Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:04 am



Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
 Тази грешка P0139 за мудна сонда ли е 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте
Току що ми светна чека и диагностиката извади тази грешка P0139
O2 Sensor Circuit Slow Response (Bank 1 Sensor 2)


Втората сонда която ми е на втулка съм я купувал оригинална от mimo преди по-малко от 7 месеца.
Възможно ли е да сдаде багажа толкова бързо?

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Вто Дек 27, 2016 1:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Авг 07, 2014 7:14 pm
Мнения: 226
Автомобил: Субару Импреса 2,0
Рейтинг: 116
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
demon777 написа:
Здравейте
Току що ми светна чека и диагностиката извади тази грешка P0139
O2 Sensor Circuit Slow Response (Bank 1 Sensor 2)


Втората сонда която ми е на втулка съм я купувал оригинална от mimo преди по-малко от 7 месеца.
Възможно ли е да сдаде багажа толкова бързо?

Надали е здала багажа,проблема е в втулката вероятно.Програмистите на Субару,когато са създавали програмата на диагностичната система,надали са предполагали че някой ще повдига ламбда сондата на втулка и поради загубата на работен сигнал от нея го определят като липса на отопление или проблем в елвергата на захранването.След 2004 год.номера с втулката трудно минава.Имаш три избора в случая:да караш с непрекъснато светещ чек,но губиш възможност за информация при нова неизправност,второ,да си смениш катализатора с действаш такъв макар и втора употреба и трето да поставиш един емулатор ,който да подава перманентно 500 mV напрежение вместо втората сонда на контролера на двигателя.

Вто Дек 27, 2016 10:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
При третият случай до колкото разбирам 2ра сонда се премахва изцяло и там се слага този емулатор така ли?
Какво представлява този емулатор? Със същата букса като тази на сондата ли е и се навива с резба там където се навива и сондата?

Гугъл ми изкарва цени почващи от 800лв което не ми се вижда добре.
А и не знам къде ще ми го монтират.

Какво мислите за рециклиране на наличният катализатор?
Някой ползвал ли е услугите на такава фирма ?
За какви цени става въпрос и за колко време обикновено се извършва процедурата?


Преди 7 -8 месеца ми предлагаха смяна на катализатора със някакъв втора употреба но работещ, отказах защото не бях сигурен, че моят е не ефективен, но сега съм убеден. Има ли значение че е свален от друга марка кола? По принцип всеки катализато р си е сметнат с параметри за конкретна марка и модел автомобил ама пък се продават и някакви универсални.

Ако сваля катализатора от колата мога ли да я карам известно време без него със светещ чек докато трае процедурата по рециклирането?
Като цяло по съм склонен да рециклирам моят си катализатор.
Затова моля още веднъж насочете ме към подходяща фирма около Сливен-Ямбол-Стара Загора-Бургас която да извърши реновирането на катализаторът ми.

Мисля да запазя час още за Януари

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Вто Дек 27, 2016 10:52 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колко катализатора има Субару Легаси 2004 2,5 165 к.с ,,... аз съм виждал само един.
Проведох един бърз разговор със фирма реставрираща катализатори:

Аз: Здравейте интересувам се от възстановяване на катализаторната пита. И имам няколко въпроса.
1-Във керамичната пита с която ще замените старата ще има ли благородни материали които да неутрализират изгорелите газове.?

2-Каква е цената на услугата?

3-За какъв период от време ще се извърши възстановяването?

4-Възможна ли е опцията да Ви изпратя катализаторът по куриер, Вие да го възстановите и да ми го върнете също по куриер за моя сметка? И за какъв период от време?

Автомобилът е :
Subaru Legacy 2004г
165 к.с
2,5 л



Те:Здравейте,
вашата кола е с 2 или 3 катализатора, трябва да се провери.
За вашата кола препоръчвам да сложим метални пити, доста е динамична и по добре се държат във времето, мога да ви дам и гаранция 6 месеца.
Ще струва 80 лв на брой катализатор, трябва да видите колко броя са. В единия случай са 2 успоредни, а вдругия са 2 успоредни и след тях един по голям, в който двата се свързват.
Няма благородни метали в питите, нито в металните нито в керамичните, тя затова и цената е такава. Но при вас по-важния момент е да се овладее налягането в изпускателната система защото е доста по динамично от обикновените коли.
Субару и БМВ са с най-динамична изпускателна система и налягането е по голямо.
Можете да пратите металните корпуси на катализаторите по куриер, в деня в който ги получим ги изпращаме наобратно с наложен платеж.
При наличие на каквито и да е други въпроси сме на разположение>
С уважение:
Иван Иванов
0895217411


Аз: в такъв случай какво се случва със старата пита която в монента е в кожуха на катализатора?
Колата е с газов инжекцион
при изгаряне на газта се образува водни пари това няма ли да доведе до ръждясяане на металната пита?

Те:Махаме питата и ви я връщам
Питата е от изкуствено сребро и за това мога да ти дам 10 години гаранция.


Аз: Благоаря за изчерпателната информация
Ще се свържа отново с вас да уточним детайлите

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Вто Дек 27, 2016 6:53 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега demon777 и аз съм от Сливен.
Имам въпрос извън темата.Кой Ви поддържа автомобила ?
Препоръчайте ми някой в нашият град ,ако ми се наложи за в бъдеще.

Вто Дек 27, 2016 8:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
dimitrov 1969 написа:
Колега demon777 и аз съм от Сливен.
Имам въпрос извън темата.Кой Ви поддържа автомобила ?
Препоръчайте ми някой в нашият град ,ако ми се наложи за в бъдеще.


Имаш лично съобщение

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Вто Дек 27, 2016 11:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
@demon,

Можеш спокойно да си караш и така -тази сонда няма никакво отношение към смесообразуването и служи само за индикатор за състоянието на катализатора. А това че е светнала въобще не означава че кат е заминал.
Ако си с газ е нормално да светва. Ако нямаш втулка - пробвай с монтаж на такава и чак тогава мисли варианти за смяна на катализатора.

На този модел не става със софтуерно забраняване на тази сонда

Сря Дек 28, 2016 9:40 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Да аз си карам спокойно ..даже си имам ELM 327 и си трия грешките.
Обаче ми се губи круиз контрола, а аз си го ползвам доста активно и си е удобство с което свикнах.
Преди 7 месеца при замерване в Тойота катализатора даваше повече от перфектни стойности, така поне казаха от сервиз Тойота-Сливен дори на празен ход когато мина да подуша изгорелите газове си мирише на водни пари, обаче чек лампата светеше и грешката беше р0420.
Качих 2ра сонда на втулка изтрих грешката и карах така около 3000км и нямах никакъв проблем. После Август сложих газов инжекцион в BRC Пловдив който не е вързан с OBD на автомобила.

От Август до вчера на газ съм изминал малко над 7500км и чак вчера светна чека със грешка р0139.

Колегата Кимон споменава че причината може да е загуба на работен сигнал от сондата /защото е повдигната/ и компютъра смята че е липса на подгряване. Но ако е това не трябваше ли да се появи по рано този проблем а не след 7 месеца и над 10 000км в орез които сондата е вдигната на втулка?

Според мен може да иска само донастройка на газовата която не е пипана от монтажа насам.

След празниците ще се обадя в BRC да ги питам къде по наблизо мога да направя тези настройки защото в Сливен оторизираният им сервиз не ставал според техни думи.

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Сря Дек 28, 2016 10:02 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако след монтажа на газовата не си правил настройка не се чуди - изпарителя си променя налягането и си иска леко пипване

Сря Дек 28, 2016 10:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Ако след монтажа на газовата не си правил настройка не се чуди - изпарителя си променя налягането и си иска леко пипване



Да и аз така съм чувал че трябва да покараш малко и да се върнеш за донастройка . Дано е от това логично е да е от това. :)

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Сря Дек 28, 2016 10:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Koлега в СЛИВЕН има един маистор на газови уредби -срещу бензиностанцията на ЛУКОИЛ/тази до Дамарският мост/,мисля че Васил се казваше.Виждал съм го да слага газова на един АМG Meрцедес/BRC-yредба с 2 израрителя и 2 бутилки/.ЗА него съм чувал,че е много "навътре" с нещата по газовите.Даже без да съм убеден 100 пр. мисля,че тои беше представителя на BRC.В момента не се занимава с това,има друг бизнес ,но като му се обади някои не го връща.Посъветстваи се с него ако искаш.

Сря Дек 28, 2016 11:11 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Малко развитие по темата......
След като ми се появи тази грешка нямах време да ходя по сервизи в Пловдив или София да си я оправям и тъй като OBD адаптера нон стоп е в буксата и е вързан към вградения таблет в колата си я триех всеки път когато се появи. И така редовно и често триене няколко месеца. Докато един ден в началото на летните месеци се усещам че грешката не се е появявала и така цяло лято / все още не се е появила/ лампата на чека не е изгоряла :).

Зареждам газ все от едно и също място.
Не че се оплаква де :)

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Съб Окт 07, 2017 4:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор