Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:26 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 10 мнения ] 
 Субару Легаси Турбо Комби - 1 генерация 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Продавам си колата, а именно Субару Легаси Турбо - комби, произведена 1992 11 месец.

Колата е пребоядисана 2016 - графит, това й е оригиналният цвят.
Двигател 2.0 турбо, клоузд дек блок с маслени пръскалки, правен е преди около 25 000 км само с нови части - ковани бутала Мале, биели от СТИ, колянов вал, лагери АСЛ рейс, маслена и водна помпа и тнт. В момента е с оригиналните си глави, които са с хидравлични повдигачи, като всички са прегледани и сменени проблемните, гарнитури Кометик на 1.37 - метални, нови болтове за главите - не са шпилки! Маслените пръскалки са подменени с нови оригинални при ремонта. 440 сс дюзи, Ихи ВФ24 турбина, Интеркулер от N12 - СТИ след 2008 г е подобен, АЕМ драйфлоу филтър в калника, Електрониката е Мега - Микроскуърт, купувана от щатите - директна плъг енд плей за моето окабеляване - запалването е моторкрафт - двойна бобина с комутатор и кабели към свещите, няма дебитомер, няма нок сензор, няма ламбда сонда, има температурен датчик малко преди дросела в кулера. Горивна помпа АЕМ 320 л, предна стабилизираща щанга 24 мм, задна 20 регулируема - и двете са на Whiteline, окачването е Каяба спорт с пружини H&R, предни 4 бутални и задни 2 бутални апарати, генерация на 76 мм с крайно гърне от Екстрийм, уреди за налягане и темп на маслото, налягане на компресора, темп на въздуха в колектора, АЕМ широколентова сонда.
Няма климатик - махнат е, няма АБС - махнат е, няма шибедах и той е махнат, колата е с 2 комплекта джанти - 16х7 - оригиналните на субару, които пасват на 4 буталните апарати - едните са тези на снимката, другите са 17 от СТИ вер ъс 7 единия комплект е от 6 джанти другия е 4.
Предна и задна стабилизиращи щанги на Уайтлайн.

Части към нея, които си чакат времето да се монтират има много - външен гейт Tурбосмарт - оригинален, в комплект с изпускателни тръби и ъп пайп с фланеца за него, глави от СТИ v3, фланци на 15 мм с 56.1 отвор външен и вътрешен с комплект по-дълги болтове и гайки, като болтовете са на 12х1.5, соленоид на МАС, комплект полиуретанови тампони за цялото окачване, предни алуминиеви носачи, чисто ново окачване Педдерс - комплект пружини и амортисьори - Спортс райдър в кашоните, маслен охладител с плейт с термостат на Мокал и радиатор на известна марка, но забравих - 12 реда, чисто нови спирачни дискове на 295 мм на ATE, една маза едрогабаритни части, окачване, полуоски, скоростна кутия, кардан и тнт

Колата има ГО, направена преди 3 дни, Преглед до 03.2018, платен данък за 2017

Има 6 кварти Амс ойл Премиум протекшън 10В40 и филтър в кашон и чакат за смяна

Колата е във Варна, за информация - тук или на ЛС - на телефона трудно ще ме намерите, доста често съм извън страната.

Имала е удар отпред в левия калник, преди да я купя, но не е било нещо сериозно, смея да твърдя, че е единствената в България в това състояние и доработки и външен вид.

Забележки :
Не съм намерил място на електрониката - и е под волана хваната със свински опашки, задната броня е натисната след боядисването и отгоре е напукана боята, задната чистачка е на ремонт и на снимките не се вижда - скъса се резбата и сега е на аргон. Колата в момента е на вътреншия гейт на турбината на макс налягане 1.2, според темп на входящия въздух се сипва доволно бензин, за да се пази, което в топлите дни доста я спъва, има много голяма разлика в момента дали ще се кара на 25 С или на 0 С, МАС соленоида е изкл и не управлява гейта, няма смисъл - едва с външния гейт има смисъл да се пусне и тогава ще се пипнат нещата и да си надува на 1.4 както е правена, просто с вътрешния гейт на Ихи-о не може да разтовари достатъчно. Дисплеят на термометъра на колектора се потроши и съм го свалил - имам нов комплект, с по-голям и хубав дисплей, но трябва да разширя дупката в таблото.

Цената за някой, който отнесе всичко е 9500 лв.

От там - всичко е въпрос на договорки.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.


Последна промяна proscrip на Сря Сеп 13, 2017 1:59 pm, променена общо 3 пъти


Сря Сеп 13, 2017 1:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Още две снимки


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Сеп 13, 2017 1:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сетих се, че съм пропуснал още една забележка, жилото за отваряне на капака за резервоара - капака се отваря от едната жабка в багажника, не от лоста до седалката.

Чет Сеп 14, 2017 5:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Маниашки автомобил, дано се намери някой да оцени труда ти, колега !

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Сря Сеп 27, 2017 5:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
9000 лв.

Нед Окт 29, 2017 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
7000 лв. без допълнителните части, като те се продават вече и отделно.

Нед Дек 31, 2017 9:33 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 21, 2018 12:40 pm
Мнения: 2
Skype: velislav_raev
Автомобил: Legacy turbo
Телефон: 0895790445
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здрасти колега,уникална машина и направо подарък предвид доработките и положения труд.
Аз имам същия модел даже същия цвят само,че стоков и седан и доста по-лош външен вид,но няма как като ми е ежедневна кола.
От години ми е мечта да имам същия модел само,че комби ''леко пипнато'' :D .Единствено ме е спирало времето и че е нямало кой да ми помогне понеже съм повече по даването на газ отколкото техническата част.
Та отскоро живея във Варна,когато имаш свободно време ако може да видя тази мечта на живо, и като за начало да си купя някои от оригиналните части,ако имаш за продаване,понеже виждам че си ги деинсталирал.Лека полека цялата,малко хора могат да оценят тази кола особено в Бг.

Нед Мар 18, 2018 8:52 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вече е с чисто нов, оригинален мотор с механизъм за задната чистачка! Стария беше със скъсана резба и реших д аго сменя нацяло всичко.

Пон Май 07, 2018 12:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Може би е редно да спомена, че след последния ГТП, газанализатора отчете стойности в рамките на допустимите за съответната година и модел, като това беше с правата генерация без катализатор, но тъй като колата фигурира в документацията на пункта, че фабрично няма катализатор, стойностите трябва да са под 3.5 за България, а според Евро 1 под 3.16, при ускорен празен ход при обороти над 2000. Предната година сложих за прегледа един спортен катализатор с 200 клетки, който беше сертифициран за Евро 3 стандарт и за автомобили произведени преди 2001 г и тогава стойностите, според проверяващия каза, че влиза в тях, което е под 0.64 при същите условия.

Съб Юни 23, 2018 2:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 1:16 pm
Мнения: 899
Рейтинг: 266
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Продава се цяла до края на годината, след това я бракувам и разкоствам, трябва ми мястото в двора.

Сря Сеп 12, 2018 12:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор