Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Окт 18, 2018 2:16 pm

Правила за пускане на обяви в раздела

1. В този раздел се допускат само обяви на частни лица за автомобили марка Субару и по една на търговец, допуснат до "Сервизи и магазини"
2. В заглавието трябва ясно да се разбира предмета на обявата.
3. В текста на обявата трябва да има актуални снимки, цена, населено място, състояние и произход.
4. Допускат се максимум по 1 активна обява на потребител.
5. Повдигане (ъп) на обява се допуска през минимум пет дни с функцията "повдигане" или при предоставяне на нова информация.
6. Обява, която не съответства на правилата ще бъде изтрита.

Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Subaru Outback H6-3.0 2001 
Автор Съобщение
Аватар

Автомобил: Subaru OUTBACK B13 H6 3.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тъй, след като се ъпгрейдвахме до Outback H6 B13 дойде време да се разделя със старото Суби.

Историята - колата е внесена от Швейцария и купена от автокъща през Ноември 2016. Търговеца не е от известните във форума - така, че километрите които пише на километража - не мога да гарантирам, че са верни. Взета е на ~171000 Колата беше, и продължава да е, в добро състояние по отношение на двигател и ходова част - течове при последния преглед не са наблюдавани. Относно обслужването - когато я купих, освен стандартните филтри и масла - бяха сменени 2 биелетки, накладките, обтяжната ролка и ремъка за генератора и климатика. Обслужването се е случвало в сервизчето в Дружба - около улица Амстердам се намира - работят основно със Субару-та и стават за тривиално сервизиране и поддръжка. От както я взех, съм и направил ~14000км и 2 пъти съм сменял масла и филтри за този период. Предстоящи препоръчителни обслужвания - смяна на свещите, смяна на маслото на автомата и вероятно нов акумулатор.

Относно системите - всичко работи. Климатика е зареден и изряден. Cruise control-a работи. Автомата работи добре. VDC-то и Anti-lock brakes работят. Изгорели крушки - няма. Аудиото е оригиналното за модела - 2DIN.

Относно козметичната част - колата няма ръжди, но има забележки - повечето се виждат от снимките. За броните съм си виновен аз - за деругата на пластмасата на пасажерската врата е виновен незнаен съсед :). Триъгълника от шофьорската страна не е лошо да бъде сменен. Някои промени по отношение на козметичната част направени от моя страна: Пластмасите имитиращи дърво са облепени с фолио 3M. Волана Momo с дървение елементи е сменен с Momo от Impreza, изцяло кожен. Гумените уплътнения при калниците и вратите се ронеха - махнах ги и ги смених с двойнозалепваща лента 3M - получи се прилично.

Газ и аларма не са монтирани - колата има централно заключване което си работи. Купил съм я с един ключ и без дистанционно.

Данъци и такси - не съм плащал данъка за 2018 - колата подлежи на годишен преглед през Ноември. Гражданската, към момента е в Алианц и е на вноски - следващата е през Май. Няма годишна винетка.

Колата се продава със всичката окомплектовка която се вижда на снимките - щора, стелки, алуминиеви джанти, втори чифт стоманени джанти, два чифта гуми и комплект свещи - така и не стигнах да сменя свещите.

Относно гумите - зимните са Continental WinterContact TS830 205/60/16 DOT4512 - имат грайфер но са стари - тази зима аз не съм имал проблеми с тях, сигурно биха изкарали още един сезон, но е добре да се сменят. Летните са Continental PremiumContact 2 215/60/16 DOT1415 - читави гуми са и могат да изкарат още 2-3 години. И двата чифта сa избрани и лично - от Диана ЛТД - купувани са за старото ми Legacy B12 но в последствие отидоха на Outback-a.

При интерес - държа колата да бъде огледана в някой от белите сервизи - за успокоение на моята съвест ;)

Относно цената - осъзнавам, колата си има забележките, но са основно козметични. Предстоящото сервизиране не би трябвало да е повече от рутинните масла и филтри. Цената която търся е 5200BGN - това е цената на която я взех като тази цена разбира се подлежи на коментар

За връзка - ЛС или тел. 0895 8 едно девет 7 две нула - Анди

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Апр 21, 2018 6:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ]