Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Смяна на тампони на заден диф. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Здравейте колеги искам да споделя опит в смяната на тампони . Най-накрая реших да се разделя с досадния удар при включване на задна ,а именно да сменя тампоните на задния диф,процедурата не е много трудна ако имате канал с какъвто аз не разполагам :D за това я вдигнах на стойки и започнах.
1 развиване на 4-те болтчета в ключ 12 на кардана ,трябва ви и щанга да проврете между каретата за контра
2 развиване на гайките на планката която придържа диф-а след това се развиват и другите болтове на планката който я държат към купето и тя пада гайките са с ключ 17 (не е нужно да се развиват другите болтове който са на шийката на дифа.
3 подпирате дифа аз изполвах дървено трупче ,не е нужно да се вадят полуоските след като е подпрях си го мърдате на където ви трябва за да работите
4 развиване на гайките на шпилките който държат дифа, при мен едната шпилка се разви директно от дифа ,после извадих и другата за улеснение .
5 тампоните ми паднаха с лек напън с отвертка бяха се отлепили ,и тук идва кофти частта с избиването на металните втулки ,аз ползвах ножовка прорязах я и с ОМАШЛЯКА (ЧУК 1,5 КГ) ги избих с дота лопане .
5 аз избрах полиуретанови тампони заради лесния монтаж и по дългия живот на тампона ,те са на две части с метална втулка в средата и шайби в двата края ,за полиуретана е важно да се намажат с морска грес за по лесен монтаж и удължаване на живота им .
6 монтират се тампоните и всичко по обратния ред на мен
На мен процедурата ми отне 3 часа като се има в предвид че нямах канал и бях сам и влизах и излизах от под колата доста пъти .

Прикачени файлове:
WP_20171111_001.jpg
това е планката

Прикачени файлове:
WP_20171111_003.jpg
вече извадените тампони но втулките са там все още

Прикачени файлове:
WP_20171111_005.jpg
вече извадени втулки и монтиран полиуретана

Прикачени файлове:
WP_20171111_006.jpg
планката с монтирани тампони и боядисана =D>

Прикачени файлове:
WP_20171111_007.jpg
пак планката

Прикачени файлове:
WP_20171111_012.jpg
и накрая всичко сглобено

Разликата е огромна няма го досадното лопане и много по стегнато потеглям без гадни луфтове ,усеща се нещо едва долувимо може би и тампона на кутията е тръгнал при много рязко потегляне има леко препукване но и него ще сменя и тогава ще споделя мнение .
Надявам се да бъда полезен на някой с моя скромен опит ;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 10

Нед Ное 12, 2017 9:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор