Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:10 pm



Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
 Каква газова за 2.5 автомат с VDC 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 5:32 pm
Мнения: 14
Автомобил: subaru legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

Моля за съвет каква марка газова може да се инсталира на 2.5 автоматик с VDC, както и за сервиз за монтажа. Притесненията ми са агу да не бърка работата на VDC. В наръчника на потребителя, пише че може да дава грешка заради горивото. Отделно ако свети engine check, също би светнал и VDC.

Благодаря предварително!

Вто Окт 17, 2017 9:34 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Апр 30, 2012 6:32 am
Мнения: 117
Местоположение: София
Skype: drizhelev
Автомобил: Toyota Verso 1.8 CVT
Телефон: +359897873851
Рейтинг: -12
Кофти...
Отговори с цитат
Колега дай повече информация: коя година е колата, имала ли е газова досега, колко се кара....

_________________
BORN TO RUN

Вто Окт 17, 2017 9:42 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 5:32 pm
Мнения: 14
Автомобил: subaru legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колата е 2000г. не е имала газова до сега и идеята е да се кара ежедневно 15-20 км. градско в София. Грубо правя 15тина хиляди общо на година.

Това ми е второто легаси.До сега имах същото легаси но 2001г. 2.0 с ръчни скорости без VDC. Две години го карам на газ с уредба VEGA и нямах никакви проблеми. Единствено като се покара 15тина минути на 5та с 90 и светва чака с грешка каталитична система.

Вто Окт 17, 2017 9:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
2.5 с какво е по-различен от 2.0 когато става дума за газифициране, с ВДЦ-то ли?

Идеален двигател за газифициране, заради лесния реглаж на клапани.
Светещият ти чек на предната кола при 90км/ч извънградско е от калпава настройка.

Ползвай търсачката - виж колко теми за газ има.


Теми за газиране:
index.php
viewtopic.php?f=7&t=5851
viewtopic.php?f=14&t=11419
viewtopic.php?f=6&t=24036
viewtopic.php?f=6&t=24036
viewtopic.php?f=1&t=12334

Сервиз за газиране:
viewtopic.php?f=10&t=20670

Вто Окт 17, 2017 10:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма да ти бърка VDC то то няма нищо общо с работата на двг на газ.
Щом ти светва чека наа старата кола сместа явно яко обеднява.
Дори и със светещ чек вдц то си работи.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Вто Окт 17, 2017 10:43 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 5:32 pm
Мнения: 14
Автомобил: subaru legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
2.5 с какво е по-различен от 2.0 когато става дума за газифициране, с ВДЦ-то ли?

Идеален двигател за газифициране, заради лесния реглаж на клапани.
Светещият ти чек на предната кола при 90км/ч извънградско е от калпава настройка.

Ползвай търсачката - виж колко теми за газ има.


Теми за газиране:
index.php
viewtopic.php?f=7&t=5851
viewtopic.php?f=14&t=11419
viewtopic.php?f=6&t=24036
viewtopic.php?f=6&t=24036
viewtopic.php?f=1&t=12334

Сервиз за газиране:
viewtopic.php?f=10&t=20670


Да с това, че е с VDC и автомат. За това се чудех дали няма да трябва по-висок клас газова уредба. Благодоаря за линковете.

Вто Окт 17, 2017 10:54 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не знам какво разбираш под по-висок клас, но има неща с които не могат да се правят компромиси:

1. Инжектори - Баракуда или Хана
2. Изпарител - трябва да е нещо изпитано и със сигурност с мощност над 30% върху тази на колата.
3. Сонда - също трябва да е качествена.

Най-добре звънни на Тони да ти обясни опциите, според мен няма сериозна разлика в цената на ГИ за този модел и не е нужно да се инвестира в течна фаза.

Това с ВДЦ-то беше риторичен коментар от моя страна, с идеята че колата няма да има драма с газта, но като се има предвид че си брал ядове със старата, явно от това ти е притеснението.

Сря Окт 18, 2017 10:48 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Окт 15, 2015 5:32 pm
Мнения: 14
Автомобил: subaru legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

днес видях по рама, че колата е модел 99 произведена 98, тоест само регистрацията е '00. Стана ми интересно дали е с obd1 или obd2 видях, че буксата е различна от на старото ми легаси (2001г - модел и производство), чието obd е 2. Това, че е с obd1 би ли променило концепцията за агу - естествено говорим за газовият компютър. Ясно е че за конкретният мотора се изискват по добри инжектори и изпарител. Но може ли да се спести от компютър.

п.с. говорих с Динамик ауто газ, но коментирахме модел 2000г., като може да са разбрали, че е с обд2. Получих много изчерпателна информация и офертата им е приемлива. Не ми се звъни пак да ги притеснявам за това, че съм установил, че диагностичната система е по-старото поколение.

Сря Окт 18, 2017 2:40 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не мисля че можеш да спестиш от комп, защото в повечето вече инсталирана ОБД функцията, която аз лично не бих използвал.
Ако настройката ти е добра не ти трябва ОБД.

точен отговор на този въпрос може да ти даде газификатора - тормози го, това му е работата.

ПС: Колата ти трябва да е 100% изправна на бензин - т.е. провери си ламбда сондата как работа ( това че не свети чек , не означава че не е бавна примерно ) и ако не е сменяна е много препоръчително да я смениш.

Сря Окт 18, 2017 3:27 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 19, 2017 4:08 pm
Мнения: 67
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Subaru Legacy 2.5 GX AT MY99
Телефон: 0883359039
Рейтинг: 36
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Здравей, svetlozarbonev. Моето Субару също е 2.5 Автоматик VDC произведено в периода 98-99. Вече над 10к километра карам на газ и проблеми съм нямал. ГИ-то е на LPG Tech като компютъра е LPG TECH 324 OBD 4 CYL., дюзите са TECH-DRAGON Silver 2 x 2, редуктора е Tomasetto AT09 ARTIC 120 to 240 HP, термопластични тръби и аксесоари на FARO, евросонда TOMASETTO. OBD съм свързал, но компютъра на газовото не може да чете данни от ECU-то на колата. В една друга тема, колегата "vizor" ми каза че " 98/99 е преходна за obd II. " Така че според мен няма смисъл от ГИ с OBD за твоята кола.

_________________
"Задаващият сложни въпроси неизбежно получава и сложни отговори."

Сря Окт 18, 2017 6:15 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор