Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:12 pm



Отговори на тема  [ 73 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Проблем с виско муфа 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Моля за помощ защото, както вървят нещата ще си остана само с мечтите да карам Субару.
Купих го преди 2дни, малко ей така, главата в торбата. След 5мин. тест на един паркинг, плащам и дим да ме няма без застраховка винетка 150км. до вкъщи. Карам си аз кеф голям собственик на Легаси 99г.2.0.
Кефа беше много кратък след 30км. ескортиращият автомобил ме предупреждава за полицейско присъствие и трябваше да направя обратен завой. Тогава открих дефекта на автомобила.
При пълен ляв, десен без значение се усеща някакво затруднение и много глухо не стържене, скърцане не мога да го определя какъв шум имам усещането че е включен блокаж. Пробвах няколко пъти така си е, не мога да разбера защо не го усетих на паркинга при теста. Висна ми носа, газ до вкъщи, прибрах го в гаража, напих се от мъка. Сега се чудя дали да го регистрирам преди да отстраня проблема ако е възможно. Мерака да съм пълноценен член на вашия форум е много голям, не само да чета и да ми текат лигите.
Закупуването така слепешката беше чисто проба за късмет. Миналата година взехме на жената БМВ със сериозна инспекция от доверен маистор и всичко беше ОК 20000км. когато скъса шпилка на главата. След отварянето наистина мотора е перфектен не отварян преди, фабрична шупла.
Та по тези причини сега ви моля за помощ, знам че ако тръгна по майстори слепешката ще се вкарам във филм на ужасите.
](*,)
:bow:

Пон Авг 26, 2013 7:33 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 8:26 am
Мнения: 599
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.5 STi
Рейтинг: 285
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
блокирала виско муфа, не е болка за умиралка, а нещо напълно нормално за тия години. отиваш при Краси (agent dust) сваля ти виско касетата, носи я рециклиране, слага ти я и си готов. наздраве, не се побърквай има решение за всичко.

_________________
www.soflab.eu
www.torcousa.com
www.redlinezone.eu

Пон Авг 26, 2013 7:38 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 20, 2011 10:52 pm
Мнения: 509
Местоположение: София
Автомобил: Дизелов
Рейтинг: 405
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Виж и ТАЗИ тема.

Пон Авг 26, 2013 8:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Варна ти е по-близо. Виж Миро какво ще каже.

Пон Авг 26, 2013 11:13 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:07 pm
Мнения: 628
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Opel Frontera V6
Рейтинг: 41
От звездите одобрен
Отговори с цитат
dankov64 написа:
..... Пробвах няколко пъти така си е, не мога да разбера защо не го усетих на паркинга при теста. .....

Защото още не е било загряло виското. Но споко! Колегите са ти казали, всичко се прави. Въпросът е на каква цена.

Пон Авг 26, 2013 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 25, 2012 9:26 pm
Мнения: 131
Местоположение: Варна
Автомобил: LEGACY 3.0 RB
Телефон: 0885853102
Рейтинг: 69
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Освен това вкарай колата в сервиз по всички правила - документи за приемането и ремонта, опишете дефектния детайл /и го запази/ в тях с номер ако има такъв + фактура за стойността на ремонта. Накрая си намери адвокат или ми се обади за връщане на направенатя разходи.
Незабавното възражение пред продавача /за предпочитане писмено или пред свидетели/ е задължително ако си купил като търговец, ако си направил сделката като физическо лице е силно препоръчително.
Успех.
 10

Пон Авг 26, 2013 1:22 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Много благодаря за инфото, сега някак си имам спокойствие и първо ще действам по регистрацията.
2ро -техн. обслужване с ремонт на виско муфа
3то-газификаци. За тук ще ми трябват също вашите съвети, къде да отида по възможност във Варна. като се има в пред вид че съм длъжен да сложа метанов инжекцион, На година въртя над 50х.к.или всеки ден по 150км. До сега бях със Мазда626 2,0 за 6г. над 300х.к. и мотора си е както в началото, просто купето не издържа вече, имам и ежедневно едни 10км. грозен макадам, зимата също съм длъжен да ходя без значение метеорологичните условия
Та по тези причини си мечтая отдавна за Субару. Времето ще покаже дали мечтите ми са основателни.

Вто Авг 27, 2013 8:08 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 12:36 am
Мнения: 2521
Местоположение: Варна
Автомобил: Forester Boxer Diesel Lineartronic
Рейтинг: 413
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
1:Честито
2:На валяците в КАТ може да имаш приятни преживявания ;)

_________________
Продава се 2015 Forester Boxer Diesel Lineartronic

Вто Авг 27, 2013 10:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Greg4o написа:
1:Честито
2:На валяците в КАТ може да имаш приятни преживявания ;)

Благодаря и какво имаш в предвид за валяците.

Вто Авг 27, 2013 7:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 5:29 pm
Мнения: 609
Местоположение: Тетевен
Автомобил: Outback 09
Рейтинг: 77
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега,смени си първо маслото на скоростната кутия и тогава предприемай другите стъпки посочени от колегите.Успех!

_________________
Продавам части за Субару-0887501503

Сря Авг 28, 2013 6:52 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
vakko написа:
Колега,смени си първо маслото на скоростната кутия и тогава предприемай другите стъпки посочени от колегите.Успех!


Не знам какво имаш в пред вид но днес установих, че имам сериозен теч на масло от скоростната кутия.Не знам дали ще е проблем да е карам до КАТ 20тина км. и тогава да сменям маслото. Планувал съм регисрацията във вторник, без номера не ми се обикаля за смяна на масло.

Пет Авг 30, 2013 6:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Автоматик ли си?
Проблем е не теча, а ако останеш без масло така че погледни и долей поне.

Пет Авг 30, 2013 9:07 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колата е ръчка - в шах съм ](*,) Как да постъпя. Ремонта на теча ще го отстранявам във Варна. това са 50км, не мога да я закарам без доливане.
Ако и долея масло може да събере 2-5л. което после при смяната трябва да изхвърля.
Знаех си аз ](*,) Субару не е за мен кола, защо ми трябваше лозе на баир, Ама пусти му мерак. :subaru:

Пон Сеп 02, 2013 7:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Кутия като кутия, то ако си тръгнал така да се вайкаш кола не ти трябва - само грижи :giggle:
Погледни от къде тече - не вярвам да е чак толкова - навсякъде където сменят масла могат да я видгнат, да погледнат и да долеят.
Без регистрация ще я караш до Варна ли?

Пон Сеп 02, 2013 9:08 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
dankov64 написа:
Ако и долея масло може да събере 2-5л. което после при смяната трябва да изхвърля.
Знаех си аз ](*,) Субару не е за мен кола, защо ми трябваше лозе на баир, Ама пусти му мерак. :subaru:


Ръчната е с по-евтино масло. По добре долей някакво евтино подходящо трансмисионно и след отстраняване на проблема, промивка и после препоръчаното масло. По добре е отколкото да я караш без масло.

Пон Сеп 02, 2013 10:20 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Кутия като кутия, то ако си тръгнал така да се вайкаш кола не ти трябва - само грижи :giggle:
Погледни от къде тече - не вярвам да е чак толкова - навсякъде където сменят масла могат да я видгнат, да погледнат и да долеят.
Без регистрация ще я караш до Варна ли?


И това ми е минавало през главата, тя си е с немските номера един ескорт от пред и при Иво,
Пълен преглед и тогава калема , да ли е моя автомобил или за части, щото освн тези 1000лв за виско муфа ако излезе още нещо с ХХХХ и масла ремаци и т.н.- еееееееее ГАСИ МЕРАКА
BAlexandrov видях че предлагаш масла но останах с впечатление че са само за автоматиици, давай съвет какво да сложа на моята.мисля да го сменя с хубаво масло и после при ремонта на теча да го събера до колкото мога и да го налея пак.
Иначе голям кеф всеки ден си я припалвам в гаража то голям мерак ми е да я яхна.

Пон Сеп 02, 2013 4:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сложи и някакво какво да е 75W-90 масло и действай едно по едно...
Аз само за автоматик имам, да.

Пон Сеп 02, 2013 4:10 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Ама и аз съм един глуп..........к, ще карам субару а не знам че имат щека за маслото на скоростната кутия. Така маслото на скоростите вече не е проблем, щеката показва максимум а току що го вдигнах на крик и залягах от долу, . :repair: теча е от долната пробка ROFL
И да питам има ли разлика в купето на Legacy и Outback

Пон Сеп 02, 2013 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега успокои топката малко и от сега нататък първо пиши тук, питаи и след това прави каквото и да е.

Аз 1г. карах без да мога да намеря щеката за маслото в скорустите..... Макар да знаех къде трябва да е.... открих я при една смяна на възд. филтър когато кутяиата беше свалена, щеката беше в такъв прахоляк, кал и мизерия че беше неоткриваема.

Субару нее от наи евтините коли, но пък за сметка на това са дуракоустоичиви. Стягаи си я и си я караи с кеф (кефа няма цена) все пак идва зима ;)

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Пон Сеп 02, 2013 7:00 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:55 pm
Мнения: 118
Местоположение: ДОБРИЧ
Skype: dankov64
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Телефон: 0899013485
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
След като вчера регистрирах автомобила вече може да се каже че съм пълноправен член на форума. Имам записан час при Миро във Варна за Т.О. и трябва да взема решение за тази виско муфа. Вариантите са 3
1ви -нова срещу 1000лв.
2ри- втора употреба с някаква си гаранция че работи срещу 500лв.
3ти- реставрация на моята срещу не знам колко лв.
Не знам защо но нито един от тези варианти не ми допада.
При първия вариант основното ми притеснение е качеството, все си мисля че оригиналното дори и втора употреба е по добро от ментетата които продават в БГ.
За втората употреба при виско муфа която сякаш има някакъв срок на годност еди колко си км. 50 процента от цената на нова ми се виждат малко много. Доста време загубих да търся в купува -продава и в търсачката за виско муфа но не намерих такива и оставам с впечатлението че съм само аз с такъв проблем.
Третия ще го избера само временно докато взема глътка въздух финансово.
Приемам всякакви мнения и съвети.
Не знам как да сменя името на темата Правилно ще бъде Проблем с виско муфа.

Пет Сеп 06, 2013 6:04 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 73 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор