км.

Нед Апр 21, 2013 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jafaar написа:
А възможно ли е моето придърпване по време на движение да се получи от прецакан такъв датчик?

.


Не мисля, но нищо не пречи да замериш с мултицет буксата на датчика, които се намира под възд. филтър. Пък и датчика нее скъп към 30лв.

Това придърпване си е хронично на доста коли и е неоткриваемо, чувал съм за много коли страдащи от това, аз пуснах тема преди време която стигна 10-15 страници и нищо. Какво ли не правих и аз.
При мен го прави в момент на отпускане на газта или при подаване, но при всякакви условия.
Ако намериш решение пиши!
Аз вече си мисля че е нещо механично, съединител, някакви лагери, диференциал, тампони, но пък няма никакви шумове никакви хлабини...

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Нед Апр 28, 2013 2:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 6:11 pm
Мнения: 770
Автомобил: Lifted FORESTER MY98, SF5-S10
Рейтинг: 67
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всъщност каква е ролята на този датчик?

Нед Апр 28, 2013 3:38 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
sk67 написа:
Всъщност каква е ролята на този датчик?
Казва на колата, че не си на скорост. Оттам вече всички други системи се привеждат в съответния режим на работа, който е удачен за неутрална. При автоматите има доста положения в които се иска тая информация. Отделно независимо от типа скоростна кутия, мотора трябва да знае на скорост ли си или не, за да определя параметри по смесообразуването и запалването. Предварения, горивна смес, кой знае какво още.

Вто Апр 30, 2013 1:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mladen99 написа:
Това придърпване си е хронично на доста коли и е неоткриваемо, чувал съм за много коли страдащи от това, аз пуснах тема преди време която стигна 10-15 страници и нищо.
Откак монтирахме уредбата проблеми нямаше, т.е. има вариант колата да си бачка без да дърпа, това е сигурно ;) Сега ми прави тая магария та се чудя и аз от какво може да е. Аз съм с ръчни, но трябва да има такъв датчик. Но пък на бензин го няма проблема, така че едва ли е датчика :( Като го оправя ще пиша.

Вто Апр 30, 2013 1:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 06, 2009 9:53 pm
Мнения: 1162
Местоположение: СОФ
Skype: ubergruber
Автомобил: Impreza 2.0GRR!
Рейтинг: 71
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mladen99 написа:
Това придърпване си е хронично на доста коли и е неоткриваемо, чувал съм за много коли страдащи от това, аз пуснах тема преди време която стигна 10-15 страници и нищо. Какво ли не правих и аз. При мен го прави в момент на отпускане на газта или при подаване, но при всякакви условия. Ако намериш решение пиши!
Аз вече си мисля че е нещо механично, съединител, някакви лагери, диференциал, тампони, но пък няма никакви шумове никакви хлабини...
Мамка му и прасе, от газовия компютър се оказа. Сменихме го и заспа. Митака подвърза и някакъв кабел към друго място, каза, че така газовия комп ще чете по-точно оборотите на мотора, но това по-скоро беше бонус към обслужването.

Проблема си беше в бъгнат комп / фърмуер. Споменавам и фърмуера, но не преинсталирахме, а директно сменихме компа, така че не го изключвам и това като възможност.

Чет Май 23, 2013 9:32 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Авг 03, 2012 7:44 pm
Мнения: 25
Skype: dan4o_sln
Автомобил: impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
impreza 99г.има ли го тоя датчик

Пон Дек 09, 2013 8:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 25, 2014 2:32 pm
Мнения: 3
Skype: yozzz_95
Автомобил: subaru impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
здравейте! имам импреза 1.8 1993г. смениха ми съединител и се появи проблем при тръгване, все едно съм на ръчна. възможно ли е да е от тоя датчик? Спешно ми трябва инфо! благодаря предварително! :hello: :hello: :)

Сря Юни 25, 2014 2:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, трябва да се провери хил холдера дали е закачен и регулиран - имаше теми за това.

Сря Юни 25, 2014 3:48 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Сря Юни 25, 2014 2:32 pm
Мнения: 3
Skype: yozzz_95
Автомобил: subaru impreza
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
благодаря ти много колега! ;) ;)

Пет Юни 27, 2014 6:09 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 1:25 pm
Мнения: 5
Автомобил: субару импреза 1998
Телефон: 0877330990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги при мен датчика работи ама искарва грешка че неработи и светва чека за малко после гасне замервам го работи можели да отказва само за момент и на това да се далжи всичко!Благодаря предварително :) :hello:

Чет Юли 31, 2014 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 5:21 pm
Мнения: 165
Местоположение: Търговище
Автомобил: Impreza Outback 2.0;125;2005
Телефон: 0894736253
Рейтинг: 136
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subaru_93 написа:
Здравейте колеги при мен датчика работи ама искарва грешка че неработи и светва чека за малко после гасне замервам го работи можели да отказва само за момент и на това да се далжи всичко!Благодаря предварително :) :hello:


Можеш да провериш буксата да не е хлабава или да не дава добър контакт.Контактен спрей и почистване като начало !

Чет Юли 31, 2014 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 1:25 pm
Мнения: 5
Автомобил: субару импреза 1998
Телефон: 0877330990
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Проверих я сигорно 5 пъти :) и пак реших колега да взема нов датчик защото вече ми писна ;) благодаря все пак :beer:

Пет Авг 01, 2014 9:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 3:10 pm
Мнения: 161
Автомобил: Forester
Рейтинг: -23
Кофти...
Отговори с цитат
1. Контакния спрей много, много ускорява процеса.
2. Имам готов датчик за замяна но ме претеснява дали няма да текне маслото от там? Кутията малко е препълнена, просто да съм подготвен психически :) . При мен основния проблем е че се опъва малко да си дигне оборотите за да потъгли. В момента е замостен и има и други по малки положителни разлики

Сря Окт 14, 2015 6:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Яну 05, 2015 8:17 pm
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
можели от този датчик да обърква компютъра и да влияе на паленето при студен двигател

Нед Дек 18, 2016 1:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор