Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:47 pm



Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
 Смяна на тампони на заден диф. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Здравейте колеги искам да споделя опит в смяната на тампони . Най-накрая реших да се разделя с досадния удар при включване на задна ,а именно да сменя тампоните на задния диф,процедурата не е много трудна ако имате канал с какъвто аз не разполагам :D за това я вдигнах на стойки и започнах.
1 развиване на 4-те болтчета в ключ 12 на кардана ,трябва ви и щанга да проврете между каретата за контра
2 развиване на гайките на планката която придържа диф-а след това се развиват и другите болтове на планката който я държат към купето и тя пада гайките са с ключ 17 (не е нужно да се развиват другите болтове който са на шийката на дифа.
3 подпирате дифа аз изполвах дървено трупче ,не е нужно да се вадят полуоските след като е подпрях си го мърдате на където ви трябва за да работите
4 развиване на гайките на шпилките който държат дифа, при мен едната шпилка се разви директно от дифа ,после извадих и другата за улеснение .
5 тампоните ми паднаха с лек напън с отвертка бяха се отлепили ,и тук идва кофти частта с избиването на металните втулки ,аз ползвах ножовка прорязах я и с ОМАШЛЯКА (ЧУК 1,5 КГ) ги избих с дота лопане .
5 аз избрах полиуретанови тампони заради лесния монтаж и по дългия живот на тампона ,те са на две части с метална втулка в средата и шайби в двата края ,за полиуретана е важно да се намажат с морска грес за по лесен монтаж и удължаване на живота им .
6 монтират се тампоните и всичко по обратния ред на мен
На мен процедурата ми отне 3 часа като се има в предвид че нямах канал и бях сам и влизах и излизах от под колата доста пъти .

Прикачени файлове:
WP_20171111_001.jpg
това е планката

Прикачени файлове:
WP_20171111_003.jpg
вече извадените тампони но втулките са там все още

Прикачени файлове:
WP_20171111_005.jpg
вече извадени втулки и монтиран полиуретана

Прикачени файлове:
WP_20171111_006.jpg
планката с монтирани тампони и боядисана =D>

Прикачени файлове:
WP_20171111_007.jpg
пак планката

Прикачени файлове:
WP_20171111_012.jpg
и накрая всичко сглобено

Разликата е огромна няма го досадното лопане и много по стегнато потеглям без гадни луфтове ,усеща се нещо едва долувимо може би и тампона на кутията е тръгнал при много рязко потегляне има леко препукване но и него ще сменя и тогава ще споделя мнение .
Надявам се да бъда полезен на някой с моя скромен опит ;)


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 10

Нед Ное 12, 2017 9:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1 мнение ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор