Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:10 pm



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Смяна на седалки/кори на вратите 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Дек 21, 2015 7:49 pm
Мнения: 35
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Привет колеги,

намерих си кожен салон за Legacy-то, но не успях да намеря схема, за свалянето на седалките и корите на вратите.

Предполагам, че няма нищо особено сложно, но все пак предпочитам да съм подготвен какво ме чака. Ако някъде има схема ще е перфектно.

Колата е Legacy 1999 комби.

Поздрави

_________________
1999 Subaru Legacy 2.0 MT Royal Silver

Пон Ное 14, 2016 11:06 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ето ти схема за вратите.

В менюто стъпка назад има и за седалките.

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4
 2

Пон Ное 14, 2016 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 21, 2015 7:49 pm
Мнения: 35
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря! Аз взех, че се оправих някак си със седалките. Срещнах обаче 1-2 проблема. Първо, на новия кожен салон задната седалка е делима и има 4 панти. Моята стара плюшена задна седалка беше цяла и с 2 панти. Махнах две от пантите на кожения и другите две паснаха. Сега обаче, когато се вдигне седалката е малко нестабилна. Това не е проблем обаче, важното е, че стои.

Вторият проблем е доста по-съществен. На плюшените седалки нямах airbag. На кожените има. На плюшените имах подгрев, на кожените също има. Конекторите обаче под седалките са еднакви (четворни с три крачета). Ясно е, че airbags няма да работят, понеже вероятно централата няма да може да ги управлява. Проблемът обаче е, че подгрева не работи, или поне така ми се стори (утре ще го тествам по-дълго). Странното е, че и двете букси са напълно идентични (и за седалки с airbag, и за седалки без airbag). Къде може да е проблемът?

Поздрави

_________________
1999 Subaru Legacy 2.0 MT Royal Silver

Пон Ное 14, 2016 11:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Дек 21, 2015 7:49 pm
Мнения: 35
Автомобил: Subaru Legacy 2.0 MT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
За съжаление не успях да си коригирам предното мнение, но се оказа, че проблем с подгрева няма.

Единственото, което остана като въпрос е дали има подготовка на самото купе за допълнителните панти, които имаше делимата задна седалка и дали ще работят airbags, при положение, че оригиналния салон нямаше airbags в седалките? Куплунзите изглеждат идентични.

Поздрави!

_________________
1999 Subaru Legacy 2.0 MT Royal Silver

Вто Ное 15, 2016 11:34 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 5:43 pm
Мнения: 310
Местоположение: с. Антон обл. Софийска
Автомобил: subaru legaci 2.0 125
Телефон: 0887464945
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Взел си салон от оутбаг а твойта е легаси. И при мен е така и на двете легасита. Хванал съм задните седалки само на по една панта и няма ядове. Няма да мръднат. По_добре не дупчи колата.
С айрбеците не си играй за да не ти разбият носа :) Ако правиш нещо с тях откачвай акумулатора за да няма неприятни изненади :)
Не знам ако се свържат към предните дали ще стане защото мойте имат фабрично странични но патроните са само отпред под предната броня.

Нед Ное 20, 2016 2:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Май 30, 2009 8:24 am
Мнения: 203
Местоположение: София
Автомобил: Outback B13
Рейтинг: -24
Кофти...
Отговори с цитат
И аз имам проблема с пантите на задната седалка,взех салон от битурбо,чиято задна седалка е захваната с 4бр. панти,но на колата ми има технологични отвори само за 2бр. Реших да захвана двете половини на седалката с квадратна планка за да стане една идея по-стабилна( мн.се мандахерцаше,като седнеш). Не стана супер перфектно,но другата опция е да разпробия и да захвана с останалите 2 панти,но там при резервоара ми е меко казано притеснено. За сега остана със свързани с планка задни седалки. :beer:

_________________
2007 Subaru outback B13

Пет Дек 02, 2016 1:37 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Всички купета за легаси 3 и аутбек 2 са еднакви !!!! имам предвид комбито.
Същите са подготвени за всички вариянти, които ги има във всички модификации на третата генерация. Сиреч ако дори една от модификациите да речем е с делима седалка , както е моята GX limited , значи тя може да се сложи на всяко едно купе от легаси 3и аутбек 2 с 4 те панти, но може би за новите две трябва да се разпробият , непробите технологични отвори или да заварят точково, сега не се сещам как са хванати, така че ви трябват само планките, които се хващат за купето да се ложат по местата им и всичко ще заспи.

Кеner продължаваш в духа на генералните изказвания , оня ден беше писал за полуоските без гривни за абс за какво ставали и от какво били, ми да ти кажа, че стават на всяко едно субару 2,5 и бек 2,5 и 3,0 от периода 1998 до 2003 и че сега аз казарм с такива , просто се набива гривната на абс и се маха един тенекиен предпазител, така че не е лошо първо да си компетентен после да се изказваш защото иначе предизвикваш :D

Ай спорен ден на майстора

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited
 15

Пет Дек 02, 2016 9:31 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 5:43 pm
Мнения: 310
Местоположение: с. Антон обл. Софийска
Автомобил: subaru legaci 2.0 125
Телефон: 0887464945
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Прикачени файлове:
148077094376275376235.jpg
Не знам кой предизвиква смях след като си махнал предпазител сложен от японците,които са доста по_напред от нас.
По темата на колегата_извинявам се за спама. Искам да добавя само че трябва ва си взел и втория заключващ механизъм защото разделящите се седалки са с два. За тази кука на снимката иде реч.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Дек 03, 2016 3:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 08, 2020 5:07 pm
Мнения: 3
Автомобил: Subaru Legacy IV 2.0R Bi-fuel
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, предстои ми да взема кожен салон и да го монтирам на Legacy 2.0 (2009г.) , но ми предлагат седалки от същия автомобил с дясна дирекция, дали ще паснат ако им сменя седалките? Дали бих имал проблеми с това и някой ако има опит с това ще се радвам да сподели?

*Споменаха ми, че би имало проблем с airbag-a, така ли е?
_____
* В момента автомобила ми е с текстилен салон

Пет Ное 12, 2021 7:48 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 12, 2012 4:36 pm
Мнения: 276
Местоположение: Видин
Автомобил: subaru legacy 2.5/2010г.
Рейтинг: 7
Разчитай на мен
Отговори с цитат
Няма проблем пасват,но шофьорската няма да има реглаж. Тъй като е по принцип пасажерска

Сря Сеп 21, 2022 9:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Май 22, 2016 5:47 am
Мнения: 398
Местоположение: Троян
Автомобил: subaru forester s-turbo
Телефон: 0888959253
Рейтинг: 220
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Jermainnn написа:
Колеги, предстои ми да взема кожен салон и да го монтирам на Legacy 2.0 (2009г.) , но ми предлагат седалки от същия автомобил с дясна дирекция, дали ще паснат ако им сменя седалките? Дали бих имал проблеми с това и някой ако има опит с това ще се радвам да сподели?

*Споменаха ми, че би имало проблем с airbag-a, така ли е?
_____
* В момента автомобила ми е с текстилен салон


Аз съм правил това само че на Форестър . Свали текстила и кожата от левите седалки и ги замени , дясната монтираш директно . След което ще получиш регулируеми шофьорска и пасажерски седалки . Не е трудно това упражнение и проблеми с ербега не би трябвало да имаш .

Чет Сеп 29, 2022 11:40 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор