Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Още едно Легаси на пътя 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,
Както ще забележите от доста време имам регистрация във форума.
След известно време вече и аз съм в клуба със Legacy H6, 2004та, Комби.
Излишно ще е да говоря за позитивите на модела и на тази бройка конкретно.
Отметнах някои неща по нея сам като: смяна филтър купе, натягане на ръчната спирачка, намиране на метод за чистене на свтъл кожен салон, детайлно почистване на централна конзола (и под нея) и възстановяване на оригиналния вид с къпхолдъри, възстановяване на всички оригинални щипки и кори (още чакам доставка на типа за кръстата отвертка). И маса други дреболии, които не си струва да се изреждат.
Искам да споделя някои проблеми на които се натъкнах - кола на над 10г е все пак. Ще помоля за съвет по тях.

- Панорамния покрив забива понякога. Малко след началото на отварянето (от напълно затворен), предното крило се вдига само от едната страна. Респективно НЕповдигнатата страна запича целия механизъм и всичко е дотук. Четох из чужди форуми, но точно такъв проблем не успях да открия. Предполагам някакво парче пластмаса е захабено или без смазка. За сега не смея да експериментирам. Идеи?

- оригиналния аудио бокс е Kenwood GX-201LEF2 с вграден чейнджър
Чейнджъра е забил. Докато правех други дивотии, реших да смъкна бокса и да се опитам да съживя чейнджъра. Успях да раздвижа единия механизъм, но явно имаше и друг механичен проблем. Нямаше смисъл да се мъча повече - напсувах го, събрах го. Бонуса е, че сега на всяко включване на аудиото, чейнджъра жужи 5мин с този ми ти звук от ада, който лично отприщих (преди поне всичко беше заклинило и нямаше шум :giggle: ).
Ще го преглътна - не е болка.
Същественото е следното - искам да монтирам eмулатор за чейнджър от типа на gromaudio, xcarlink И т.н. При свързането обаче се ползва буксата която съм посочил на прикачената снимка.
Прикачени файлове:
kuplung.jpg

Объркан съм за предназначението й - при мен тя е заета! Някой да има опит с монтажа на емулатор върху кола с бутони по волана, или въобще на такава аудио система?

- пак аудио тема. Знаем ли колко е RMS мощността на говорителите?

- китайски парктроник. Някой има ли опит с монтажа? Интересува ме какви са възможностите за прекарване на кабелите изпод бронята към багажника. Както и ще имам ли достъп да дупча/тегля кабели без да свалям задната броня?

Вероятно ще се сетя и пиша още неща, но засега е това ;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Авг 22, 2015 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 6:05 am
Мнения: 44
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 3.0R MY06
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега имаш ли фабрична навигация?
За съжаление по неясни причини не мога да видя прикачената снимка , но в сайта на Grom има забележка, че не е съвместим със заводската навигация.

http://gromaudio.com/store/usb_adapters ... rface.html

Утре сутринта ми предстои същата операция и ще пиша какво е положението при мен.

Вто Авг 25, 2015 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Прикачам отново снимката. Не знам защо е изчезнала.
Прикачени файлове:
buksa.jpg

Имам навигация, да. Но пък моята е 2004та, а за този GROM пише след 2006та. Не знам дали има значение. Моля да споделиш опита си - ще е безкрайно полезно.

Относно въпроса ми за мощността на системата - намерих отговора: 4x20W RMS.

п.п. Това със снимката пак не става.Дали не е проблем в хостинга на форума? Няма и аватари.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Авг 25, 2015 9:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 6:05 am
Мнения: 44
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 3.0R MY06
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега и при мен буксата беше заета. Там са вързани бутоните на волана.
В комплекта на Grom има кабел с 20 пинова женска и мъжка букса и реално това че буксата е заета не е проблем.

https://www.dropbox.com/photos/shared_s ... SgDYzf7SpX

Сря Авг 26, 2015 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Много благодаря. Вече и аз съм оборудван. Жалко само, че моето 'радио' не може показва имената на песните.
Иначе аз не взех GROM, а ТРИОМА. Инсталирането беше елементарно - всичко работи.
Забави ме 'обезвреждането' (за да спре да жужи) на неработещия чейнджър и пускането на кабели за USB и AUX до подлакътника с идеята да са при запалката за зареждане на телефон.
Очаквам съвсем скоро да имам какво пиша и за парктроника. Паралелно вървят няколко проекта, наред със смяната на някои чорби.

Пет Авг 28, 2015 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Нека споделя и резултата с парктроника.
Идеята ми беше да ползвам само звуковата сигнализация на прост китайски парктроник (20-25лв).
Монтажа не мина без лутане, но мога да отбележа следнитя по-важни моменти/препоръки
- препоръчвам да свалите бронята вместо да се чудите ДАЛИ да я сваляте - в крайна сметка ще спестите време
- под бронята има алуминиева греда, която също трябва да се дупчи
- прекарайте кабелите на датчиците от ЛЯВО, въпреки, че задната светлина е от дясно и на пръв поглед изглежда по-удачно. В ляво има хубав фабричен отвор с гумена тапа, точно до клапата за въздух. Според мен тапите под рез. гума не са удачен избор - дори не ги коментирам.
Ето и резултата при мен. Крайните датчици монтирах малко по-на високо. Работи чудесно за сега.
Прикачени файлове:
before-after.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Авг 31, 2015 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:29 am
Мнения: 64
Skype: b0k084
Автомобил: Outback B12 H6
Телефон: 0878 241 943
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей, колега! Добра работа си свършил!
И аз от скоро съм с б13 само че 2008г фейслифта и също забелязах, че ми е забил чейнджъра. Предполагам нямат разлика преди и след фейса. При мен, след вкарване на ключа до степен да тръгне радиото, се чува един звук, все едно се мъчи да тръгне някой диск, чува се 4-5 секунди и спира. И така през 15-20 секунди се чува това “църкане” и малко почва да ме дразни :) Та я кажи как мога да го изключа този чейнджър, тъй като слушам само радио и никога няма да го ползвам. Предполагам ще трябва да разглобявам, но ако има друг начин, моля някой да сподели… Благодаря предварително!

Пет Окт 01, 2021 3:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор