Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Сваляне на волан на легаси 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 27, 2015 12:57 pm
Мнения: 94
Автомобил: SUBARU Legacy 08 АТ
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой може ли да ми даде схема по която се сваля волана или в частност модулите за контрол на аудио системата и темпомата. Предпочитам да не се самозастрелям с еърбега ROFL

_________________
Whats your Legacy?

Чет Ное 05, 2015 10:49 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 11, 2012 3:33 pm
Мнения: 1249
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2005 3.0 R Spec B
Рейтинг: 152
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
по-спомени има винтова ( за които ти трябва дълъг шестограм или каквото е там ) отзад отстани на волана които се отвиват и се сваля целия волан със след това аребега и модулите за управление

Чет Ное 05, 2015 8:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Юни 11, 2014 6:36 pm
Мнения: 954
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback, MT
Рейтинг: 443
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Първото което трябва да направиш, е, да откачиш акумулатора.

Чет Ное 05, 2015 8:42 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 27, 2015 12:57 pm
Мнения: 94
Автомобил: SUBARU Legacy 08 АТ
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
така… успешно свалих волана и свърших необходимото, а именно:
волана ми беше само с копчета за Cruise Conrol (десния панел на волана).
Прикачени файлове:
IMAG2082.jpg

Реших да си купя и левия модул (този с копчетата за радиото - усилване, намаляване и тн) от една автоморга (беше около 60 лв.) и да го монтирам.
Оказа се, че конзолата, която е със CD чейнджър и чете mp3ки поддържа тези копчета фабрично и монтажа е само Plug&Play.
Това е целия модул - оказа се, че двете части вървят заедно и са на общ кабел и букса:
Прикачени файлове:
IMAG2081.jpg

Ta… волана се разглабя супер лесно:
-от двете страни има винтчета по 1 брой, развивате и пада airbag-а. Той се откача от буксата. Откачате и още една жичка - тази на клаксона.
-центрирате волана, така, че като го слагате обратно да си е в същото положение.
-развивате болта, който държи волана и леко го махате.
-има още 4 винтчета, които държат един пластмасов капак към волана.
-като махнете пластмасовия капак - от задната страна на волана има по едно винтче, което държи левия (в моя случай само капаче) и десния модул (Cruise control panel) на мултифункционалния волан.
-монтирате новия модул, завивате винтчетата и връщате волана в началното му положение.
Ето и малко фото-напътствия:
Прикачени файлове:
1.png
Прикачени файлове:
2.png

Цялата манипулация отне 10 минути :)
Съветвам ви да откачите акумултора за едни 10тина минути преди да започнете манипулацията. Аз не съм го откачал, защото мотора ми е 2.0R и след всяко откачане и ресет на ECUто - карам различна кола, докато се самонастрои…
Ето това е крайния ефект :)

Дано съм бил полезен и с тези копчета си е направо лукс ROFL


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
Whats your Legacy?
 52

Вто Ное 10, 2015 4:52 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Смелчага си... да откачаш еърбега при закачен акумулатор :D
Пък и си фен на BOSCH освен на SUBARU...
:respect:

Вто Ное 10, 2015 5:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Юли 26, 2017 9:38 am
Мнения: 8
Местоположение: Стара Загора/Ямбол
Автомобил: Legacy IV 2.0R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
dookie написа:
така… успешно свалих волана и свърших необходимото, а именно:
волана ми беше само с копчета за Cruise Conrol (десния панел на волана).
Прикачени файлове:
IMAG2082.jpg

Реших да си купя и левия модул (този с копчетата за радиото - усилване, намаляване и тн) от една автоморга (беше около 60 лв.) и да го монтирам.
Оказа се, че конзолата, която е със CD чейнджър и чете mp3ки поддържа тези копчета фабрично и монтажа е само Plug&Play.
Това е целия модул - оказа се, че двете части вървят заедно и са на общ кабел и букса:
Прикачени файлове:
IMAG2081.jpg

Ta… волана се разглабя супер лесно:
-от двете страни има винтчета по 1 брой, развивате и пада airbag-а. Той се откача от буксата. Откачате и още една жичка - тази на клаксона.
-центрирате волана, така, че като го слагате обратно да си е в същото положение.
-развивате болта, който държи волана и леко го махате.
-има още 4 винтчета, които държат един пластмасов капак към волана.
-като махнете пластмасовия капак - от задната страна на волана има по едно винтче, което държи левия (в моя случай само капаче) и десния модул (Cruise control panel) на мултифункционалния волан.
-монтирате новия модул, завивате винтчетата и връщате волана в началното му положение.
Ето и малко фото-напътствия:
Прикачени файлове:
1.png
Прикачени файлове:
2.png

Цялата манипулация отне 10 минути :)
Съветвам ви да откачите акумултора за едни 10тина минути преди да започнете манипулацията. Аз не съм го откачал, защото мотора ми е 2.0R и след всяко откачане и ресет на ECUто - карам различна кола, докато се самонастрои…
Ето това е крайния ефект :)

Дано съм бил полезен и с тези копчета си е направо лукс ROFL


Колега вдъхнових се от твоя пост :D, легасито ми е същото като твоето, купих копчетата монтирах, светят но не управляват аудиото ми (круиза работи), което е същото като твоето :( Къде може да е проблема?

Вто Апр 10, 2018 2:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 27, 2015 12:57 pm
Мнения: 94
Автомобил: SUBARU Legacy 08 АТ
Рейтинг: 66
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
killakoz написа:
dookie написа:
така… успешно свалих волана и свърших необходимото, а именно:
волана ми беше само с копчета за Cruise Conrol (десния панел на волана).
Прикачени файлове:
IMAG2082.jpg

Реших да си купя и левия модул (този с копчетата за радиото - усилване, намаляване и тн) от една автоморга (беше около 60 лв.) и да го монтирам.
Оказа се, че конзолата, която е със CD чейнджър и чете mp3ки поддържа тези копчета фабрично и монтажа е само Plug&Play.
Това е целия модул - оказа се, че двете части вървят заедно и са на общ кабел и букса:
Прикачени файлове:
IMAG2081.jpg

Ta… волана се разглабя супер лесно:
-от двете страни има винтчета по 1 брой, развивате и пада airbag-а. Той се откача от буксата. Откачате и още една жичка - тази на клаксона.
-центрирате волана, така, че като го слагате обратно да си е в същото положение.
-развивате болта, който държи волана и леко го махате.
-има още 4 винтчета, които държат един пластмасов капак към волана.
-като махнете пластмасовия капак - от задната страна на волана има по едно винтче, което държи левия (в моя случай само капаче) и десния модул (Cruise control panel) на мултифункционалния волан.
-монтирате новия модул, завивате винтчетата и връщате волана в началното му положение.
Ето и малко фото-напътствия:
Прикачени файлове:
1.png
Прикачени файлове:
2.png

Цялата манипулация отне 10 минути :)
Съветвам ви да откачите акумултора за едни 10тина минути преди да започнете манипулацията. Аз не съм го откачал, защото мотора ми е 2.0R и след всяко откачане и ресет на ECUто - карам различна кола, докато се самонастрои…
Ето това е крайния ефект :)

Дано съм бил полезен и с тези копчета си е направо лукс ROFL


Колега вдъхнових се от твоя пост :D, легасито ми е същото като твоето, купих копчетата монтирах, светят но не управляват аудиото ми (круиза работи), което е същото като твоето :( Къде може да е проблема?

Пробвай някой да пипне по компютъра. Мисля, че трябваше да се потвърди, че колата е оборудвана и с това..
Другия вариант - НЕработещи копчета...

_________________
Whats your Legacy?

Сря Апр 11, 2018 4:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Май 05, 2018 5:46 pm
Мнения: 11
Местоположение: София
Автомобил: Legacy H6 2005
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравей колега - волана претапициран ли ти е? ... че мойто момо нещо много изтъркано ми изглежда

Вто Май 22, 2018 12:47 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Апр 21, 2018 5:22 pm
Мнения: 114
Автомобил: Subaru legacy 2.0r
Рейтинг: 103
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
сега да продължа темата на колегата защото тя и мен ме вдъхнови да сменя копчетата на волана, но по закона на Мърфи при мен след горната манипулация нещата не сработиха и естествено започнаха съветите, та компютър, та копчета наработещи, та тн а нещата са много прости първо ще кажа че много ми бе от помощ тази страница.
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback/2007/Legacy%202007/index.html
в нея може зда намерите схемите на окабеляването на всичко от копчетатаза аудиото до крушката на стопа
после намерих схемата за моя модел, който е Легаси 2007 комби
Прикачени файлове:
0001.jpg

и да продължа, това което разбрах е че липсват следните кабели от бялата букса В68 до синята букса В36
после нагледно промених нещата ето така като прекарах два кабела от буксата на лентовия кабел В68 до СД-то и копчетата заработиха
Прикачени файлове:
00012.jpg

имам и снимки но според мен така нещата са доста ясни


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 30

Съб Фев 09, 2019 5:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 04, 2019 8:01 pm
Мнения: 1
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Блягодаря на pojara!
Благодарение на поста ти един млад субарист има нова екста!
Случая беше абролютно същия!
Благодаря!

Пет Дек 13, 2019 5:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор