Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:16 pm



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Още едно Легаси на пътя 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте,
Както ще забележите от доста време имам регистрация във форума.
След известно време вече и аз съм в клуба със Legacy H6, 2004та, Комби.
Излишно ще е да говоря за позитивите на модела и на тази бройка конкретно.
Отметнах някои неща по нея сам като: смяна филтър купе, натягане на ръчната спирачка, намиране на метод за чистене на свтъл кожен салон, детайлно почистване на централна конзола (и под нея) и възстановяване на оригиналния вид с къпхолдъри, възстановяване на всички оригинални щипки и кори (още чакам доставка на типа за кръстата отвертка). И маса други дреболии, които не си струва да се изреждат.
Искам да споделя някои проблеми на които се натъкнах - кола на над 10г е все пак. Ще помоля за съвет по тях.

- Панорамния покрив забива понякога. Малко след началото на отварянето (от напълно затворен), предното крило се вдига само от едната страна. Респективно НЕповдигнатата страна запича целия механизъм и всичко е дотук. Четох из чужди форуми, но точно такъв проблем не успях да открия. Предполагам някакво парче пластмаса е захабено или без смазка. За сега не смея да експериментирам. Идеи?

- оригиналния аудио бокс е Kenwood GX-201LEF2 с вграден чейнджър
Чейнджъра е забил. Докато правех други дивотии, реших да смъкна бокса и да се опитам да съживя чейнджъра. Успях да раздвижа единия механизъм, но явно имаше и друг механичен проблем. Нямаше смисъл да се мъча повече - напсувах го, събрах го. Бонуса е, че сега на всяко включване на аудиото, чейнджъра жужи 5мин с този ми ти звук от ада, който лично отприщих (преди поне всичко беше заклинило и нямаше шум :giggle: ).
Ще го преглътна - не е болка.
Същественото е следното - искам да монтирам eмулатор за чейнджър от типа на gromaudio, xcarlink И т.н. При свързането обаче се ползва буксата която съм посочил на прикачената снимка.
Прикачени файлове:
kuplung.jpg

Объркан съм за предназначението й - при мен тя е заета! Някой да има опит с монтажа на емулатор върху кола с бутони по волана, или въобще на такава аудио система?

- пак аудио тема. Знаем ли колко е RMS мощността на говорителите?

- китайски парктроник. Някой има ли опит с монтажа? Интересува ме какви са възможностите за прекарване на кабелите изпод бронята към багажника. Както и ще имам ли достъп да дупча/тегля кабели без да свалям задната броня?

Вероятно ще се сетя и пиша още неща, но засега е това ;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Авг 22, 2015 3:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 6:05 am
Мнения: 44
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 3.0R MY06
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега имаш ли фабрична навигация?
За съжаление по неясни причини не мога да видя прикачената снимка , но в сайта на Grom има забележка, че не е съвместим със заводската навигация.

http://gromaudio.com/store/usb_adapters ... rface.html

Утре сутринта ми предстои същата операция и ще пиша какво е положението при мен.

Вто Авг 25, 2015 8:01 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Прикачам отново снимката. Не знам защо е изчезнала.
Прикачени файлове:
buksa.jpg

Имам навигация, да. Но пък моята е 2004та, а за този GROM пише след 2006та. Не знам дали има значение. Моля да споделиш опита си - ще е безкрайно полезно.

Относно въпроса ми за мощността на системата - намерих отговора: 4x20W RMS.

п.п. Това със снимката пак не става.Дали не е проблем в хостинга на форума? Няма и аватари.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Вто Авг 25, 2015 9:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 11, 2015 6:05 am
Мнения: 44
Местоположение: Варна
Автомобил: Subaru Legacy 3.0R MY06
Рейтинг: 48
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колега и при мен буксата беше заета. Там са вързани бутоните на волана.
В комплекта на Grom има кабел с 20 пинова женска и мъжка букса и реално това че буксата е заета не е проблем.

https://www.dropbox.com/photos/shared_s ... SgDYzf7SpX

Сря Авг 26, 2015 3:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Много благодаря. Вече и аз съм оборудван. Жалко само, че моето 'радио' не може показва имената на песните.
Иначе аз не взех GROM, а ТРИОМА. Инсталирането беше елементарно - всичко работи.
Забави ме 'обезвреждането' (за да спре да жужи) на неработещия чейнджър и пускането на кабели за USB и AUX до подлакътника с идеята да са при запалката за зареждане на телефон.
Очаквам съвсем скоро да имам какво пиша и за парктроника. Паралелно вървят няколко проекта, наред със смяната на някои чорби.

Пет Авг 28, 2015 9:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 29, 2011 11:17 pm
Мнения: 30
Местоположение: Sofia
Автомобил: Legacy B13 H6
Рейтинг: 37
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Нека споделя и резултата с парктроника.
Идеята ми беше да ползвам само звуковата сигнализация на прост китайски парктроник (20-25лв).
Монтажа не мина без лутане, но мога да отбележа следнитя по-важни моменти/препоръки
- препоръчвам да свалите бронята вместо да се чудите ДАЛИ да я сваляте - в крайна сметка ще спестите време
- под бронята има алуминиева греда, която също трябва да се дупчи
- прекарайте кабелите на датчиците от ЛЯВО, въпреки, че задната светлина е от дясно и на пръв поглед изглежда по-удачно. В ляво има хубав фабричен отвор с гумена тапа, точно до клапата за въздух. Според мен тапите под рез. гума не са удачен избор - дори не ги коментирам.
Ето и резултата при мен. Крайните датчици монтирах малко по-на високо. Работи чудесно за сега.
Прикачени файлове:
before-after.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Пон Авг 31, 2015 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:29 am
Мнения: 64
Skype: b0k084
Автомобил: Outback B12 H6
Телефон: 0878 241 943
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей, колега! Добра работа си свършил!
И аз от скоро съм с б13 само че 2008г фейслифта и също забелязах, че ми е забил чейнджъра. Предполагам нямат разлика преди и след фейса. При мен, след вкарване на ключа до степен да тръгне радиото, се чува един звук, все едно се мъчи да тръгне някой диск, чува се 4-5 секунди и спира. И така през 15-20 секунди се чува това “църкане” и малко почва да ме дразни :) Та я кажи как мога да го изключа този чейнджър, тъй като слушам само радио и никога няма да го ползвам. Предполагам ще трябва да разглобявам, но ако има друг начин, моля някой да сподели… Благодаря предварително!

Пет Окт 01, 2021 3:00 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор