Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:36 am



Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
 Мултимедийни конзоли 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
а честито, и аз оттам взех. И дано не ги барат много хайдути!

Вто Мар 24, 2015 12:35 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Сложих си днеска пионера и съм супер доволен, познаха се с телефона веднага, саунда е добър, флашки,аукс ин, вдичко бачка супер.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Мар 27, 2015 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 14, 2014 5:23 pm
Мнения: 106
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy '04 2.0 5МТ
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
quietriot написа:
Сложих си днеска пионера и съм супер доволен, познаха се с телефона веднага, саунда е добър, флашки,аукс ин, вдичко бачка супер.


Кой модел? Цена ? Ако може и снимки :)

Пон Май 11, 2015 11:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bozzerreaneux написа:
bozzerreaneux написа:
2 Дин заради варианта примерно да сложа 7" дисплей обаче като не пада или не се скрива лошу..


В крайна сметка замених заводското радио с pioneer fx720bt (подобно на колегата dimitar11 от по-задните постове). Забравих да направя снимка като е изгасено - изцяло тъмно е и до някъде се доближава до заводския изглед. Иначе така изглежда монтирано:

Изображение
Изображение

Малко детайли за монтажа (легаси/аутбек '99-'03):

- преди да се монтира си набавих ISO кабел за субару + удължител за антена (поне 30см - заводската букса за антена е супер надолу и едвам я дръпнах малко нагоре колкото да свържа удължителя);
- няма нужда от допълнителната шина както и декоративната рамка, включени в комплекта на новото радио;
- дупките за монтаж на самото радио съвпадат с фабричната клетка, но винтчетата са по-дебели, затова си взех 8 броя нови винтчета от железария (ориентировъчен размер - колкото на заводските винтове за фиксиране на клетката към таблото)
- при монтажа е по-лесно да се свали цялата клетка без климатика, като се развият винтовете, които фиксират климатика за клетката, вместо да са разкачат връзките на климатика отзад: после е бая зор да се вкара обратно една гуфрирана тръбичка в климатика

седи по същия начин и модела е същия стува 299 май.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пон Май 11, 2015 11:29 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колата е Outback 2005, H6.

Напоследък доста поевтиняха мултимедийни 2 din андроид устройства като това например: http://www.ebay.com/itm/331538935201?it ... 23&vxp=mtr

http://www.aliexpress.com/store/product ... 08260.html

Това си е андроид и предоставя доста благинки: блутут, разпознаване на контактите от телефона, набиране, музика от телефона, навигация, обд2, настройки за управлание от волана...въобще - каквото се сетите.

Проблемът е дали има къде да се сложи. Навремето бях звънял в авал по друг повод, но се разгворихме и за такива устройства и според тях може да се сложи на мястото на оригиналната навигация. Дори в галерията им има едно Легаси с поставен Pioneer, но не знам дали на това място преди е имало компютър.

Някой има ли представа дали това може наистина да се случи и няма ли да има проблем ако се извади този стоков компютър от колата? Реално аз сега за нищо не го ползвам, освен да си гледам понякога разхода и изминатите км, като последното си го има и на километража.

Размерът на тези 2 din устройства ги дават 178 мм ширина, докато това, което измерих аз, поне от външната част на стоковия компютър ми се струва по-малко - 170 мм.

Та, някой правил ли е подобна галимация и ако е, да сподели плюсове, минуси и особеноти на ъпгрейда.

За краденето какво мислите? Такъв фалшив стелт панел отгоре дали върши работа? Защото наистина май нито един модел не е с частично махане на част от предният панел.

Ето и как точно изглежда таблото и конзолата:

Прикачени файлове:
subaru2din.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Май 11, 2015 12:25 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Вижте на какво попднах: http://www.ebay.co.uk/itm/Pure-Android- ... 339b98e484

Ако сролнете надолу в описанието на устройството ще видите, че има свалящ се панел срещу крадци, без който устройството става неизпозлваме, а доколкото рабзирам самият екран е на шина, която се върти и влиза вътре над самото устройство. Поне и по снимки като гледам, този екран ще се появи малко по-високо от стоковата навигация, което предполагам е по-добре, поне беше обсъждано назад в темата.

Кофтито на това устройство е цената - защото за около 100 лева по-малко тези, които съм постнал по-горе са с по-нов софтуер и с повече екстри, но сега ще се разтърся дали няма някоя ъпгрейдната версия, която да позлва същия хардуерен модел.

EDIT: нмаерих "най-новото" подобно устройство с Андроид 4.1.1 - и доста други функции, въпросът е дали нещото може да се монтира на мястото на оригиналната навигация, защото ми се струва малко пироко и дълбоко...

http://www.aliexpress.com/item/7-1-Din- ... 86608.html

Пон Май 11, 2015 1:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намерих още няколко опции, но:

http://www.aliexpress.com/item/2014-And ... 07817.html

тази сваляш панела, но пък остава някъв друг инфо панел отдолу и не знам дали не биб ил пак изкушаващ за крадцитие - т.е. да разбият и чак тогава да видят, че има липсваща част...

http://www.aliexpress.com/item/7-2-Din- ... 21036.html

това е почти същото...проблемът и при двете е, че вс епак остава някъв гъдел за крадците, с по-стар анроид са и са dual core вместо quad qore в сравнение с това пуснато в по-ранен пост. Предполагам, че просто може да се изчака 2-3-4 месеца, за да напаснат и quad qore и нов андроид в тялото на тези със свалящ се панел...

Вто Май 12, 2015 9:23 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
melhaer написа:
Колата е Outback 2005, H6.
......
Размерът на тези 2 din устройства ги дават 178 мм ширина, докато това, което измерих аз, поне от външната част на стоковия компютър ми се струва по-малко - 170 мм.
....


Колега гледам, че вече търсиш варианти на устройството, но реши ли проблема с размера ?

Вто Май 12, 2015 1:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 3:44 pm
Мнения: 474
Автомобил: Subaru Outback, H6, 2005
Рейтинг: 117
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей,

на две места ми казаха, че ще може да се напасне. Краси от Субаруленд каза, че няма да има проблем, без да изпада в подробности.

Същото го питах и в Авал, където им дадох като пример, че вече се го правили: http://aval-bg.com/gallery/gal_id/92 - в тази глаерия се вижда как на Легаси е поставено. Просто казаха, че колата може да се наложи да седи няколко дни при тях, за да донаправят (ако се налага) рамката да изглежда като истинска - т.е. дали ще изрязват, напасват нещо - но явно има опция как да се направи това нещо.

както казах, мен ме притеснява, че има устройства, които са с Андроид Киткат 4.4.4 и quad core процесор, но не са с падащ панел, докато тези с падащ са все dual core и с по-стар Андроид. Затова аз сиурно ще изчакам малко, за да видя дали в корубите на тези с падащ панел няма да сложат по-модерните вътрешности.

Иначе другият месец ще ходя в Авал да ми сменят предните стокови колони с нещо по-читаво и тогава ще ги разпитам на място какво се случва и как точно.

Другото, което ме притеснява е дали ако сваля тази оригиналната конзола може да има някви проблеми колата или тя просто е информативна?

Една от опциите е да си сложиш не свалящ се панел 2 ДИН и да си вземеш едно такова фалшиво нещо: http://www.ebay.co.uk/itm/SECURITY-DUMM ... 5d4c200f19 и да се надяваш, че крадците ще се вържат.

Сега говорих с колега, който си е сложил такъв китаец - но той е с Киа и самият 2 ДИН панел е бил точно за неговият модел автомобил и си е паснал пефектно и изглежда като част от оригиналната конзола и за няколко години вече не са му я пипали.

Вто Май 12, 2015 1:33 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Който разбира, тук се спира - човека е направил нещо уникално с "радиото" на B13.
Повече снимки от проекта - ЦЪК.
Някой сеща ли се за фирма/човек, който може да направи нещо подобно, 'щото имам един излишен GX-201RE?

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Нед Май 31, 2015 12:01 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
много добро решение
това което много ми стана интересно е
навигацията с която продължава да ползва стоковия дисплей
което е доста яко

SPT-100 ( fantom navigation box)

http://asromanov.users.photofile.ru/pho ... 941220.jpg


Като цяло може да се гледа тук какви неща има ,че моят руски доста слаб ;)

http://www.phantom.ru/electronics/navi/ ... obi2Id=693

Вто Юни 02, 2015 12:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 18, 2014 7:34 pm
Мнения: 188
Автомобил: Outback '00 2,5 AT / Forester 2.0
Телефон: 897722554
Рейтинг: 75
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой имал ли е проблем с радио сигнала след смяна на заводското радио?
viewtopic.php?f=5&t=20151 :-~

Пон Ное 09, 2015 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не!

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пон Ное 09, 2015 6:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
quietriot написа:
pioneer fx720bt
Изображение

пущината си загуби блутута, обадих се в авилтел, казаха да махна батерията било забило и му трябвало фактори ресет , махнах акумулатора , но след закачане се окача че си помни всичко , щото явно има батерия за бек уп, макар от авител да бяха изненадани, ма за 8 часа седене без захранваме , няма как да е кондензатор.
Та някой да има идея как да го флешна без да го вадя, че ме мърза да разкоствам всичко?
Четох , четох ма не намерих .....авителци иксат да им го нося, да му сваляли батерията , ма аз ако го извадя аз ще си я махна....
някой ако му хрумва нещо да сподели моля.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Тества ли да му ъпдейтнеш фирмуера?

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Сря Фев 10, 2016 4:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
srg написа:
Тества ли да му ъпдейтнеш фирмуера?

Не, щото не знаех че има ъпдейт, мерси ще го пробвам.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ако след стартиране трябва наново да вкарваш, час, цветове, станции и т.н. това значи ли, че е минало фактори ресет? Щото на мен ми се е налагало два пъти след по-продължително откачен акумулатор. Сигурни ли са, че има батерия за бекъп, че не ми се вярва много :-?

Сря Фев 10, 2016 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
bozzerreaneux написа:
ако след стартиране трябва наново да вкарваш, час, цветове, станции и т.н. това значи ли, че е минало фактори ресет? Щото на мен ми се е налагало два пъти след по-продължително откачен акумулатор. Сигурни ли са, че има батерия за бекъп, че не ми се вярва много :-?

да това е фактори ресет , те твърдят че няма , аз че седя 8 часа и не се ресетна , колко по продължително е седяла твоята?
не че ми пречи тая вечер пак да откача акумулатора, ма ще е за 12-13 часа да речем.
освен да го изпеткам събото , неделно накрая.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 8:54 pm
Мнения: 214
Автомобил: Outback '10 2.5CVT,Outback '02 H6
Рейтинг: 252
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Като зареждах стария акумулатор, седя около 12 часа, последно бях я оставил в сервиза за дреболии и явно са откачили минуса за 5-6 часа и пак се беше ресетнало.

А ти би трябвало да имаш и софт ресет през menu > system тукае обяснено

Изображение

поправка: май не намирам ресет опция през менюто... :-?

Какъв точно е проблемът с блутута? Не засича устройството или не свири? Някакви грешки изписва ли?
Пробва ли да изтриеш запомнените устройства и да ги свържеш наново?

Сря Фев 10, 2016 5:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма го, явно модула е забил, не го намира, няма икона на дисплея. Пак откачих акумулатора, утре ше видя дали се е ресетнало.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Фев 10, 2016 6:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 224 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор