Отговори на тема стр <  1, 2
 Легаси 1-ва серия странно поведение при хлъзгав терен 
Автор Съобщение

Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 5:05 pm
Постове: 120
Местоположение: Хасково
Автомобил: 2005 Legacy H6
Телефон: 0888965945
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Даам.

_________________
Слънцето все някога ще огрее и кучия гъз ииии тогаваааа.....
Subaru Forester 2.0 XT MT

Нед Фев 03, 2013 7:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 2:01 pm
Постове: 32
Местоположение: Ихтиман-София
Skype: iht_hacker
Автомобил: '97 Subaru Legacy 2.0 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За да не отварям нова тема ще попитам тук. При мен проблема е че все едно колата е с блокиран централен диференциал(или нещото което изпълнява ролята му при автоматичните кутии). Ако направя повече от един оборот на волана, дори и 3/4 без значение в коя посока, задните колела почват да приплъзват и вътре в купето се усеща доста неприятно тресене и подскачане. Смених всички вътрешни карета с изрядни такива от други автомобили, като мислех че проблема е в тях. Също така при поставяне на бушон в гнездото на което пише FWD не светва лампата на таблото и задния мост продължава да върти. Възможно ли е това да е от този клапан, за който говореха колегите по-горе и какви пари би излезнал нов? Благодаря предварително! :beer:

Пон Фев 25, 2013 9:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Постове: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
djony написа:
За да не отварям нова тема ще попитам тук. При мен проблема е че все едно колата е с блокиран централен диференциал(или нещото което изпълнява ролята му при автоматичните кутии). Ако направя повече от един оборот на волана, дори и 3/4 без значение в коя посока, задните колела почват да приплъзват и вътре в купето се усеща доста неприятно тресене и подскачане. Смених всички вътрешни карета с изрядни такива от други автомобили, като мислех че проблема е в тях. Също така при поставяне на бушон в гнездото на което пише FWD не светва лампата на таблото и задния мост продължава да върти. Възможно ли е това да е от този клапан, за който говореха колегите по-горе и какви пари би излезнал нов? Благодаря предварително! :beer:


А защо само сменяш, а не отидеш в реномиран сервиз за качествена диагностика.
Маи ще ти излезе наи тънко.
В форума може да намериш много хора които се занимават масово с ремонт на субару и могат да ти помогнат компетентно.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Вто Фев 26, 2013 2:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 9:29 am
Постове: 147
Местоположение: България
Автомобил: Outback 3.0R, Espace 2.0t
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега , ако знаеш кой би могъл да диагностицира и съответно "лекува" такива проблеми , назови го. Наистина няма нужда да си блъскаме главите или да обикаляме сервизите на разни шамани. Ако се притесняваш да не те обвинят в правене на реклама , пиши на лични.

Нед Мар 03, 2013 12:05 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 9:29 am
Постове: 147
Местоположение: България
Автомобил: Outback 3.0R, Espace 2.0t
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
tsvetkov написа:
Обикновено с чистене не става,а и втората употреба не е много алтернатива,щото не знаеш какво и на колко км взимаш.Твойто нещо е номер 23.
Успех :good:


Привет,
клапана,в който би трябвало да е проблема е доставен , но не съм го сменял , поради простата причина, че според колега от форума това е клапан който обръща посоката ( клапана за задна скорост). С други думи имам такъв нов и непотребен.Очаквам нови предложения.
 4

Чет Окт 17, 2013 12:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 20, 2011 9:29 am
Постове: 147
Местоположение: България
Автомобил: Outback 3.0R, Espace 2.0t
Рейтинг: 32
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Привет отново по темата за "ритането" при включването на здания мост.
Одисеята ми приключи след смяна на трансферния соленоид - клапана в задния край на кутията, който по-горе в темата е обсъждан, освен това бяха почистени останалите соленоиди и сменено маслото. Резултата: никакво ритане , плавно и меко превключване катерене по стръмни, ама стръмни и хлъзгави наклони без никаква драма и затруднение. Специални благодарности на всички съфорумници оказали пряко или косвено помощ по този наболял за мене и душевния ми покой въпрос. Сега чакаме дълбокия сняг. :beer:

Сря Яну 08, 2014 9:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Постове: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
=D> Браво

Чет Яну 09, 2014 12:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Постове: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги. За да не отварям нова тема ще пиша тук, надявам се няма нищо против колегата maldoom. Счупи ми се скоростната кутия на колата от био-то ми. Първият симптом беше като на блокирал среден диф, колата поскачаше при завой и след няколко километра взе да изключва от скорост по време на движение и после пак си включваше нормално. Спрях , сложих бушона за предното и се прибрах. От тогава колата стои пред блока и не смея да я карам за да не се доразвали скоростната кутия...
Въпроса и е дали са заминали соленоиди или многодисковия съединител... Щото ако е много счупена ремонта ще ми излезе няколкократно по-скъп от самата кола и някак си не си заслужава а ми е жалко да бастисам този верен другар... Тъжно е някак... Някой някакви идеи?
Благодаря.

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Съб Сеп 30, 2017 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема  стр <  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор