Отговори на тема  [ 132 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
 Бяло осветление на табло на легаси 2001 ? 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте колеги имам такова питане,
Онази вечер на цариградско ме задмина сиво легаси 3 та модификация комби със черен заден капак като моето ,не че знаете както е моето :D та много са си хубави машините дори и с черни задни врати :D , но друго ми направи впечатление, точно като ме задминаваше погледнах в колата и забелязах, че уредите на таблото светят в бяло или друг ярък цвят различен от "кандилно" зеленото, което свети моето и което доста ме дразни, то е ясно щом пускам тема , та питането ми е, това фабрично ли е или е правено и ако е фабрично откъде се купува и ако е правено кой го прави да барне и моето срещу заплащане разбира се ;) .

Иначе желая приятна седмица на клубът.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пон Мар 10, 2014 7:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тук там се намират едни плазмени циферблати, които пожелание светят каквото си поискаш.
За легаси обаче не съм виждал, можеби защото не съм търсил.

Не съм сигурен ако се сложат диодни крушки които разпръскват светлината дали няма да има същия ефектн.
Лично мен зеленото ми е доста приятно вечер. Аудито ми светеше бяло и вечер доста е дразнеше винаги беше намалено на минимум.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Пон Мар 10, 2014 12:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 05, 2013 4:12 pm
Мнения: 121
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy
Телефон: 0887806304
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега не искам да те подвеждам, но ми прави впечатление, че Legacy 3 facelift-а са с бели светлини по контролното табло и според мен е фабрично, а относно смяната им предполагам, ако идеш в сервиза на Субару ще ти променят засветяването с бяло, зависи колко искаш да бъдеш одран.

P.S. И на мен ми допада много бялото осветление, но не ми се рискува да начупя щипките и псле да ме дразни тракането.


Поздрави!

_________________
Полезни автоаксесоари за вашият автомобил!

https://protektoperfekto.bg/product-category/avtoaksesoari/

Пон Мар 10, 2014 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
значи просто добарвам табло от фейслифта и го сменям, предполгам няма разлика в размера.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Мар 11, 2014 10:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 3:48 pm
Мнения: 198
Местоположение: СОФИЯ
Автомобил: subaru outback 2.5
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колега аз съм с легаси 3 фейслифт но при мен осветяването си е зелено. Провери преди да купиш. :good:

Вто Мар 11, 2014 11:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Питах няколко от търговците на чарколяци , чакам отговор , важна подробност ми казваш , че има и зелено като моето, мерси.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Мар 11, 2014 11:44 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 3:48 pm
Мнения: 198
Местоположение: СОФИЯ
Автомобил: subaru outback 2.5
Рейтинг: 24
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
:good:

Вто Мар 11, 2014 11:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
колега за това може да питаш колегата от тази тема

viewtopic.php?f=10&t=9604

те правят такива неща

Вто Мар 11, 2014 11:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
adddt написа:
колега за това може да питаш колегата от тази тема

viewtopic.php?f=10&t=9604

те правят такива неща

мда и не изглежда зле
Изображение
питах ги на лични

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Мар 11, 2014 12:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
не че зеленото е лошо, но ми е бледо дори усилено докрай и не ме кефи , иначе самото табло се сваля много лесно.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Вто Мар 11, 2014 1:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:52 am
Мнения: 102
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 '99 ,АТ
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте, малко късно видях но тема е четена доста и ще напиша .
Има два варианта:
1. DIY, сваляш одометъра , табло, километраж или както е удобно.Разглобяваш до степен циферблатите за обороти и скорост да извадени.Тука идва най-трудното.На гърба на циферблата има зелена боя .Тя се маха с клечка за уши и ацетон.Лошото е ,че зад циферблата има една прозрачна пластмаса и трябва да се работи прецизно за да не се изкривят стрелките (клечката за уши трябва да влезе между циферблата и пластмасата) или ако стане много ацетона да не разяде гърба на циферблата.Зелената боя е по целия гръб на циферблата но се маха само където има числа .Да НЕ СЕ ПРАВЯТ ОПИТИ ДА СЕ МАХАТ СТРЕЛКИТЕ.Осите се кривят и после движението на стрелките (ако го има) не е плавно.После се сглобява и се сменят лампите с лед на същия цокъл.Става доста добре поне при мен,аз допуснах малка грешчица на големия шрифт по-горе и минах на вариант 2.Имах линк със снимково описание ама не мога да го намеря.

2.Купува се готов но ако не е за същия модел кола е необходимо да се пренаредят зелените букси(пипкава работа но не е нещо кой знае какво)
за такива става дума:
http://sl-i.net/FORUM/viewtopic.php?t=25730

И при двата варианта става красиво но после почват да дразнят зелените светлини на бутоните .....
там се свалят лепенките на самите бутони и се маха зелената боя.После се слага светодиод със резистор и светят бЕло.Като се сменят и светлините на бутоните нещата придобиват съвсем друг вид но почва да дразни зеления цвят на климатроника и ето тука не знам как може да стане ама не съм се предал ....

Та колегата пуснал темата ако не си го оправил мога да хелпна и да ти подаря диодните лампи , че само ми тракат в жабката. При интерес мога да щракна няколко фотографии на тъмно за да придобиете по-ясна представа.

Чет Май 08, 2014 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zaho_baho написа:
Та колегата пуснал темата ако не си го оправил мога да хелпна и да ти подаря диодните лампи , че само ми тракат в жабката. При интерес мога да щракна няколко фотографии на тъмно за да придобиете по-ясна представа.

не съм , сега събка се боядисва и посел може и това да го наоправя , колаегата който ги прави обяви цуфра от 150 лв за тунингс неясен краяй след калиброването на стрелките , аз реших ч е емного и засега се отказах , но ако някой ми оферира по смислена цифра ще го направя.
Иначе чакам Иво от перник да ми каже дали има такова табло и да направи бартер за моето и някой лев.
Направи една снимка да видя как седи ;)

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Май 08, 2014 2:58 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:52 am
Мнения: 102
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 '99 ,АТ
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами аз съм на вариант 2 а той е доста по-различен като цяло.
https://www.youtube.com/watch?v=GXqZd8rxXD4

Но ако се барне стария пак е добре като светне.Ще снимам как изглежда километража и бутоните за светлините и круиза и т.н. на тъмно.Ще потърся из домашните пц-та за линк с подробно описание за това как се правят да свети бяло или друг цвят(другия цвят се определя от това какви лампи са сложени).Ако човек не е със завряни отзад ръце е за 1 час работа.Но пак казвам смяната на светлините на таблото ще иска и смяна на другите зелени лампи.

Чет Май 08, 2014 3:33 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
zaho_baho написа:
Ами аз съм на вариант 2 а той е доста по-различен като цяло.
https://www.youtube.com/watch?v=GXqZd8rxXD4

Но ако се барне стария пак е добре като светне.Ще снимам как изглежда километража и бутоните за светлините и круиза и т.н. на тъмно.Ще потърся из домашните пц-та за линк с подробно описание за това как се правят да свети бяло или друг цвят(другия цвят се определя от това какви лампи са сложени).Ако човек не е със завряни отзад ръце е за 1 час работа.Но пак казвам смяната на светлините на таблото ще иска и смяна на другите зелени лампи.

Варият 2 , сменяш цялота табло ли?
не се зачетох много в сайта който си дал и колко излиза?

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Май 08, 2014 3:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:52 am
Мнения: 102
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 '99 ,АТ
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Принципно е скъпо даже доста....но аз си го взех от английския ибей за 25 лева.Проблема е ,че е от шестцилиндров двигател и ми дава 66.66% от реалната стойност на оборотите (може да се коригира) но свикнах и не ми прави впечатление.

Чет Май 08, 2014 4:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 4:36 pm
Мнения: 276
Местоположение: Видин
Автомобил: subaru legacy 2.5/2010г.
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
колега смени си само крушките аз сменях моите. една е не повече от 1лв, а те до колкото помня са не повече от 4 бр.
крушките са обикновенни за габарит без цокъл, светят зелено тъй като на самата крушка има нанизана зелена шапка или както му се вика там.
така че не си даваи парите за нови табла и така нататък, просто питай в някои магазин за бели габаритни крушки и това.
разглобяването става за не повече от 30 мин.
успех

Чет Май 08, 2014 8:48 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 3:28 pm
Мнения: 465
Местоположение: София
Автомобил: Forester 2.0'99 & 2.5XT'06
Рейтинг: 347
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колегата zaho_baho е прав за слоя зелена боя и свалянето с ацетон. Само с подмяна на лампите не става - по-тъмно е таблото и зеления оттенък остава. Моя Форко мина подобна обработка.

Прикачени файлове:
Screenshot_2014-05-08-23-04-26.jpg


Важно - не заменяйте индикаторните лампи под оборотомера с LED. Аз така си изгорих алтернатора и ECU-то, хич не е приятно...


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Подозирам, че всичко е нарочно...

Чет Май 08, 2014 10:11 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз няма да седна да го правя , защото нямам време , а когато имам съм за риба, така че съм избрал да платя и някой друг да го свърши ;) .
Офертата на колегата ми се видя дебела и главното несигурна , той спомена че понякога стрелките заяждали и трептели ама да не съм се притеснявал било рядко и те му знаели цаката, това ме отказа, иначе 150 лв къде не са заминали.....
За копчетата не се бях замислял, прав си че и там ако е бяло ще е по добре и ще стилово съчетано , а за климатроника , трябва да се види как му е направена подсветката в зелено, щото на мен и музиката ми е същата, защото съм с голямото барче. Може да се окаже че стълкото е тъмно зелено а отзад свети друго. ;)

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Май 09, 2014 7:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:52 am
Мнения: 102
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 '99 ,АТ
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Относно смяната на лампите с диодни има ли причина да горят еку и алтернатор, при мен не е имало проблем няколко месеца.Но дори и да е така има халогени лампи за таблото светят бяло почти.За сумата от 150 лева мисля ,че е силно завишена( ДО 2 ЧАСА РАБОТА Е) ама всеки си слага цена за труда.Не би трябвало да има проблем със стрелките ако се пипа внимателно.Климатроника май си свети и отдолу зелено могат да се сменят с диоди под бутоните само.Дисплея е флуоресцентен и май си свети в зелено.Ще го отворя по-натам ,понеже се готви обезшумяване на колата и ще опразвам цялото купе в т.ч. и таблото - вън!!!.Ще пусна тема ама не знам кога , по Великден много валя и беше невъзможно.Като жокер за тези на които им бумтят гърнетата в купето да си облепят дупката за резервната гума с битумна лента и екобон над нея.Помага.

Пет Май 09, 2014 9:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
iion написа:
Колегата zaho_baho е прав за слоя зелена боя и свалянето с ацетон. Само с подмяна на лампите не става - по-тъмно е таблото и зеления оттенък остава. Моя Форко мина подобна обработка.

Прикачени файлове:
Screenshot_2014-05-08-23-04-26.jpg


Важно - не заменяйте индикаторните лампи под оборотомера с LED. Аз така си изгорих алтернатора и ECU-то, хич не е приятно...

каква е връзката между леда лампите и изгарянето на алтернатора ?
би ли обяснил ;)

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Съб Май 10, 2014 11:30 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 132 мнения ]  стр 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта



Търсене:
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор