Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:49 am



Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
 Информация за скоростна кутия? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
опитвам се да намеря информация за автоматична кутия от легаси tz10273daa-kg
По конкретно ме интересува какво е предавателното число, за да знам дали ще трябва да сменям диф и с какъв.
Някой може ли да помогне, защото потърсих тук-там и не излиза нищо за тази кутия точно...
Ще е хубаво да има някаква тема, къде търсите и как намирате инфо за кутиите.
Примерно, погледнах тук: https://legacypic.uk/transmission/index.php / https://legacypic.uk/transmission/searc ... tz10273daa но я няма...

Благодаря!

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Окт 01, 2020 12:29 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тази седмица в номера не е 7 а Z. Затова не намираш инфо.
https://legacypic.uk/transmission/searc ... tz102z3daa

4.111, но потърси и ти за да си 100% сигурен

Чет Окт 01, 2020 8:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря Стани!
Явно на снимката, която са ми пратили не личи, че е Z
Ще помоля човека да погледне, ако е Z (както най-вероятно е) ще стане рал'тата :giggle:
:beer:

_________________
http://www.hostit.bg/

Чет Окт 01, 2020 10:21 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте колеги,
да попитам и аз относно търсенето по номер на ав.кутия за Б13.
В горепосочения сайт не мога да открия кутията - Transmission type TV1B7MTCAB. Това е номера от VIN табелата. Или трябва да гледам друг номер? И по Applied model нищо не намирам...

Благодаря!


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Сря Ное 25, 2020 6:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това е по рамата какви варианти има за кутията и за какъв двигател е. Какъв е въпросът?

http://catcar.info/subaru/?lang=en&l=ZG ... x8c3A9PTAx

Сря Ное 25, 2020 7:08 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Въпроса е, дали кутията може да работи с пера на волана? Като цяло дали на този модел могат да се сложат?

Сря Ное 25, 2020 7:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Отговорът е не, не може да се ползват пера. Перата са налични само за Н6 2007-2008 с 5 степенен автомат и си-драйв. Ти си с 4 степенна кутия, която е доста ретро

Пет Ное 27, 2020 10:47 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
askeless написа:
Отговорът е не, не може да се ползват пера. Перата са налични само за Н6 2007-2008 с 5 степенен автомат и си-драйв. Ти си с 4 степенна кутия, която е доста ретро


Не е така - има Аутбек 2.5 2008г с 4ЕАТ и пера на волана. :idea:

Пет Ное 27, 2020 11:14 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 22, 2018 3:04 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2008
Рейтинг: 42
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Привет колега Madjosan. Аз съм с outback 11.2007 година, двигател 2.5, автомат 4ЕАТ и вече работещи пера на волана. Типа на кутията ми е TV1B7MFCBB. Предишния собственик си беше закупил пера за волана, но не е разбрал как да ги подвърже към колата и буксата им си висеше във въздуха. След малко ровене във форумите и четене, вече са подвързани и работещи. Ако имаш въпроси питай.
 12

Пет Ное 27, 2020 3:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не знаех. Колега пусни малко общодостъпно инфо за връзването на перата. Възможно ли е ползването на перс с 5ат кутиите, какво изисква монтажът на перата - сменя ли се кормилен прът, лентов кабел, декоративните пластмаси?

Пет Ное 27, 2020 3:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 02, 2013 10:57 pm
Мнения: 109
Местоположение: Варна
Автомобил: legacy 2.0R
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря колега geoapo, има лъч светлина в тунела :-)
Остава да разбера каква е разликата в кода на кутиите. Разминават се 2-3 букви...
Иначе до колкото съм запознат, трябва да се вземат перата и пластмасата на кормилния прът(тя е с отвори за перата). Монтират се, и се връзва кабела към буксата. На някой модели има букса на самия кормилен прът, на други трябва да се прекара кабел до лоста на автомата (там би трябвало да има букса също).
Колегата geoapo да ме поправи, ако греша.

Пет Ное 27, 2020 4:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 22, 2018 3:04 pm
Мнения: 7
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT 2008
Рейтинг: 42
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Привет отново колеги. Според мен перата стават на всички автоматични кутии, които имат възможност ръчно да се изреждат предавките в двете посоки. Перата всъщност дублират точно това превключване на предавките и не се интересуват от броя скорости на самата кутия, дали е 4EAT или 5EAT. Трябва да си закупите перата с буксите, както и корите от същата кола и всички винтчета, които са свалили. От перата излизат три кабела, които всъщност са +, - и маса. По принцип трябва да се изтеглят до скоростния лост, но колега от чужд форум проследил тези кабели и те продължават до под волана. Можете направо там да ги включите. Точно там е включено от завода. Ако колата Ви е 2008 или 2009 е много вероятно да имате прекарана самата букса и тя да Ви чака под волана. Ако буксата все пак я няма, както беше при мен, начините са два: или заголвате кабелите и споявате или като мен изваждати пиновете и добавяте към тях тези кабели от перата. Ще намеря тази тема и ще дам линк. Успех. Ако Ви трябва помощ 0889305769. Ако сте от Бургас мога да ударя едно рамо. Трябва да свалите волана, за да можете да поставите перата. Мястото си го има.
 30

Съб Ное 28, 2020 2:18 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор