Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 11:45 am



Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Счупена скоростна кутия :( 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравейте, колеги. Счупи ми се скоростната кутия на колата от био-то ми. Първият симптом беше като на блокирал среден диф, колата поскачаше при завой и след няколко километра взе да изключва от скорост по време на движение и после пак си включваше нормално. Спрях , сложих бушона за предното и се прибрах. От тогава колата стои пред блока и не смея да я карам за да не се доразвали скоростната кутия...
Въпроса и е дали са заминали соленоиди или многодисковия съединител... Щото ако е много счупена ремонта ще ми излезе няколкократно по-скъп от самата кола и някак си не си заслужава а ми е жалко да бастисам този верен другар... Тъжно е някак... Някой някакви идеи?
Все пак аз ще си взимам Outback H6, но не искам да отписвам и Legacy-то. Като изкючим ръждата по купето автомобила си е повече от добър и надежден. На какви места ме е закарал и върнал съответно. Никога не ни е оставял на пътя...
Благодаря, ви и приятно на сбирката, наздраве! :) :beer:

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Съб Сеп 30, 2017 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Колеги, какви са симптомите ако е прецакан компютъра на скоростната кутия и къде се намира той?

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Вто Окт 03, 2017 2:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
gatof написа:
Колеги, какви са симптомите ако е прецакан компютъра на скоростната кутия и къде се намира той?


Тази няма компютър на кутията, съответните функции и управление са съчетани в ЕКУ-то.

viewtopic.php?f=4&t=24215&p=278992#p278992

Гледам че пишеш насам-натам по-темите ( визирам горната ), би трябвало да ти е ясно какъв е проблема вече. Соленоид Ц или т.нар. трансферен соленоид.

Пробвай с търсачката - има писано по темата.

Сря Окт 04, 2017 9:24 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Благодаря, колега Vmax за отговора. Търсих много и от изчетеното дотук само се обърках. Тъй като автоматиците са си отделна наука естествено ще отида в сервиз да диагностицирам проблема конкретно и да сменя соленоида. Опасенията ми обаче са, че е възможно многодисковия съединител да се е счупил защото по време на движение кутията изключва от скорост. Незнам дали има връзка но ми звучи логично... В този ред на мисли просто ремонта ще излезе 2-3 пъти по-скъп от самата кола... ROFL
Виждам, че ти си много запознат с материята и ти благодаря, за отговора. Смятам скоро да разбера какво се случва и ако ремонта е прекалено скъп ще търся кутия втора употреба, ако ли не, на части... Много жалко но какво да се прави.
Да, пиша по разни теми защото искам да събера максимално предположения преди да ходя в сервиз. Владо (maldoom) ми е приятел и той беше първия когото попитах, защото знам, че е минал през това.. За съжаление обаче при мен работата май е по-дебела. Карал съм няколко стотин километра със счупен клапан (соленоид Ц) и това може би е развалило кутията...

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Сря Окт 04, 2017 4:31 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не съм толкова навътре в нещата, но както и да е.

Ако изключва от скорост, проблемът не е само в трансферният соленоид. Най-лесно е да погледнеш какво е маслото на пръчката - прозрачно червено ли е, или помътняло с мирис на изгоряло.

Ремонта става по-лесно с донор - ако намериш кутия със същото предавателно число. Ремонт на твоята ще е мин. 1500лв.
 11

Сря Окт 04, 2017 5:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Утре ще погледна какво е маслото, ако мога и снимки ще направя но имам усещане, че не е добре работата... А трябва ли да е загряла колата или може и на студен двигател да го погледна?

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Сря Окт 04, 2017 7:19 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма значение в случая - вземи чисто бяло памучно парче и там капни няколко капки за да се вижда най добре

Сря Окт 04, 2017 8:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор