Отговори на тема  [ 35 мнения ]  стр Предишна  1, 2
 Legacy Проблем с ускорението 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Юни 17, 2017 8:44 am
Мнения: 9
Автомобил: Subary legacy
Телефон: 0896711142
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Тъй като нещо не се получава комуникацията в темата, мисля,че става леко безмислена.Идеята беше ако НЯКОЙ е опитвал да прави НЕЩО да сподели мнение.

Чет Юли 27, 2017 11:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Дек 03, 2013 12:08 am
Мнения: 787
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy H6 (2004)
Рейтинг: 548
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма как да се получи комуникация при положение, че софтуерните намеси са си строго индивидуални за всеки един автомобил. В предвид това не мисля, че някой дори и да иска ще има как да обясни всяка една подробност относно защо и как се променя това или онова и с какви и колко други неща трябва да се съобразява човек когато се захване с този тип манипулации.

_________________
For every action there is an equal opposite malfunction!

Пет Юли 28, 2017 12:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
danielkirev написа:
Тъй като нещо не се получава комуникацията в темата, мисля,че става леко безмислена.Идеята беше ако НЯКОЙ е опитвал да прави НЕЩО да сподели мнение.


Питай Владо - мисля че вече е работил по подобен проблем успешно
viewtopic.php?f=10&t=23308

Пет Юли 28, 2017 8:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Аз, още с прочитането на заглавието преди дни, вече знаех на къде ще отиде темата, колега..! ;)

ПРОБЛЕМ с ускорението-тук няма, защото такъв си е двигателят, такава е колата, която сме си избрали....! :)

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Пет Юли 28, 2017 10:04 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Mitaka FU написа:
Аз, още с прочитането на заглавието преди дни, вече знаех на къде ще отиде темата, колега..! ;)

ПРОБЛЕМ с ускорението-тук няма, защото такъв си е двигателят, такава е колата, която сме си избрали....! :)



Не е точно така ;)
Има място за софтуерна намеса и подобрение на динамиката в ниски и средни обороти.

Пет Юли 28, 2017 10:28 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Mitaka FU написа:
Аз, още с прочитането на заглавието преди дни, вече знаех на къде ще отиде темата, колега..! ;)

ПРОБЛЕМ с ускорението-тук няма, защото такъв си е двигателят, такава е колата, която сме си избрали....! :)



Не е точно така ;)
Има място за софтуерна намеса и подобрение на динамиката в ниски и средни обороти.


Хе-хе, Vmax...! Но, кой ти дава гаранция, че на двигателят няма да му се случи ,,случка" след това...? Колко време ще трае това удоволствие, и екологията как е..? :D ;)

Отговори ми правилно, и ти нося хубава немска бира след две седмици...! :beer:

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Пет Юли 28, 2017 10:56 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ами не съм сигурен че мога да дам правилен отговор, защото не съм въобще навътре в тази материя, но последно като си говорех с Владо и Любо, разбрах че Влади и намерил начин как да пипне 2.0Р така че да тръгне като хората ( най-добре е да се пита него директно ).
Едно че оправя екологичния проблем, но може вече да пипа ЕКУ-то.

Много ме съмнява че има риск за самия двигател, като се има предвид че е атмосферка.

Отдавна не сме правили срещи, така че може някой Петък августовски да моцнем и по бира :beer:

Пет Юли 28, 2017 12:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 2:09 pm
Мнения: 129
Местоположение: Велики Преслав
Автомобил: FORI 2006 BECK 2002 FORI 2001
Телефон: 0892340818
Рейтинг: 249
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Зравейте колеги,видях темата и искам да попитам дали ще има ефект ,ако се преработи генерацията за по-леко развъртане на мотора.

Пет Авг 11, 2017 8:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
jordanbuggy написа:
Зравейте колеги,видях темата и искам да попитам дали ще има ефект ,ако се преработи генерацията за по-леко развъртане на мотора.


Реално - не ,
Субективно ще си мислиш че има заради увеличеният шум.
Спести си парите ;)

Съб Авг 12, 2017 12:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Vmax написа:
jordanbuggy написа:
Зравейте колеги,видях темата и искам да попитам дали ще има ефект ,ако се преработи генерацията за по-леко развъртане на мотора.


Реално - не ,
Субективно ще си мислиш че има заради увеличеният шум.
Спести си парите ;)


Чувал съм, че ако това го направи някой, който си няма представа от тия неща могат и да се появят проблеми ...

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Съб Авг 12, 2017 1:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 30, 2015 2:09 pm
Мнения: 129
Местоположение: Велики Преслав
Автомобил: FORI 2006 BECK 2002 FORI 2001
Телефон: 0892340818
Рейтинг: 249
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Благодаря за съветите.Значи ,който иска мощност да си кара колата над 4000 оборота.

Пон Авг 14, 2017 9:20 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 02, 2014 4:13 pm
Мнения: 164
Автомобил: Legacy 2.0R 2006 AT
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Петър М от тази тема viewtopic.php?f=10&t=23308 е писам че е правил тази процедура при въпросния Владо

Моля колегата Петър М да сподели какво е положението след тази процедура по махане на екологията и грешки от втора ламбда сонда

Пон Авг 14, 2017 8:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 17, 2017 8:44 am
Мнения: 9
Автомобил: Subary legacy
Телефон: 0896711142
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги проблема е решен.Свързах се майстор от Сф,който дойде до Стара Ззагора,направи корекция на софтуера и колата се държи прекрасно вече няколко хиляди километра.Разхода ми падна с 1.6 л. / 100км.Няма забавяне,педала е много по-отзивчив и ускорява адекватно за двигателя си.

Нед Юли 01, 2018 5:43 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1782
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да направиш темата максимално полезна колега, сподели инфо за майстора и за стойността на процедурата.

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пон Юли 02, 2018 5:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Юни 17, 2017 8:44 am
Мнения: 9
Автомобил: Subary legacy
Телефон: 0896711142
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Заповядайте повече инфо: Цената е 350лв.за софтуера и включва забрана на системата за вторичен въздух,задна ламбда сонда и грешки за катализатор(P0420...)корекция на аванс и VVT системата. Тел. за връзка 0888236376
Владимир.Дойде заради мен и още един колега до Стара Загора и ми донесе дори касов бон за сумата,който да ми послужи като гаранция за направените манипулации.

Чет Юли 12, 2018 11:18 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  стр Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор