Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:05 pm



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Проблем с ламбда сонда 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юли 03, 2017 3:37 pm
Мнения: 4
Телефон: 897242812
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Когато купих колата беше със заминала 1-ва ЛС (мериха я, четоха я и тн.) смених я с ДЕНСО и след 500км. Пак света чека и CRUISE , закачиха ме и показа грешка Р0037(изгорял подгевател на 1-ви сензор 1-ви ред) айде викам си пак 210лв. Назад но като я премерихме подгревателя здрав грешката се изчисти и нямах проблеми докато не вкл. Климатика оборотите паднаха малко и пак наново грешка Р0037 ПАК МЕРИМ ПАК ЗАКАЧАМЕ ПАК ЧИСТИМ И СЛЕД ПЪРВОТО ПАДАНЕ НА ОБОРОТИ ПАК СВЕТИ

Вто Юли 11, 2017 2:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5776
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Провери акумулатора и алтернатора дали го зарежда.

Вто Юли 11, 2017 2:47 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ

Регистриран на: Пон Юли 03, 2017 3:37 pm
Мнения: 4
Телефон: 897242812
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Става въпрос за Легаси 4( 2.0-138к.с.) ако ида в сервиз на Субару ще ми погнат ли живея в с. Брестник ( до Пловдив)

Вто Юли 11, 2017 9:39 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 6:18 am
Мнения: 36
Местоположение: софия
Автомобил: Форестър 2.0 МТ
Телефон: 0896633459
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Валентин1981 написа:
Става въпрос за Легаси 4( 2.0-138к.с.) ако ида в сервиз на Субару ще ми погнат ли живея в с. Брестник ( до Пловдив)

Вероятно ще помогнат. Проблема който описваш е специфичен. Вероятно се получаваот срив в напрежението на нагревателя в ламбда сондата. Възможните причини са лоша връзка в свързващите конектори,лоша (приповдигната) маса, пад на напрежението +12v. също и калпава Ламда сонда променяща стойноста на съпротивлението си(нагревателя) при натоварване. Двигателният контролер-ECU пуска -минус (маса) на нагревателя на сондата а след контакт(запален двигател) нагревателя получава + от системно(главно реле).
Замерете съпротивлението на нагревателя при студен двигател трябва да е 6-10 ohm , при загрял напълно двигател и подгрята сонда трябва да е около 12-14 ohm.
Двигателният контролер се стреми да поддържа винаги еднаква температура на сондата около 300 градуса, изходящите газове също подгряват сондата, затова ECU-то мери температурата на сондата през самият нагревател и го включва импулсно при нужда. Айде че стана много дълго със две думи, Иска много мерене до доказване на проблема и произхода му!
Само със Кодочетеца(скенера) няма да стане!
Поздрави и успех.

_________________
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! 0876 294571
 30

Пет Юли 14, 2017 6:57 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 03, 2017 3:37 pm
Мнения: 4
Телефон: 897242812
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Проблема ми е отстранен , ходих при Павлин (Пловдив) оказа се 2-ра ЛС.Явно там където съм ходил не саправилното място, вече ми стана ясно къде ще карам колата при проблем :D

Пет Юли 14, 2017 1:08 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 24, 2017 8:47 am
Мнения: 11
Автомобил: Subaru legacy 3.0 h6
Телефон: 0878324132
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги имам същия прблем , вчера след малко извънградско ми светна чека , круйза и тракшън контрола. Круйза мига а другите две си светят постоянно като колата я карах още 300км така и си върнеше нормално. Идея къде в Русе могат да я погледнат?

Пон Юли 02, 2018 5:55 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор