Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Проблем с багажник на subaru legacy 2004 wagon 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Сеп 16, 2015 9:59 am
Мнения: 58
Местоположение: Монтана
Автомобил: Subaru Legacy 2004, 2.0 ,138, wagon
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, имам subaru legacy 2004 wagon, при отваряне на багажната врата ръчката не се връща при първоначално положение и се налага да я връщам ръчно и след това да затворя багажника. Някой ако има идея от какво може да е, и ако има някакво клипче или схема за разглобяване на кората, ще съм ви благодарен тъй като не успях да открия.
Благодаря ви!

Съб Дек 03, 2016 10:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Обърни внимание от вътрешната страна на вратата, там където е дръжката има една "овална" част от кората. Тя е отделна на щипки и зад нея е механизма. Предполагам ще иска почистване и смазване с някакъв спрей.

Съб Дек 03, 2016 11:54 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юни 22, 2016 8:26 pm
Мнения: 34
Автомобил: Legacy 2.5 '04
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
На моята кола беше по същия начин, но докато се наканя да го разглобя започнах да отварям багажника по няколко пъти на ден да го ползвам и за 2-3 седмици взе че се раздвижи само. Най-вероятно ще иска почистване и смазване с подходяща смазка и количество такава.

Пон Дек 05, 2016 11:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Сеп 16, 2015 9:59 am
Мнения: 58
Местоположение: Монтана
Автомобил: Subaru Legacy 2004, 2.0 ,138, wagon
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте най-после се реших да пробвам да отремонтирам проблемната ръчка, обаче това се оказа най голямата ми грешка. Свалих първо капачето за което говори колегата и се опитах да смажа пружинката и механизма покрай нея с wd40, нямаше ефект. След което реших да проверя кабелите в гофрираните маркучета дали са здрави (защо ли ми трябваше) в лявия маркуч открих че едното кабелче е скъсано и реших да го наставя и да го свържа. След което като реших да пробвам дали се отключва и заключва колата, при което като натисна на дистанционното копчето се заключват всички врати и багажника, но при опит да отключа се отключват само вратите без багажника. Ако някой по вещ може да помогне ще съм му много благодарен.

Чет Мар 09, 2017 12:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 4 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор