Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:06 pm



Отговори на тема  [ 224 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
 Мултимедийни конзоли 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
даже съм се огладал за да заменя конзолата с това
Изображение
има ги на много прилична цена в ибей
http://www.ebay.com/itm/Kenwood-Navigat ... 25973b7677
и става така
Изображение
ето тези момчета го правят
https://www.facebook.com/13343950686012 ... =3&theater

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Сря Окт 15, 2014 8:15 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 11:49 am
Мнения: 131
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Saab & 3xBMWs
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Според мен е по-практично да си боднеш един андроид таблет в таблото. предлага повече функционалност и дисплея е къде-къде с по-красиви цветове и резолюция.

Чет Окт 16, 2014 10:27 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stocky написа:
Според мен е по-практично да си боднеш един андроид таблет в таблото. предлага повече функционалност и дисплея е къде-къде с по-красиви цветове и резолюция.

и за какво ще ползвам таблета , да си чатя докато карам ли , как ще плейваш мп3 ките като нямаш усилвател в таблета, само за навигация става, за нищо друго.
Функционалностите са различни и несравними, така че мерси за идеята но ще заложа на това.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Окт 16, 2014 10:57 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 11:49 am
Мнения: 131
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Saab & 3xBMWs
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Явно вече си го решил, така че ще го кажа за други, които може би се колебаят: освен навигация може да го ползваш за допълнителни уреди (torque + OBD2), снимки, музика, ТВ, филми, радио, WiFi(за синхронизация на файловете за навигацията, музиката и др), пък в някое задръстване не ти пречи и да си браузваш в нета или да си чатиш - за да го слагат във всички нови премиум марки, значи има приложение. Ако искаш можеш да си запазиш настоящия HeadUnit в жабката и да свържеш таблета през него, ако не искаш CD можеш да го свържеш към някой 4,5 и т.н канален усливател, и да получиш звучене в пъти по-добро от това, на което са способни повечето 2DIN мултимедии. В крайна сметка повечето 2DIN мултимедии си работят в/у някаква ОС, като доста често е Win CE + някакъв интерфейс. Не мисля, че има нещо, което не можеш да правиш с Андроид. :beer:

Чет Окт 16, 2014 1:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
stocky написа:
Явно вече си го решил,
Не мисля, че има нещо, което не можеш да правиш с Андроид. :beer:

От тази гледна точна си прав ако се остави сегашнoто стерео и към него се закачи таблета , проблема е че то е архаично и дори няма AUX вход за външен източник което предполага да се закачи през главата на касетофона към предусилвателя за да се ползва като power amplifer, затова съм се замислил затова защото е all in one.
Заглеждам и kenwood 7220, определено е красиво като интерфейс, но е по рядко срещано втора ръка, а ново е безмислено.


А да вкарам юнита в жабката за усилвател и да завра таблета на неговото място някак не ме влече, за преимуществата си прав иначе напълно, връзки , ъпрейти, телефони...., но не ми трябва толкова технолигия в колата , важното е да свири добре и да има някаква навигация, останало ми е все тая.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Окт 16, 2014 1:34 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Имаше един Kenwood с Garmin навигация, който гледах проекти че стария модел си купуваш приемник към него и можело да се качи софтуера на новия модел и работело, а иначе новия е много скъп.

Чет Окт 16, 2014 2:02 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BAlexandrov написа:
Имаше един Kenwood с Garmin навигация, който гледах проекти че стария модел си купуваш приемник към него и можело да се качи софтуера на новия модел и работело, а иначе новия е много скъп.

Това горе в колата на наш колега е стария kenwood-dnx7200-double-din-dvd-sat-nav-iPod-car-stereo
модел на кенуд и е с гармин, двд , мп3 , тв, камера,джи пи ес и блутут и малко грозен интерфейс , струва около 500 лв секънд хенд и монтаж около 100, което незнам как свири на флакове , защото на мп3 е ясно че няма какво да се очаква, двд ясно е че дава със стандартна резоция 720/304 и май за цената си е доста преимливо, единствета драма която почетох в оф роуд форума че трудно се ъпдейтвала навигация с хакната карти ;)))))) , но съм сигурем че с истинските си работи ок и няма бг меню за нея, а само бг глас.
Новият 7220 е доста по красив и доста по скъп http://www.ebay.co.uk/itm/KENWOOD-DNX72 ... 3f3eb0543f predpolagam ]ще стигне 500$ поне, но аз се замислих за друго ако всеки един 2 din e комптибъл на 7 инча що да е кенуд като телефона ми е сони и ако си взема сони ще си говорят двете и избора става огромен, щото има и pioneer, bose и още хиляди други юнити с които може да се замени моя.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Окт 16, 2014 2:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Божо може би трябва да отделим нова тема за конзолите, че тази е за ламби и диоди?

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Окт 16, 2014 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:52 am
Мнения: 102
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 '99 ,АТ
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да.Няма да е лошо а и мога доста да напиша за кар пц-та и андроиди в колата .Но най-удачния вариант е с готова мултимедия . Вярно ,че е с ограничени възможности но пък е доста по-лесна за управление на място и в движение.

Чет Окт 16, 2014 3:43 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пък и цената от 500 кинта е поносима ако свири добре.

Ясно е че HD няма как да дава поне старите 2 din конзоли, макар да гледам че новите дават всико но какъв ще битстрима през USB 2 много ме съмнява че ще сече зловещо , освен ако не е с огромен буфер или USB 3.

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Окт 16, 2014 3:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Отделих я да видим как ще се развие може би за Направи сам да отделим после нещо.

За HD филм USB-то не е проблем - то е около 50 мбита, но е безмислено на подобен по размер екран.

За kenwood-a май точно за този бях чел, но в чужд форум. Браво!

Чет Окт 16, 2014 5:01 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:16 pm
Мнения: 10
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Outback H6 2001
Телефон: 0887502588
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
http://www.aliexpress.com/item/7-INCH-2 ... 2.html?s=p Колеги , и този сайт предлага решения по темата , китайска история , но като качество- ????- , цена - да , дотавка чрез DHL , което означава транспортна , митническа такси плюс ДДС . Ако някой от вас знае нещо по- различно, моля - споделете . Темата е наистина интересна особено за собственик като мен на SUBARU OUTBACK 2001 H6.

Чет Окт 16, 2014 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Проблемът с тези китайските са че са много производители и не е ясно кое бива и кое не. Трябва някой изпробван.
Аз видях /не знам кой модел/ купувано от http://www.hid.bg/double-din-multimedia - копчетата имат малко евтин вид, но иначе общо взето работи и е добре ама на тая цена не мисля, че си струва.

Пет Окт 17, 2014 7:34 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз.си запазих един кенуд 7200 накрая на месеца го.монтиран че сега няма пара и ще пиша и снимам

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Окт 17, 2014 8:50 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 29, 2014 11:14 pm
Мнения: 110
Местоположение: Варна
Skype: dimitar.zlatarev
Автомобил: Subaru Forester 2.0D
Телефон: 0888238905
Рейтинг: 46
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
А не се ли е страх, че може да разбият колата? Иначе аз съм си харесал от Pioneer AVIC серията, че работи с Iphone.

_________________
Junghans - Die deutsche Uhr
www.junghanswatches.bg

Пет Окт 17, 2014 9:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 10:31 pm
Мнения: 389
Местоположение: Bulgaria;Sofia/Ireland/Slovenia
Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 122
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето това съм виждал на живо и бях очарован....мисля че и беше скъпа и доставката.
http://www.alibaba.com/product-detail/L ... 63469.html

_________________
Не е важно да губиш красиво,важно е да биеш грозно !
Не е важно колко коня имаш под капака, а какво магаре е зад волана!

Пет Окт 17, 2014 10:23 am
Върнете се в началото
Профил
Online
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дали точно същото?
Ей го тук с цени
http://www.aliexpress.com/item/Pure-And ... 33214.html
http://www.aliexpress.com/item/6-2-Capa ... 39436.html

Пет Окт 17, 2014 10:34 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Junghans написа:
А не се ли е страх, че може да разбият колата? Иначе аз съм си харесал от Pioneer AVIC серията, че работи с Iphone.

Точно заради това няма да взема.по лачена конзола,да няма щети после макар че и за тая не се.знае.... :-D

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Пет Окт 17, 2014 12:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 10:40 am
Мнения: 202
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Forester 2.0X, SG9
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Аз съм с такъв от две години. Железен се оказа. Имат вече и с Андроид и то на доста добра цена. Доставиха го с DHL от Хонг конг за 48 часа. DHL го освободиха от митницата, като ми извадиха и еори номер.
http://eonon.com/Car-GPS-Navigations/2- ... S-DVD.html

Пет Окт 17, 2014 1:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Окт 29, 2011 9:52 am
Мнения: 102
Местоположение: sofia
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 '99 ,АТ
Рейтинг: 109
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да споделя малко мой впечатления.
При избора на мултимедия за кола основно трябва да сме много наясно какво искаме да получим.Дали ще се ползва за слушане на музика и клипове и/или ще се ползват допълнителни възможности като жипиеси,гласови команди ,мониторинг на показания на еку ,интернет и т.н.И какъв точно звук искаме в купето - силен или качествен,басите под 50 хц дали ще се чуват от километър- два или само вътре.
Първо за звука ,че там нещата са ясни.Бас със стокови високоговорители няма как да се получи.Хубав бас само с туба или фрий еър говорител на задна кора за седаните.И в двата случая е необходим усилвател .Ако ще храни само туба е желателно моно блок клас Д.Ако ще храни предни и задни линии то вече отиваме на усилвател с 4 и нагоре канала.Разбира се ,че трябва да се обезшуми купето за да не дрънчи.Масово устройствата за вграждане са уж с големи мощности но не са достатъчни за захранване на по сериозни говорители,най-малкото заради сечението на кабела с 12в. Несериозно е да търсим мощности и да захранваме с кабел 2-3 кв.мм.Понеже възприемането на звука в силно субеткивно няма да навлизам в подробности,всеки преценява според слуха и пътника до него(визирам това колко мрънка женската половинка).

Сега за мултимедиите.Там вече става сложен избора.Техниката напредна доста и може да се реализират всякакви идеи.Аз съм бил досега с компютър и монитор с тъч скриин и с таблет.Сега съм със бекер някакъв(без 7" дисплей) има си гласови команди,жипиес ,компакт флаш карта,управление за цд и чеинджър ,изход 4 канала + 1 за суб и т.н.Ами признавам си ,че бекера ми е най удобен макар без възможностите на андроида и уиндоус-а.
Конкретните + и - ще посоча после.

Пет Окт 17, 2014 2:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 224 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор