Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Подложки за повдигане на Легаси - видове, производители и т. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Ное 13, 2015 3:56 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
По съвет на колегата kener, пускам тази нова тема, за да придобия впечатление от предлаганите и ползвани подложки за повдигане на Легаси. Първоначално имах намерението да разбера дали някой е ползвал от тези http://olx.bg/i2/ad/flantsi-za-povdigan ... 4Bb0A.html и какви са му впечатленията, но съм съгласен да получа информация и за други предлагани на пазара. Нека всеки който е ползвал да сподели информация за производител или търговец, цени, качество, размери, монтаж, снимки и т.н.

Чет Юни 09, 2016 10:14 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 13, 2015 3:56 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Никой ли не желае да сподели малко полезна информация по горните въпроси :( ?

Пет Юни 10, 2016 11:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 10:24 pm
Мнения: 237
Рейтинг: 130
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нямаш представа колко много е споделяно точно по тази тема за подложките, просто иска малко търсене и четене из форума . ;)

_________________
---------------------------------------
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА .....ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА......

Пет Юни 10, 2016 4:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Ное 13, 2015 3:56 pm
Мнения: 8
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
martod написа:
Нямаш представа колко много е споделяно точно по тази тема за подложките, просто иска малко търсене и четене из форума . ;)



Колега, знам , че има писано доста из форумите, но както написах в първия ми пост идеята ми е да си взема от подложките на които съм пуснал линк и ми е интересно някой да каже лични впечатления ако е ползвал от същите, какъв размер и т.н. Та така, че не търся общи мнения а конкритно за посочените. Ако пък някой ги е ползвал и не е доволен, а пък се е насочил в последствие към други да сподели и т.н. ;)

Пон Юни 13, 2016 10:58 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз съм поръчал този модел от линка, преди около седмица и днес дойдоха! Предните са на 4 см. задните на 5 см. в понеделник или вторник монтирам на Легасито и ще пиша както и ще кача снимков материал! Поздрави

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Вто Юни 14, 2016 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 19, 2015 9:04 pm
Мнения: 25
Автомобил: subaru legacy
Телефон: 0887501793
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здрасти моята като я взех беше много ниска и си взех въпросните подложки за отпред 35 а отзад 50мм и съм много доволен.

Сря Юни 15, 2016 7:58 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така, подложките фланци или кой как им казва са вече поставени на колата, поставянето им е бързо и лесно (трябва да имаш нормални технически познания) отзад е лесно сваляш гумата развиваш един болт на амортисьора отдолу и двата дето държат горе в купето слагаш подложката стягаш я и монтираш като с крик и трупче сваляш-вдигаш колата да ти дойде на дупката! Отпред пак сваляш гумата и болта на датчика и на спирачния маркуч и развиваш двата болта държащи амортисьора за шенкела развиваш и гайките горе в двигателния отсек монтираш подложката и по обратния ред връщаш всичко по местата като с лост натискаш малко носача надолу за да нагласиш болтовете! За разхлабване на тампони и др е ясно. Реглаж след това също задължителен!!!
Фланците ми повдигнаха колата с около 5 см. колкото са и самите подложки, според мен предните трябва да са задължително 1 см. по ниски от задните!!! Задните биалетки сега ми се струва, че седят някак странно неестествено :)

Самите подложки паснаха идеално, но ще напиша мнението на професионален бояджия на автомобили, професионален заварчик както и на професионален монтьор и накрая и моето мнение!

Боядисани са с черна боя, но не е качествена и се бели бързо бояджията каза, че трябва да се боядисат с акрилна би било по трайно и по добре като цяло!
Заварките не са добре направени, вършат работа няма да се разглоби счупи или каквото и да е ма не са и тава което трябва да е!
Болтовете с, които се продават са обикновени а не усилени!
Болтовете трябва допълнително да се точковат с телоподаващ апарат за подложките, защото няма как да им държиш контра в ботуша на макферсона както отпред така и отзад!
Моето мнение е че са добри, здрави са (масивни) и за парите си ще вършат идеална работа, аз съм доволен от продукта!
Надявам се колегата дето ги прави не се сърди за критиките дребни неща са които може да отстрани бързо и всичко да е ок. :beer:
Прилагам снимка на колата преди и след монтажа им!
На едната снимка е около 15-16 см на праговете на другата след монтиране на по големи гуми и подложките вече е 23-24 см.
Извинявам се за вида броните от снимката ама са в процес на освежаване! :D


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Сря Юни 22, 2016 11:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Май 14, 2014 9:12 pm
Мнения: 134
Местоположение: Хасково
Автомобил: Subaru Legacy IV ej25 Bi-Fuel
Телефон: 0896201616
Рейтинг: 10
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Здравей колега,
аз няма за какво да се сърдяискам, само хората да са доволни от ефекта, който има от фланците.
Относно нещата, който не са много качествени.
Всичко това, което си изброил рефлектира върху цената, а именно:
- боя- могат да се боядисат прахово или със специална боя
- заварка - по принцип не съм заварчик, но мога да дам на човек, който работи това от 20г., но и на него трябва да му се плати.
- болтовете- болтовете 8.8, което според мен е напълно достаточно, защото цялото усилие е нагоре.Не е проблем да се сложат и болтове с якост 12, но какъв е смисълът. Както ти казах аз вече карам 80 000+км с тези фланци и нямам никакви проблеми.Като ходя за риба с тази кола, дърпам лодка и т.н.
Относно затварянето за болтовете при монтажа- до сега съм монтирал на над 10-ти Субарута и никога не съм заварял болтовете.

Ако направя горе споменатите неща няма да има никък смисъл да ги правя, защото цената ще бъде около и над 200лв. със сигурният.

Пет Юни 24, 2016 6:03 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така е колега, крайната цена е много важен момент в всяко производство! А аз пак казвам вършат работа, няма да се счупят или разглобят, външния вид не ме интересува (те не се виждат) аз съм доволен и от ефекта който постигнах с тях! Паднаха идеално на колата та ако имам нужда от други пак от теб колега ще ги поръчам. Поздрави

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Пет Юни 24, 2016 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 5:43 pm
Мнения: 310
Местоположение: с. Антон обл. Софийска
Автомобил: subaru legaci 2.0 125
Телефон: 0887464945
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Честито колега :)
Една молба-сподели след интервенцията при бавно каране и навит пълен волан,без значение ляв или десен,има ли нещо нередно? Благодаря предварително.

Пет Юни 24, 2016 8:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 6:15 pm
Мнения: 773
Местоположение: Видин
Skype: momcho2000
Автомобил: Subaru Forester 2.0/125ps
Рейтинг: 84
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
kener написа:
Честито колега :)
Една молба-сподели след интервенцията при бавно каране и навит пълен волан,без значение ляв или десен,има ли нещо нередно? Благодаря предварително.

С голямо закъснение споделям :pardon: няма никакви оплаквания или нередности след интервенцията! Продадох Легаси-то с тях и до сега и този дето е купи не е имал ядове около 20 хиляди, аз взех Фори и сложих същите и вече 42 хиляди никви ядове. Доволен съм много а на Форко като ида някъде ми казват "вие ли сте с джипа" или "ще преместите ли джипа" ROFL
А на лов къде я водя няма да обяснявам, това не е кола това е Monster Truck :bow: :subaru:

_________________
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!

Пон Ное 13, 2017 12:04 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор