Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:00 am



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Сваляне на волан на легаси 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 27, 2015 12:57 pm
Мнения: 94
Автомобил: SUBARU Legacy 08 АТ
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой може ли да ми даде схема по която се сваля волана или в частност модулите за контрол на аудио системата и темпомата. Предпочитам да не се самозастрелям с еърбега ROFL

_________________
Whats your Legacy?

Чет Ное 05, 2015 10:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
по-спомени има винтова ( за които ти трябва дълъг шестограм или каквото е там ) отзад отстани на волана които се отвиват и се сваля целия волан със след това аребега и модулите за управление

Чет Ное 05, 2015 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 953
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първото което трябва да направиш, е, да откачиш акумулатора.

Чет Ное 05, 2015 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 27, 2015 12:57 pm
Мнения: 94
Автомобил: SUBARU Legacy 08 АТ
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
така… успешно свалих волана и свърших необходимото, а именно:
волана ми беше само с копчета за Cruise Conrol (десния панел на волана).
Прикачени файлове:
IMAG2082.jpg

Реших да си купя и левия модул (този с копчетата за радиото - усилване, намаляване и тн) от една автоморга (беше около 60 лв.) и да го монтирам.
Оказа се, че конзолата, която е със CD чейнджър и чете mp3ки поддържа тези копчета фабрично и монтажа е само Plug&Play.
Това е целия модул - оказа се, че двете части вървят заедно и са на общ кабел и букса:
Прикачени файлове:
IMAG2081.jpg

Ta… волана се разглабя супер лесно:
-от двете страни има винтчета по 1 брой, развивате и пада airbag-а. Той се откача от буксата. Откачате и още една жичка - тази на клаксона.
-центрирате волана, така, че като го слагате обратно да си е в същото положение.
-развивате болта, който държи волана и леко го махате.
-има още 4 винтчета, които държат един пластмасов капак към волана.
-като махнете пластмасовия капак - от задната страна на волана има по едно винтче, което държи левия (в моя случай само капаче) и десния модул (Cruise control panel) на мултифункционалния волан.
-монтирате новия модул, завивате винтчетата и връщате волана в началното му положение.
Ето и малко фото-напътствия:
Прикачени файлове:
1.png
Прикачени файлове:
2.png

Цялата манипулация отне 10 минути :)
Съветвам ви да откачите акумултора за едни 10тина минути преди да започнете манипулацията. Аз не съм го откачал, защото мотора ми е 2.0R и след всяко откачане и ресет на ECUто - карам различна кола, докато се самонастрои…
Ето това е крайния ефект :)

Дано съм бил полезен и с тези копчета си е направо лукс ROFL


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Whats your Legacy?
 52

Вто Ное 10, 2015 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Смелчага си... да откачаш еърбега при закачен акумулатор :D
Пък и си фен на BOSCH освен на SUBARU...
:respect:

Вто Ное 10, 2015 5:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 9:38 am
Мнения: 8
Местоположение: Стара Загора/Ямбол
Автомобил: Legacy IV 2.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dookie написа:
така… успешно свалих волана и свърших необходимото, а именно:
волана ми беше само с копчета за Cruise Conrol (десния панел на волана).
Прикачени файлове:
IMAG2082.jpg

Реших да си купя и левия модул (този с копчетата за радиото - усилване, намаляване и тн) от една автоморга (беше около 60 лв.) и да го монтирам.
Оказа се, че конзолата, която е със CD чейнджър и чете mp3ки поддържа тези копчета фабрично и монтажа е само Plug&Play.
Това е целия модул - оказа се, че двете части вървят заедно и са на общ кабел и букса:
Прикачени файлове:
IMAG2081.jpg

Ta… волана се разглабя супер лесно:
-от двете страни има винтчета по 1 брой, развивате и пада airbag-а. Той се откача от буксата. Откачате и още една жичка - тази на клаксона.
-центрирате волана, така, че като го слагате обратно да си е в същото положение.
-развивате болта, който държи волана и леко го махате.
-има още 4 винтчета, които държат един пластмасов капак към волана.
-като махнете пластмасовия капак - от задната страна на волана има по едно винтче, което държи левия (в моя случай само капаче) и десния модул (Cruise control panel) на мултифункционалния волан.
-монтирате новия модул, завивате винтчетата и връщате волана в началното му положение.
Ето и малко фото-напътствия:
Прикачени файлове:
1.png
Прикачени файлове:
2.png

Цялата манипулация отне 10 минути :)
Съветвам ви да откачите акумултора за едни 10тина минути преди да започнете манипулацията. Аз не съм го откачал, защото мотора ми е 2.0R и след всяко откачане и ресет на ECUто - карам различна кола, докато се самонастрои…
Ето това е крайния ефект :)

Дано съм бил полезен и с тези копчета си е направо лукс ROFL


Колега вдъхнових се от твоя пост :D, легасито ми е същото като твоето, купих копчетата монтирах, светят но не управляват аудиото ми (круиза работи), което е същото като твоето :( Къде може да е проблема?

Вто Апр 10, 2018 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 27, 2015 12:57 pm
Мнения: 94
Автомобил: SUBARU Legacy 08 АТ
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
killakoz написа:
dookie написа:
така… успешно свалих волана и свърших необходимото, а именно:
волана ми беше само с копчета за Cruise Conrol (десния панел на волана).
Прикачени файлове:
IMAG2082.jpg

Реших да си купя и левия модул (този с копчетата за радиото - усилване, намаляване и тн) от една автоморга (беше около 60 лв.) и да го монтирам.
Оказа се, че конзолата, която е със CD чейнджър и чете mp3ки поддържа тези копчета фабрично и монтажа е само Plug&Play.
Това е целия модул - оказа се, че двете части вървят заедно и са на общ кабел и букса:
Прикачени файлове:
IMAG2081.jpg

Ta… волана се разглабя супер лесно:
-от двете страни има винтчета по 1 брой, развивате и пада airbag-а. Той се откача от буксата. Откачате и още една жичка - тази на клаксона.
-центрирате волана, така, че като го слагате обратно да си е в същото положение.
-развивате болта, който държи волана и леко го махате.
-има още 4 винтчета, които държат един пластмасов капак към волана.
-като махнете пластмасовия капак - от задната страна на волана има по едно винтче, което държи левия (в моя случай само капаче) и десния модул (Cruise control panel) на мултифункционалния волан.
-монтирате новия модул, завивате винтчетата и връщате волана в началното му положение.
Ето и малко фото-напътствия:
Прикачени файлове:
1.png
Прикачени файлове:
2.png

Цялата манипулация отне 10 минути :)
Съветвам ви да откачите акумултора за едни 10тина минути преди да започнете манипулацията. Аз не съм го откачал, защото мотора ми е 2.0R и след всяко откачане и ресет на ECUто - карам различна кола, докато се самонастрои…
Ето това е крайния ефект :)

Дано съм бил полезен и с тези копчета си е направо лукс ROFL


Колега вдъхнових се от твоя пост :D, легасито ми е същото като твоето, купих копчетата монтирах, светят но не управляват аудиото ми (круиза работи), което е същото като твоето :( Къде може да е проблема?

Пробвай някой да пипне по компютъра. Мисля, че трябваше да се потвърди, че колата е оборудвана и с това..
Другия вариант - НЕработещи копчета...

_________________
Whats your Legacy?

Сря Апр 11, 2018 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 05, 2018 5:46 pm
Мнения: 11
Местоположение: София
Автомобил: Legacy H6 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега - волана претапициран ли ти е? ... че мойто момо нещо много изтъркано ми изглежда

Вто Май 22, 2018 12:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 5:22 pm
Мнения: 114
Автомобил: Subaru legacy 2.0r
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
сега да продължа темата на колегата защото тя и мен ме вдъхнови да сменя копчетата на волана, но по закона на Мърфи при мен след горната манипулация нещата не сработиха и естествено започнаха съветите, та компютър, та копчета наработещи, та тн а нещата са много прости първо ще кажа че много ми бе от помощ тази страница.
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback/2007/Legacy%202007/index.html
в нея може зда намерите схемите на окабеляването на всичко от копчетатаза аудиото до крушката на стопа
после намерих схемата за моя модел, който е Легаси 2007 комби
Прикачени файлове:
0001.jpg

и да продължа, това което разбрах е че липсват следните кабели от бялата букса В68 до синята букса В36
после нагледно промених нещата ето така като прекарах два кабела от буксата на лентовия кабел В68 до СД-то и копчетата заработиха
Прикачени файлове:
00012.jpg

имам и снимки но според мен така нещата са доста ясни


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 30

Съб Фев 09, 2019 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 04, 2019 8:01 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Блягодаря на pojara!
Благодарение на поста ти един млад субарист има нова екста!
Случая беше абролютно същия!
Благодаря!

Пет Дек 13, 2019 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор