Отговори на тема  [ 224 мнения ]  стр Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
 Мултимедийни конзоли 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
а честито, и аз оттам взех. И дано не ги барат много хайдути!

Вто Мар 24, 2015 12:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сложих си днеска пионера и съм супер доволен, познаха се с телефона веднага, саунда е добър, флашки,аукс ин, вдичко бачка супер.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Мар 27, 2015 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2014 5:23 pm
Мнения: 106
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy '04 2.0 5МТ
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
quietriot написа:
Сложих си днеска пионера и съм супер доволен, познаха се с телефона веднага, саунда е добър, флашки,аукс ин, вдичко бачка супер.


Кой модел? Цена ? Ако може и снимки :)

Пон Май 11, 2015 11:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bozzerreaneux написа:
bozzerreaneux написа:
2 Дин заради варианта примерно да сложа 7" дисплей обаче като не пада или не се скрива лошу..


В крайна сметка замених заводското радио с pioneer fx720bt (подобно на колегата dimitar11 от по-задните постове). Забравих да направя снимка като е изгасено - изцяло тъмно е и до някъде се доближава до заводския изглед. Иначе така изглежда монтирано:

Изображение
Изображение

Малко детайли за монтажа (легаси/аутбек '99-'03):

- преди да се монтира си набавих ISO кабел за субару + удължител за антена (поне 30см - заводската букса за антена е супер надолу и едвам я дръпнах малко нагоре колкото да свържа удължителя);
- няма нужда от допълнителната шина както и декоративната рамка, включени в комплекта на новото радио;
- дупките за монтаж на самото радио съвпадат с фабричната клетка, но винтчетата са по-дебели, затова си взех 8 броя нови винтчета от железария (ориентировъчен размер - колкото на заводските винтове за фиксиране на клетката към таблото)
- при монтажа е по-лесно да се свали цялата клетка без климатика, като се развият винтовете, които фиксират климатика за клетката, вместо да са разкачат връзките на климатика отзад: после е бая зор да се вкара обратно една гуфрирана тръбичка в климатика

седи по същия начин и модела е същия стува 299 май.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пон Май 11, 2015 11:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колата е Outback 2005, H6.

Напоследък доста поевтиняха мултимедийни 2 din андроид устройства като това например: http://www.ebay.com/itm/331538935201?it ... 23&vxp=mtr

http://www.aliexpress.com/store/product ... 08260.html

Това си е андроид и предоставя доста благинки: блутут, разпознаване на контактите от телефона, набиране, музика от телефона, навигация, обд2, настройки за управлание от волана...въобще - каквото се сетите.

Проблемът е дали има къде да се сложи. Навремето бях звънял в авал по друг повод, но се разгворихме и за такива устройства и според тях може да се сложи на мястото на оригиналната навигация. Дори в галерията им има едно Легаси с поставен Pioneer, но не знам дали на това място преди е имало компютър.

Някой има ли представа дали това може наистина да се случи и няма ли да има проблем ако се извади този стоков компютър от колата? Реално аз сега за нищо не го ползвам, освен да си гледам понякога разхода и изминатите км, като последното си го има и на километража.

Размерът на тези 2 din устройства ги дават 178 мм ширина, докато това, което измерих аз, поне от външната част на стоковия компютър ми се струва по-малко - 170 мм.

Та, някой правил ли е подобна галимация и ако е, да сподели плюсове, минуси и особеноти на ъпгрейда.

За краденето какво мислите? Такъв фалшив стелт панел отгоре дали върши работа? Защото наистина май нито един модел не е с частично махане на част от предният панел.

Ето и как точно изглежда таблото и конзолата:

Прикачени файлове:
subaru2din.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Май 11, 2015 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вижте на какво попднах: http://www.ebay.co.uk/itm/Pure-Android- ... 339b98e484

Ако сролнете надолу в описанието на устройството ще видите, че има свалящ се панел срещу крадци, без който устройството става неизпозлваме, а доколкото рабзирам самият екран е на шина, която се върти и влиза вътре над самото устройство. Поне и по снимки като гледам, този екран ще се появи малко по-високо от стоковата навигация, което предполагам е по-добре, поне беше обсъждано назад в темата.

Кофтито на това устройство е цената - защото за около 100 лева по-малко тези, които съм постнал по-горе са с по-нов софтуер и с повече екстри, но сега ще се разтърся дали няма някоя ъпгрейдната версия, която да позлва същия хардуерен модел.

EDIT: нмаерих "най-новото" подобно устройство с Андроид 4.1.1 - и доста други функции, въпросът е дали нещото може да се монтира на мястото на оригиналната навигация, защото ми се струва малко пироко и дълбоко...

http://www.aliexpress.com/item/7-1-Din- ... 86608.html

Пон Май 11, 2015 1:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намерих още няколко опции, но:

http://www.aliexpress.com/item/2014-And ... 07817.html

тази сваляш панела, но пък остава някъв друг инфо панел отдолу и не знам дали не биб ил пак изкушаващ за крадцитие - т.е. да разбият и чак тогава да видят, че има липсваща част...

http://www.aliexpress.com/item/7-2-Din- ... 21036.html

това е почти същото...проблемът и при двете е, че вс епак остава някъв гъдел за крадците, с по-стар анроид са и са dual core вместо quad qore в сравнение с това пуснато в по-ранен пост. Предполагам, че просто може да се изчака 2-3-4 месеца, за да напаснат и quad qore и нов андроид в тялото на тези със свалящ се панел...

Вто Май 12, 2015 9:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
melhaer написа:
Колата е Outback 2005, H6.
......
Размерът на тези 2 din устройства ги дават 178 мм ширина, докато това, което измерих аз, поне от външната част на стоковия компютър ми се струва по-малко - 170 мм.
....


Колега гледам, че вече търсиш варианти на устройството, но реши ли проблема с размера ?

Вто Май 12, 2015 1:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,

на две места ми казаха, че ще може да се напасне. Краси от Субаруленд каза, че няма да има проблем, без да изпада в подробности.

Същото го питах и в Авал, където им дадох като пример, че вече се го правили: http://aval-bg.com/gallery/gal_id/92 - в тази глаерия се вижда как на Легаси е поставено. Просто казаха, че колата може да се наложи да седи няколко дни при тях, за да донаправят (ако се налага) рамката да изглежда като истинска - т.е. дали ще изрязват, напасват нещо - но явно има опция как да се направи това нещо.

както казах, мен ме притеснява, че има устройства, които са с Андроид Киткат 4.4.4 и quad core процесор, но не са с падащ панел, докато тези с падащ са все dual core и с по-стар Андроид. Затова аз сиурно ще изчакам малко, за да видя дали в корубите на тези с падащ панел няма да сложат по-модерните вътрешности.

Иначе другият месец ще ходя в Авал да ми сменят предните стокови колони с нещо по-читаво и тогава ще ги разпитам на място какво се случва и как точно.

Другото, което ме притеснява е дали ако сваля тази оригиналната конзола може да има някви проблеми колата или тя просто е информативна?

Една от опциите е да си сложиш не свалящ се панел 2 ДИН и да си вземеш едно такова фалшиво нещо: http://www.ebay.co.uk/itm/SECURITY-DUMM ... 5d4c200f19 и да се надяваш, че крадците ще се вържат.

Сега говорих с колега, който си е сложил такъв китаец - но той е с Киа и самият 2 ДИН панел е бил точно за неговият модел автомобил и си е паснал пефектно и изглежда като част от оригиналната конзола и за няколко години вече не са му я пипали.

Вто Май 12, 2015 1:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Който разбира, тук се спира - човека е направил нещо уникално с "радиото" на B13.
Повече снимки от проекта - ЦЪК.
Някой сеща ли се за фирма/човек, който може да направи нещо подобно, 'щото имам един излишен GX-201RE?

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Нед Май 31, 2015 12:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
много добро решение
това което много ми стана интересно е
навигацията с която продължава да ползва стоковия дисплей
което е доста яко

SPT-100 ( fantom navigation box)

http://asromanov.users.photofile.ru/pho ... 941220.jpg


Като цяло може да се гледа тук какви неща има ,че моят руски доста слаб ;)

http://www.phantom.ru/electronics/navi/ ... obi2Id=693

Вто Юни 02, 2015 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой имал ли е проблем с радио сигнала след смяна на заводското радио?
viewtopic.php?f=5&t=20151 :-~

Пон Ное 09, 2015 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не!

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пон Ное 09, 2015 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
quietriot написа:
pioneer fx720bt
Изображение

пущината си загуби блутута, обадих се в авилтел, казаха да махна батерията било забило и му трябвало фактори ресет , махнах акумулатора , но след закачане се окача че си помни всичко , щото явно има батерия за бек уп, макар от авител да бяха изненадани, ма за 8 часа седене без захранваме , няма как да е кондензатор.
Та някой да има идея как да го флешна без да го вадя, че ме мърза да разкоствам всичко?
Четох , четох ма не намерих .....авителци иксат да им го нося, да му сваляли батерията , ма аз ако го извадя аз ще си я махна....
някой ако му хрумва нещо да сподели моля.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тества ли да му ъпдейтнеш фирмуера?

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Фев 10, 2016 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
srg написа:
Тества ли да му ъпдейтнеш фирмуера?

Не, щото не знаех че има ъпдейт, мерси ще го пробвам.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ако след стартиране трябва наново да вкарваш, час, цветове, станции и т.н. това значи ли, че е минало фактори ресет? Щото на мен ми се е налагало два пъти след по-продължително откачен акумулатор. Сигурни ли са, че има батерия за бекъп, че не ми се вярва много :-?

Сря Фев 10, 2016 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bozzerreaneux написа:
ако след стартиране трябва наново да вкарваш, час, цветове, станции и т.н. това значи ли, че е минало фактори ресет? Щото на мен ми се е налагало два пъти след по-продължително откачен акумулатор. Сигурни ли са, че има батерия за бекъп, че не ми се вярва много :-?

да това е фактори ресет , те твърдят че няма , аз че седя 8 часа и не се ресетна , колко по продължително е седяла твоята?
не че ми пречи тая вечер пак да откача акумулатора, ма ще е за 12-13 часа да речем.
освен да го изпеткам събото , неделно накрая.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като зареждах стария акумулатор, седя около 12 часа, последно бях я оставил в сервиза за дреболии и явно са откачили минуса за 5-6 часа и пак се беше ресетнало.

А ти би трябвало да имаш и софт ресет през menu > system тукае обяснено

Изображение

поправка: май не намирам ресет опция през менюто... :-?

Какъв точно е проблемът с блутута? Не засича устройството или не свири? Някакви грешки изписва ли?
Пробва ли да изтриеш запомнените устройства и да ги свържеш наново?

Сря Фев 10, 2016 5:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма го, явно модула е забил, не го намира, няма икона на дисплея. Пак откачих акумулатора, утре ше видя дали се е ресетнало.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 6:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 224 мнения ]  стр Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор