Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:20 pm

Правила за пускане на обяви в раздела


Архив на стари обяви!



Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 3 мнения ] 
 Субару Форестър турбо 177 кс, МТ, 2001 г. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,

Продавам Субару Форестър 2.0 турбо, ръчна скоростна кутия, 2001 година, бензин, пробег 189 000 км. Колата е внесена от Швейцария. Аз съм втори собственик в България. Закупих я през 2017 на 179 000 км. Колата е поддържана от вноса си в страната при Павлин - Пловдив. Предишния собственик е сменил доста неща, които ще снимам и ще кача - основното е
- ревизия на мотор, включваща нов колянов вал, сегменти, гарнитури, нова маслена помпа от ВРХ и т.н. плюс ангренаж, помпа и ролки
- Сменени задни амортисьори и пружини с обикновени,
- сменени помпи горна и долна на съединител (самият той е сменян по-рано)
- предни и задни дискове и накладки
Още доста работи, в послествие ще добавя по списък.

По същото време, когато е правен ремонта на мотора са сменени масла на скорости и диференциал преди 30 000 км. Скоростите влизат много приятно, смених и някакви чарколяци по самата лостова система.

Двигателят е ремапван от Калин, колко точно не се знае, но според него е поне колкото стоков ВРХ, инсталиран е трипортов соленоид (май така се казваше) и в резултат върви дооста приятно за моите разбирания, а разхода с трима човека, багаж и климатик, при скорост 120 км на темпомат е между 8 - 8.5 л. (многократно тествано). При 130 - 140 е 9. В града - Пловдив, където практически колата не се движи, а стои перманентно в задръствания е около 12. Газова не е имала през живота си.

По колата съм правил вибро и шумоизолация на врати, под, багажник и таван, а също и корите на вратите, багажника, подкалници и бомбета. Само материалите бяха над 300 лв., труда си е от мен :giggle: В резултат - шума доста понамаля, вратите не дрънчат като се затварят и в колата е бих казал много приятно, е не е Мерцедес все пак...

Предвид факта, че колата бе от Швейцария много обстойно гледах преди да я купя и гарантирам, че няма никакви ръжди по бомбета и под, но бяха тръгнали веждите, които изкърпих, но явно не дотам качествено. По време на обезшумяането огледах бомбетата и шевовете на задните калници (доколкото мога) за ръжди, но такива нямаше, вижда се на снимката.
Докато бях разглобил колата за поставяне на самата изолация напълних кухините с отработено масло и пръсках с някакъв антикорозионен спрей ( не помня марката), който като се втвърди образува защитен восъчен слой. По същия начин налях и задните калници и багажника, вратите и пода, докъдето стигне - в резултат цяло лято ме беше срам да паркирам на паркинга, че капеше масло. Шасито на колата го третирах с черно покритие на Нигрин и в последствие отново пръсках със същия восъчен спрей. Пръсках с този спрей докъдето мога да стигна и нагоре към бомбетата, с цел максимална защита. Предните и задните ламарини на калниците също ги намазах с покритието на Нигрин, уж обезшумявало- не знам, но поне пази от удари метала.

Колата в момента е с някакъв спортно гърне от СТИ, което е много тихо (реално безшумно), а има и друго спортно гърне, което вече си бучи здравата и затова не го ползвам, ще го дам на новия собственик.

Музиката е заводската на Субару - не е кой знае какво, но много добре се вписва в конзолата, а и след обезшумяването се чува по-добре.

Има поставена предна разпънка от СТИ и задна, която също ще дам.

Има си и оригиналната щора на багажника, която е много смотана и я държа над гардероба.

Люкът беше сменен, понеже не се отваряше, сега е перфектен.

Като цяло колата мисля е доста позапазена предвид годините, а и аз и предишния и собственик също сме се грижили за нея.

Забележки външно има остъргано по предната и задната броня, уж щях да го правя, но моя бояджия все зает и така... Не мисля, че има какво да се сменя в близко бъдеще. В момента се кара с Амс Ойл сигничър 10-30, преди това имам една смяна с Кастрол Едж 0-40. Преди това я взех от предния собственик с Мотул, а преди този мотул сегментите са били сменени, т.е. разход на масло - 0 :D

В момента е със зимни гуми Ласса и джанти от Аутбек, има и летни гуми с оригиналните джанти тип бъбрек.

Общо взето това ми е третото Субару, което стягам и после продавам, ама всеки луд с номера си явно... Роди ми се второ детенце и с жената решихме да разкараме нейния и моя таралясници и да вземем нещо по-ново и икономично, та заради това се продава.

Довечера, ако се върна по светло ще кача още снимки...

Цена 6900 лв. Намира се в Пловдив. Не вдигам много по телефона, пишете ми на лично.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Мар 13, 2019 5:31 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Съжалявам за забавянето - ето и обещаните допълнителни снимки и пояснения:

- има поставен КиН панелен филтър, акумулатора е на две години.
- сменена е спирачна и хидравлична течност, както и помпите на съединителя горна и долна
- оригинален теглич на Субару

Снимал съм дефектите по екстериора. Понеже не ми се занимава да ги оправям ще сваля от цената, за да може новия собственик да си ги оправи.

Колата може да се закара при Павлин, където се пази пълната й сервизна история.

Нова цена 6300 лв. Ето и телефон за връзка 0878 557 209.


линк от обявата в Мобиле и повече снимки там.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11552640399839201&slink=a6werc

Пет Мар 15, 2019 11:21 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Продаден! Честито на новия собственик, темата е за триене!

Нед Апр 07, 2019 9:45 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор