Правила за пускане на обяви в раздела


Тук е автоматичен и ръчен архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 13 мнения ] 
 Субару Форестър 2.0 АТ с газово BRC 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 12:00 pm
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester,2.0 бензин,AT
Телефон: 0888780417
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Форестър 3, първа регистрация юни 2008, 2.0 бензин и газ,150 к.с.,автоматична скоростна кутия. Автомобилът е закупен от Субару София, втори собственик,напълно реални километри,газов инжекцион BRC с допълнително мазане на клапаните(газовият инжекцион е монтиран на 80 000км),перфектно състояние, напълно обслужен технически(сменено масло преди 20 дни,сменени предни и задни накладки юли 2017 и много др.),Гражданска отговорност до юни 2018,Пълно Автокаско до юни 2018, Платен данък за 2017,Технически преглед до юли 2018,Годишна винетка за 2017.
4x4, Климатроник, Ел. Огледала с подгрев, Ел. Стъкла, Шибедах, Имобилайзер, Централно заключване, Подгряване на седалките, Ксенонови фарове, Лети джанти, Отопляеми чистачки, Халогенни фарове, Блокаж на диференциала, Бордкомпютър, Регулиране на волана, Електро усилвател на волана, Система за измиване на фаровете, Система за контрол на скоростта (автопилот), Мултифункционален волан, Стерео уредба + 6 CD changer,AUX изводи, Адаптивни предни светлини, Антиблокираща система, Предни, задни и странични въздушни възглавници, Система за защита от прeбуксуване.
Цена 17800 лв.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Окт 16, 2017 7:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:58 am
Мнения: 634
Местоположение: Варна
Автомобил: Outback 2.5AT'03 ; Forester 2.5XT;
Телефон: 0885022272
Рейтинг: 487
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мога да потвърдя за това, че колата е МНОГО читава ! , поддържана е само в специализиран сервиз и не е зорена по офроуд маршрути....цената на колата е доста под пазарната за модела , дори и газифициран вън !

_________________
BORN TО RIDE … UNTIL I DIE

Сря Окт 18, 2017 8:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,

Имаш ли интерес за бартер?

Поздрави :)

Сря Окт 18, 2017 10:45 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 12:00 pm
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester,2.0 бензин,AT
Телефон: 0888780417
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не колега, без бартер.
Поздрави

Сря Окт 18, 2017 4:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:57 pm
Мнения: 59
Местоположение: София
Автомобил: японски
Телефон: 089808188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет,
искам да попитам няколко неща:
Какво е газовото по точно и къде - при кой е монтирано, има ли ОБД и налагало ли се е реглаж на клапаните до сега ?
Как се държи колата на газ при магистрално каране с тези кончета и тази 4 степенна скоростна кутия ?
С какви масла се кара ?
Ако ГИ няма ОБД - продажба без ГИ възможна ли е ?
Разход на масло ?
Symetrical и някакви подробности около благинките по задвижването ? LSD, VDC ?
Благодаря предварително.

Чет Окт 26, 2017 10:13 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 12:00 pm
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester,2.0 бензин,AT
Телефон: 0888780417
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет колега,
доколкото мога ще отговоря:

Газовият инжекцион е BRC с допълнително мазане на клапаните преди 5 години като го монтирах избрах най-скъпото.Това мазане е пластмасовата бутлка на снимката и с 1 тръбичка се всумква от входящите колектори много тънко масло,което допълнително маже клапаните. За 10 хил.км консумацията на това масло е 1 л. Освен това помня,че чакахме 1 ден да пратят от София някакви нови за тогава приспособления, които са нещо като рефлектори за да не се впръсква газовата смес директно в/у челото на клапана или нещо от този сорт. Иначе ми го монтира Венци, сервиза е в двора на Аутомотор, но е работил и на ул.'Карамфил' (всичко това разбира се е във Варна).
ОБД има, а по отношение на клапаните не виждам и не чувам промяна в работата на двигателя. Все пак аз съм я карал само 60 хил. на газ, преди това е била само на бензин.
Правил съм си опити да преминавам от газ на бензин при натоварено каране, но разлика в мощността няма, върви много добре на газ. Консумацията на газ е с около 1,5-2 л. по-голяма от тази на бензин.4степенната кутия си е добре за този двигател: на 120км - 2600/2700 rpm, на 140км-3100 rpm, което си е добре за бензинов мотор. Мощността се усеща особено като понабере скорост, но разбира се не може да се сравнява с турбо моторите.Всъщност много по магистрали не я карам,понеже имам по нов дизелов автомобил и го предпочитам за дълги пътувания, но естествено на зимни курорти се ходи с Форито.
Карам я само с Castrol,първо с 5w30,а после минах на 5w40(като го сменям на 10-12 хил.)Разход на масло до 0,8-1 л. от смяна до смяна,но в Субару Варна ми казаха че боксерите си горят масло.
Относно Symetrical AWD това си е системата на Субару, доколкото съм запознат 60/40 % предни/задни колела.LSD и VDC не ми говорят нищо, но ако съкращение за блокаж на диферинциала, да има. Има и доста други системи за стабилност, пребуксуване и т.н.(изброил съм ги в обявата).Като цяло е удоволствие да се кара и на завои,и на сняг.
Надявам се съм отговорил на всички въпроси.
Поздрави

Пет Окт 27, 2017 7:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 12:00 pm
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester,2.0 бензин,AT
Телефон: 0888780417
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
НОВА ЦЕНА!!!

17400 лв.

Съб Окт 28, 2017 6:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:57 pm
Мнения: 59
Местоположение: София
Автомобил: японски
Телефон: 089808188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет,
Благодаря за светкавичните разяснения.
Да разбирам че ГИ е с ОБД на BRC тоест се самоадаптира спрямо режима на каране? А клапаните проверявани ли са поне на 20 000 км или въобще не са?
Скоростната кутия поне адаптира ли се или има ли спортен режим примерно или си е като на старите модели на Субару, даваш газ само и сменяш нагоре надолу предавките с типтроника?
Благодаря предварително.

Нед Окт 29, 2017 4:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 12:00 pm
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester,2.0 бензин,AT
Телефон: 0888780417
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет отново,

ГИ е със собствен компютър, който взема инфо от горивния компютър на колата. Отделно го свързаха с OBD клемита на колата за да чете евентуални грешки на ламбда сондата (A/F sensor) и да ги трие и разни други такива шашми. Ако ти е нужна още по-подробно инфо за ГИ пиши ми на личния имейл ([email protected]) и ще те свържа с газаджията за по професионални разяснения.
Относно клапаните, не никога не съм ги проверявал, регулирал и т.н.
Автоматичната кутия е със собствен компютър,доколкото знам не се адаптира, и ръчно можеш с типтроника да сменяш скоростите, като на таблото се изписва режим "SPORT". Не знам как е на по-старите модели понеже никога не съм карал друго Субару.

Поздрави.

Нед Окт 29, 2017 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:57 pm
Мнения: 59
Местоположение: София
Автомобил: японски
Телефон: 089808188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет,
размислих и ще търся читава кола без ГИ система - разхода не е чак толкова голям на бензин на този двигател.
Благодаря много за отделеното време!
Успех с продажбата.

Вто Окт 31, 2017 8:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, не искам да се бутам в избора ти, но пред тая свежа кола да кажеш, че ще търсиш читава е малко несериозно. Рядко излизат такива екземпляри и човек трябва да скача смело. Като не искаш газ си я спираш от копчето и бръмчиш на бензин. :good:

Сря Ное 01, 2017 10:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:57 pm
Мнения: 59
Местоположение: София
Автомобил: японски
Телефон: 089808188
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
DJANO написа:
Колега, не искам да се бутам в избора ти, но пред тая свежа кола да кажеш, че ще търсиш читава е малко несериозно. :good:


Колега, някъде да съм написал че не е читава колата ? Не съм я гледал на живо щото ми е далеко Варна даже но ти като твърдиш че е свежа, поне видя ли я, пробва ли я .....видя и фактурите от поддръжката или видя как е монтирана газовата .....или и провери по важните параметри на колата? Провери и клапаните дали са ОК или я прочете за грешки ?
Ако имаш лични впечатления по добре ги напиши!

Предпочитам да си карам на бензин - трябва ми за мен колата, и твърдо не влизам в гората камо ли офроуд, или да дърпам тежка лодка или кемпер, просто искам двойно предаване и по висока кола. Сега едната ми кола е на газ и виждам какво се случва с газчицата родна :) Но с нея съм направил по 20-25 к на година и ще и избия ремонта.

Да не спамим хубавата тема на колегата!
Поздрави

Сря Ное 01, 2017 12:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 12:00 pm
Мнения: 13
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Forester,2.0 бензин,AT
Телефон: 0888780417
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги,
спирам автомобила от продажба,налага ми се да заминавам на рейс. На пролет ще му мислим.

Поздрави.

Нед Ное 05, 2017 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 13 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор