Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:15 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 11 мнения ] 
 Продавам си Outback-а B13 H6 -2005г 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така, дойде време да се разделим с "Беки" или иначе казано Аутбек B13 H6 Сребристо сив с бежов салон излязла от завода на 27 октомври 2005та. Колата е във форума от доста време и може да видите старите обяви тук - viewtopic.php?f=36&t=25274 и тук - viewtopic.php?f=38&t=25457.

Колата сега (2 години и половина по-късно) е изминала още едни близо 40к километра и сега е на 217 500км. През това време е обслужвана с оригинални части и редовно. От мен е карана с двигателно масло Amsoil Signature Series. Колата никога не е имала газ.

За този период не е като да е нямало дребни или по-едри ремонти. Няма да споменавам всичко, но при оглед, мога да покажа детайлна информация какво е сменяно и кога и съответните цени (за да се добие представа от поддръжката на такава кола)

1. Всички масла по дифове, автомат и двигател още при покупката
2. Тампони носачи, биалетки и заднен десен лагер главина. Рециклиране на алтернатора.
3. Сменено е челното стъкло, тъй като старото се спука зимата - може би от комбинацията между студ и окантарване. Сменено е в СИМ ПЕТ СИМ с PILKINGTON стъкло с подгрев на чистачките, който си работи.
4. На 208000км е направна ревизия глави с всичко включено, като оем гумички, реглаж клапани, гарнитури глави, гарнитури капаци клапани, гарнитури клапанни тела, дифтунги маслени магистрали, оем пръстени плочи,О пръстени инжектори и т.н Сменени са и водните тръби под мотора с ОЕМ такива.
При същата интервенция са извадени и буталата и сегментите са почистени.
Сменени вериги комплект с ролки и водна помпа.
Сложен е голям алуминиев радиатор с термостат отварящ по рано, с което забравяте за проблеми в жегите (е разбира се обслужвайте антифриза и чистете питите(не на водоструйка!!!) :) )
Сменени са маркучите на радиатора. Паразитни ремъци и ролки. Чисто нови оригинални бобини със свещи NGK
Колата харчи около половин литър масло от смяна до смяна.
5. Сменени са предни (с АТЕ 316х30) и задни (с TRV) дискове с накладки жълто EBC. Кoлата отпред е със спирачни апарати от Спек Б на 316х30мм дискове и в комбинация със жълтата серия на EBC спира страхотно
6. Премахнати са предните катализатори и заместени с резонатор, като 2рите(задните ламбди сонди) са изключени от компютъра
7. Задните гърнета заедно с тръбите от средното гърне до тях са сменени при Дидо в Люлин.
8. Сменени са също и то съвсем скоро и всички тампони по задното окачване - ОЕМ тампони напречни щанги, задни тампони стаб. щанга. Задни тампони на предни носачи. - и това се оказа доста добра инвестиция (въпреки че не е малка) защото осезаемо стабилизира колата в задната част.
9. Миналата седмица смених и предните ламбди сонди с Denso, тъй като едната даваше грешка, че е мудна.
10. Взел съм и високия подлакътник, но така и не намерих време да го сложа - който вземе колата, ще може да му го сменят безплатно в сервиза на Тенчо (1040 SubаruWorkshop)
11. Колата е с алуминиева подкартерна защита 3,5мм рифелирана. Оригиналната пластмасова кора също е налична

Неща, които да отчета като недостатъци:
1. От предните обявени екстри - гром,светенето на халогените при завой,задната камера и вс. подобни вързани в комбинация - в момента не работят. Някой от модулите се предаде и сега не работят, като имам подозрения че е първия във звеното и не стига ток по нататък, но не съм сигурен. Така и не намерих време и да имам доверен майстор, който да се занимае да го погледне и оправи евентуално. Иначе всички части са си там.
2. Нормални следи от употреба. Има жулнато още от преди по ъглите на броните (не нещо фрапантно). Кожения салон, не е първа младост. На предната пътническа седалка има протриване на кожата(мисля че дойде от разлят дезинфектант, покрай тази пандемия :( ) Шофьорската седалка също е прилично захабена. Вижда се на снимките. Салона е току що изпран и отзад седи като нов. Отпред се виждат по-добре захабените участъци :)
3. Ръжда по калници и подобни няма (по видими части поне, за другите не знам). Отдолу си има хванала ръжда, но не нещо фрапантно с компроментирани елементи.
4. При плавно ускорение, на ниска скорост-20-30км има едно притрисане, което не знам дали идва от сменените китайски не оригинални полуоски, луфт в кардана или от нещо друго. Свикнах с него и щом минеш 30км/ч го няма вече и колата си върви нормално. Това го има още от преди да я взема.

Колата се продава с комплект Зимни и Летни гуми 17" 215/55/17 Continental с оригинални Субару джанти (само един чифт джанти!!!). Джаните са форестърски, но така дойде. В момента е с черни прахово боядисани такива (ожулени тук таме) с летните гуми на тях. Ако някой предпочита оригиналния цвят, може да се разберем да вземе тях с колата, а да останат при мен тези черните. Иначе модела е един и същ. Зимните гумите са на 3 сезона, като с тази пандемия и факта, че 2019та ги купих Януари някъде (след като със старите неможах да кача баира пред вкъщи със старите), не са на много километри, но все пак не са и нови. Летните и те са на няколко сезона, но има още живот в тях.

Старият воден радиатор е наличен и не е имал течове до момента на смяната. Вече почти половин година седи празен в гаража, та не мога гарантирам за състоянието му, но и той върви с колата (разбира се ако го искате). Старите полуоски, които първия собственик в обявата е сменил са налични и те, и ще бъдат дадени на новия собственик, както и оригиналната навигация и всички джаджи около нещата инсталирани в колата. Единствено съм използвал свещите, който колегата беше закупил и не сменил преди. Бобините, също са налични - най-вероятно не стават, защото с тях колата не работеще както трябва, но може па да има една-две читави, която да свършат работа при евентуален проблем за зорзаман - макар, че си мисля, че чисто новите оригинални ще изкарат доста. Та дали ги иска някой или не, си е негова преценка. Ако не ги иска купувача, ще ги пусна за подаряване ако на някой му трябат за нещо, или пък отиват в кофата.

На въпроса защо я продавам - ами честно казано - скучна ми е. Въпреки конете си и факта, че ако ти потрябва определено имаш мпощност за изпреварване, някак си не е моята кола. Иначе казано турбото си е турбо. Когато я купих, просто бях твърде ядосан (исках да запаля с клечката ритуално) предното си Субару (Форестър 2.5ХТ нов внос, сядаш и караш)) и вместо да го оправя, за къде къде по-малко пари от покупката на тази кола взех Аутбека. Да видим как е, че импрезата ми е ниска и тясна а пък атмосферен форестър 2л не бих си го причинил. Основната идея, че Аутбека ще е по "блага душа". И наистина, доста време само се возих, само с някакво стандартно обслужване плюс тук таме нещо нормално, като за 15 годишна кола. Разбира се честта за реглажа на клапаните и веригата се падна на мен.

Да ама старата любов ръжда не хваща и сега пак се вкарах в играта с Форко 2.5ХТ(забравил едва ли не за мъките преди). Та сега съм пак отново усмихнат до уши докато шофирам (все още оптимист), а не просто возещ се :) (надявам се да остане повече време така ). Та двете ми идват много, просто едната ще седи и гние и маслото ще втасва, докато си карам Форко. А данъка и гражданската са има-няма 700лв/год, та да я държа ей така не ми се ще. Годишната винетка и прегледа са до края на Август. Гражданската и Каското(ДЗИ) са седмица или две по-късно мисля. Всички вноски са платени. Данъка е платен за цялата година.

След толкова обслужване и грижа, ми се искаше да отиде при някой приятел или роднина. Те обаче, като знаят колко пари съм хвърлил по предишната (а и за тази не са малко), и не искат да чуят за Субару. А брата, който е фен, му се кара Форко и на него. Та остава да я пусна тук. Със сигурност колата няма да я дам на цената на нов внос - ако някой иска такава цена - има мобиле, аутобг, Горубляне и т.н. Затова и първо я пускам тук. Ако никой не я пожелае известно време ще отиде и по фейсбук групата и в Мобилето, но предпочитам да си спестя излишни разговори, с хора които очакват цена на половина на тази.

Мисля, че бих се разделил с нея за 13000лв, като при оглед на място и реален интерес, може да се договорим в разумни граници. В нея са наляти много повече, и ако не беше пустата му и турбо "краста", щях да си я карам още дълго време. Колата се намира в София. Скоро може да се премести да летува във Велико Търново, като там ще може да се гледа основно. Разбира се ако някой е наистина заинтересован може и колата да стигне до София, за да се прегледа в някой от тукашните сервизи, или пък защо не и на морето ако е лятото :). Колата може да се прегледа в избран от Вас сервиз. Обслужвана е при Тенчо. Той може да Ви даде и адектватна информация за нея, но разбира се прегледа може да стане където пожелаете.

Ако никой пък не я иска, или я иска ама на цена нов внос, сигурно ще се превърне в някой H6 турбо проект по-натам, тъй като определено ми се кара турбинирана H6ца някой ден.

За контакти телефона от подписа ми - Радослав. За предпочитане ме търсете след 11, но разбира се ако сте раннобуден/дна и Ви е по удобен разговор в по ранен час, не се притеснявайте да звъннете тогава.

Поздрави и бъдере здрави!
:race:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.


Последна промяна fixallot на Пон Май 10, 2021 8:20 pm, променена общо 3 пъти


Пон Май 10, 2021 8:00 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Малко снимки. Ако някой го интересува нещо конкретно, което не съм снимал може да го снимам допълнително. Багажника е със леген.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Май 18, 2021 8:29 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нова цена 12500. Колата вече е във Велико Търново! Най-лесно може да се види там!

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Юни 02, 2021 12:46 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Скоро старият радиатор и бобините, ще отидат в секцията пдоарявам, че няма къде да ги държа вече и ще трябва да се разкарат. Ако и там никой не ги иска ще ходят в кофата :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Юни 16, 2021 3:25 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колата е вече със затъмнение задни стъкла и минат преглед. Промоция до средата на месец Август - цена 11500 тъй като тогава ще дойде време за масла на двг, автомат и дифове както и гражданска/каско.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Юли 21, 2021 2:55 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Промоцията свърши. Колата е със сменени масълца - автомат - оригинално масло на Субару, сменени са на двигателя и на дифовете, заедно със съответните дифове. Цената е 12500. Бобините, пластмасовата кора(за под двигателя) и стария радиатор вече заминаха.

Ако скоро колата не се продаде, ще се сдобие с газова уредба и ще бъде свалена от продажба!

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Чет Авг 19, 2021 12:26 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Време за малко ъпдейт. Колата вече е на 225хил км. Вече е оборудвана с газова уредба Ланди Ренцо поставена в официален сервиз във Велико Търново. Също така по високата жабка за която споменавам по горе, е вече монтирана. Цената остава непроменена 12 500 и поне за момента (след инвестирането в последните месеци на има няма едни 3к лева) няма как да ходи надолу. :beer:


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.
 15

Чет Окт 21, 2021 11:36 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Айде блек фрайдей! До края на месица 11500. После пак се връща старата цена :) :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пет Ное 19, 2021 1:51 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така, нова промоция. Явно цената е висока и стряскаща та ще пробваме нещо ново. Нова цена 9500лв. Като от обявените неща по горе предните апарати на 316мм със жълтото ЕБЦ отпадат. Колата ще е оборудвана отпред с апарати и дискове от форестър 2.5ХТ, които в момента този форстър се кара с тях. Отзад остават нейните си, като отзад остава Жълтото ЕБЦ като текущи накладки. Също така двата комплекта гуми отпадат и колаа ще се даде с всесезонни гуми Nokian закупени миналата година. :beer:

Километрите вече са 227791 като близо 3хил са на газчица.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Сря Дек 01, 2021 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
fixallot написа:
Също така двата комплекта гуми отпадат и колаа ще се даде с всесезонни гуми Nokian закупени миналата година. :beer:
.

Гумите са Nokian Wheatherproof 215/55/17,който размер е стандартен за колата. Дотът е 40та седмица 2019, а гумите са купени лятото на 2020та.

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Пет Дек 10, 2021 12:59 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 8:08 pm
Мнения: 632
Местоположение: Бургас
Автомобил: Forester 2.5XT '06AT;Outback B13 H6
Телефон: O8985O54I4
Рейтинг: 346
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колата се сваля от продажба за момента. Моля админите да архивират темата! Благодаря! :beer:

_________________
A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you.

Вто Яну 04, 2022 5:26 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор