Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 8:37 am



Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Парно в дясно = няма никой. Радиаторче или нещо друго ? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 12:18 am
Мнения: 139
Местоположение: Благоевград
Skype: ivanblg
Автомобил: Outback 3.0 H6 04
Рейтинг: 39
От звездите одобрен
Отговори с цитат
В крайна сметка някой намери ли трайно решение на проблема?

Сря Ное 09, 2016 10:33 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз лично нищо не съм правил. Като гледам обаче застудя и ще се наложи да мисля нещо. Вариантите са или пак промивка с препарат или да търся машина в Пловдив. Интересно би било колегите, които са правили промивка на машина да споделят какъв ефект има.

Пон Ное 14, 2016 10:10 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
subarist написа:
До момента знам 2 фирми с такива машини.
"Радиано" и "Дунев"
Може да има и други..

Колега , може ли повече инфо за 2те фирми. Поне телефон.

Пон Ное 14, 2016 7:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
В Пловдив не съм намерил сервиз с машина за промивки. Ако намериш, моля сподели контакти. Ако ми се отвори път ще намина през Дунев. Ето им сайта http://www.dunevmotorsport-r21.com/

Сря Ное 16, 2016 1:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес разпитах няколко автомонтъора дали в Пловдив има такава машина и разбрах от тях , че има такава в сервиза срещу бившия Месокомбинат веднага срещу моста.Отзивите са противоречиви ,че нямало гаранция ,но ще отида на место да поразпитам.Моето парно работи , но ми се струва , че не духа достатъчно топло , мерих температурата на изходите , 54 градуса , не открих литература колко е норматива.Тези дни ще слагам новия воден радиатор 100% алуминиев от колегата Каменица и смятам преди смяната да сложа в системата една почистваща добавка.След тази процедура ще сложа нова охладителна течност.Дано с парното всичко е наред , защото замяната с ново радиаторче парно изисква разглобяване на цялото табло.

Сря Ное 16, 2016 7:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз залагам твърдо на запушен радиатор в някаква негова част , дано се оправи с промивка, макар че от опита ми надали....

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Ное 17, 2016 2:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Петко пиши като имаш информация. Аз мисля да пробвам, стига да не е много скъпа. Едва ли ще стане по-зле. Лошото е че антифриза ми е нов и ще замине...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Нед Ное 20, 2016 9:37 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само за информация да споделя - звънях на Дунев да питам за промивката. В някои от случаите отнемало цял ден. Момчетата споделиха, че в 90 % от случаите се отпушвало, в останалите десет протичало радиаторчето. След промивката трябва и нов антифриз. Цената общо излиза към 160 лв. Ново радиаторче е към 200 лв, но не знам смяната колко ще е. Иначе е доста работа, но като гледам техническите описания не ми изглежда непосилно да си го смени и сам човек, ако разполага с достатъчно време и топъл гараж. :)

Чет Дек 01, 2016 10:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Днес направих процедурата с промиването на радиатора на парното на Трибеката при Дунев. Закарах я в 8:30 и си я взех в 15:30. Срещу 85 лв. за промивката и 76 лв. антифриз и смяна - имам пак силно парно и в дясно.
;)

_________________
www.plaskom.com
 15

Вто Дек 13, 2016 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Утре ще опитам да си запазя час при Дунев за събота , след коментара на Пласком =D> ще отида и аз на проверка.

Вто Дек 13, 2016 9:14 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Бързам да споделя впечатления. Колата е закачена от 40 мин и при 72 градуса на почистващия флуид дясна зона вади вече 60. Преди не можеше и 50 да стигне. А разликата между двете на ръка вече не се усеща. Само с термометър. Но все пак има още време.

Пет Дек 16, 2016 10:58 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 12:14 am
Мнения: 4
Местоположение: пловдив
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да кажа и при мен какво се случи. Добрата новина е, че засега нищо не е протекло. Обаче даже след цял ден работа парното не се оправи. Вярно, че е доста по-добре от преди, но пак духа хладно от ляво. Верно по - малко хладно от преди, но хладно

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Сря Дек 21, 2016 7:47 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 13, 2014 9:22 pm
Мнения: 55
Автомобил: Subaru Legacy H6
Телефон: 0888 511 533
Рейтинг: 65
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Някой намери ли решение на проблема?

Вто Яну 10, 2017 8:31 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 4:06 pm
Мнения: 2763
Местоположение: София
Автомобил: ForesterS'02,Baja'03,Nissan EV
Рейтинг: 510
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Да, прочети няколко поста по-нагоре. :rtfm:

_________________
www.plaskom.com

Вто Яну 10, 2017 10:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 13, 2014 9:22 pm
Мнения: 55
Автомобил: Subaru Legacy H6
Телефон: 0888 511 533
Рейтинг: 65
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
plaskom написа:
Да, прочети няколко поста по-нагоре. :rtfm:


Прочетох всичко, но ми се според мен това е временно решение. Въпроса ми беше дали някой е пробвал с по-сериозни процедури, примерно със смяна на радиаторче или ремонт на клапите? Защото на мен един ми казва, че проблема е в клапите, друг в радиаторчето. При мен духа топло отдясно, а отляво - студено. Интересува ме, ако някой е свалял таблото, да сподели какви пари са му взели за тази каскада. Самото радиаторче мисля, че беше около 200 лв.
Скоро ще я закарам моята на сервиз и ще видим какво ще се окаже. Ще споделя, когато направя продедурата.

Сря Яну 11, 2017 1:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен духаше хладно в дясно. Свалял съм жабката и съм се заигравал с клапите на дясна зона. Не беше от тях. С промивката нещата си дойдоха на мястото. При теб е обратно- в ляво е студено. Не знам как е при Б13.

Сря Яну 11, 2017 2:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Май 13, 2014 9:22 pm
Мнения: 55
Автомобил: Subaru Legacy H6
Телефон: 0888 511 533
Рейтинг: 65
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
takinardi написа:
При мен духаше хладно в дясно. Свалял съм жабката и съм се заигравал с клапите на дясна зона. Не беше от тях. С промивката нещата си дойдоха на мястото. При теб е обратно- в ляво е студено. Не знам как е при Б13.


Но казваш, че пак не е това, което трябва да е?!? Или си доволен от резултата?
Много се чудя какво да направя, дали да пробвам първо с промивка или направо да скачам на каскадата със смяната на радиаторчето.

Сря Яну 11, 2017 2:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Апр 03, 2015 9:41 am
Мнения: 155
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Honda
Рейтинг: 89
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не съм казвал подобно нещо. Напълно съм удовлетворен от крайния резултат, както и жена ми. най- накрая се стопли и при -15 :D
Ако имаш излишни стотина лева ( казвам излишни, щото си се наканил да разглобяваш и сменяш) пробвай с промивка. Аз не исках да правя тази гимнастика с разглобяването на почти целия интериор. Иначе, ако не се сменяше по този начин бих го сменил с ново.
 10

Сря Яну 11, 2017 3:06 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 13, 2012 9:08 am
Мнения: 162
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Субару Аутбек Н6 3.0 2005 год
Рейтинг: 59
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен може да пробваш промивка на машина, и да не се оправи напълно ще има подпбрение и ще може да изкараш зимата. Защото за мен смяната на радиаторчето е по-добре да се направи лятото - много занимавка е

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Чет Яну 12, 2017 12:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 28, 2017 9:07 pm
Мнения: 14
Местоположение: Бургас
Автомобил: Subaru Legacy 99 sedan
Телефон: 0888714479
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да споделя и аз нещо от моя опит!
Преди години карах Лада, която нямаше никакво парно.
Проблемът беше от запишен радиатор. Успях да го сваля . Беше толкова запушен , че като го оставих под мивката на силно течаща вода , на изхода почти не излизаше никаква вода. Промих го с оцет и сода.
Резултат след промивката караш на парно и леко отворен прозорец.

Нед Апр 16, 2017 12:36 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор