Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:29 am



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Задни вежди за Субару. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2017 3:03 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru legaci 1
Телефон: 0888402806
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте! Търся задни вежди за Легаси 90 Г. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Колата е седан.

Пон Окт 02, 2017 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Ако някой може да ми каже къде да намеря задни вежди и задни прагове за '92 комби - ще е супер! :love:

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Окт 02, 2017 9:47 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Ах, тези стари Субита, ръждата ги изяжда но не се предават... Такива коли не се правят вече. Много ми е тъжно за моята и искам да я оправя но както и при вас, колеги ръждата е много и трябва сериозна инвестиция за да я стегна. Живи и здрави, надявам се за зимата да е отново на пътя, жал ми е да я гледам как прашлясва пред блока.
Явно никой не може да ми помогне от групата със съвет, където напиша мнение, всички млъкват??? :D

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Сря Окт 04, 2017 5:36 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 22, 2017 3:03 pm
Мнения: 9
Автомобил: Subaru legaci 1
Телефон: 0888402806
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
На моята проблема е само задните вежди. Говорих с тенекеджия и каза че може да се оправи но няма да издържи много време. Дъното и всичко останало по колата е без забележка. Ако ви се прави инвестиция gatof колата може да стане отлична зависи колко е изгнила. Спорна на всички.

Сря Окт 04, 2017 7:09 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 4:17 pm
Мнения: 618
Местоположение: София
Skype: alx_csl
Автомобил: 10 LGT EJ255/05 XL-7 H27A
Телефон: 0886738903
Рейтинг: 698
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, борбата с ръждата е трудна. Писал съм няколко пъти по тази тема, но проблемът не е само в задните вежди, а в целите задни панели на поколенията модели Легаси BC/BJ, BD/BG, Импреза GC/GF и GD/GG, Форестер SF/SG. Всички изброени са с окачване заден макферсон и каросерията отзад има основно две слаби точки. Едната е горе в бомбето на задния амортисьор при отвора за задния тампона - там има преградна ламарина към кухата част на задния панел, която е много слаба и лесно изгнива, отварят се дупки и панелите започват да се пълнят с кал и други боклуци в кухините, откъдето вадене и изсъхване няма. Започват да гният отвътре-навън. Втората слаба точка са шевовете на задната арка от вътрешната страна - слагат един странен силикон с бозав цвят или подобен материал, който много обича да задържа вода, а на всичкото отгоре точно на края на арката, при ръба с ламарина назад оставят едни големи топки от същия силикон, които също задържат вода и най-често ръждата пробива точно от там.

Вариант 1 - намираш кола за части от твоя модел и целите задни панели от ръба на задната врата назад, на височина около капачката на резервоара. Твоите се режат, отварят и изхвърлят, панелите се измиват отвътре колкото може, като изсъхнат където не може да се бръкне се пръска или маже по някакъв начин преобразувател, или студено поцинковане, напасват се и се заваряват новите панели, самото бомбе се изгражда ако има нужда, където може дупките се затварят, като е изключително удобно ползването на епоксидна смола и платно фибростъкло - получава се бързо и здраво. Стъкломатът е идеален за затваряне на споменатите дупки при бомбетата, при мен след 3 слоя платно там стана много добре и стъкломата е еластичен и добре покривен. После отвън кит, обработване отново за ръжди, автобоя, шагре, отвътре парафин.

Вариант 2 - продават се панели, но за твоя модел точно аз не успях да намеря. Остава ти варианта да пригодиш някои от наличните за Легаси BD/BG или Импреза GC/GF. Пак се режат и отварят твоит. Ламарината на тези панели е по-дебела от фабричната и пише, че са галванизирани. Не пасват идеално, но са нови и здрави. Отново довършване с кит, а отвори отново със стъкломат и накрая боядисване. Ето ти панели
http://www.ebay.ie/itm/SUBARU-LEGACY-94 ... SwiYFXIe4g
http://www.ebay.ie/itm/HQ-SUBARU-IMPREZ ... SwyiRZb0kH

Всички ръжди по дъното и гредите отдолу се почистват или поне колкото може, мажеш по избор с ръжепреобразувател или цинкова боя, автолак, шагре. Става бавно, а и времето не е вече подходящо за бързо съхнене. Има и сетове с прагове, междуосието на твоето Легаси е много близо до това на Импреза
http://www.ebay.co.uk/itm/HQ-SUBARU-IMP ... Swx6pYtI4l

Това е в общи линии, поздрави!
 11

Сря Окт 04, 2017 7:17 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Юли 16, 2010 6:58 pm
Мнения: 414
Местоположение: Перник
Skype: gatohato
Автомобил: SUBARU Legacy 2.2 GX, Outback H6
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Много благодаря за подробното инфо, колега. Това звучи обнадеждаващо, ще помоля един приятел тенекеджия да ми извърши ремонта. Иначе на мен сега драмата ми е със скоростната кутия. Сериозна инвестиция е да се ремонтира доколкото разбирам но трудно се намират втора ръка вече читави такива и се опитвам да позная какво се случва вътре за да си направя сметка... Има голям шанс скоро едно Легаси да стане донор... :(

_________________
Legacy 2.2 GX 4WD '91
Outback '01 H6

Сря Окт 04, 2017 7:34 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор