Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:13 pm



Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
 Смяна на бензинов филтър 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Здравейте остана ми малко време и реших да сменя бензиновия филтър понеже ми палеше малко трудно сутрин и реших че е от него ,на моето легаси филтъра се намира в резервоара .
Кошницата с филтъра и бензиновата помпа се намира под задната дясна седалка надига се седалката и за по голямо удобство при работа се сваля държи се на 4 винта ,след това развивате болтчетата с камък 8 доста на брой са развивате ги за да се наруши херметичността на резервоара за да не тече бензин , защото в моя случай беше пълен до половината и пробвах да разкача първо маркучите и бензина си течеше без да спира , след това много внимателно разкачате маркучите и буксата и с леки движения вадите кошницата като много внимавате с поплавака да не го прецакате .
Филтъра е в малка метална кутийка която се развива .
Аз го смених филтъра но след като сглобих всичко колата не искаше да запали и при мен се оказа че трудното палене е от некоректно работеща помпа която също смених .
Но все още сутрин не пали от първия път не знам защо :(


Прикачени файлове:
WP_20171110_001.jpg
стария и новия филтър :D

Прикачени файлове:
WP_20171110_003.jpg


Прикачени файлове:
WP_20171110_002.jpg
кошницата с свален филтър

Прикачени файлове:
WP_20171110_004.jpg
старата и новата помпа само металната част е по къса но помпата е 1 към 1 и пасва идеално


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Ное 12, 2017 9:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Малко допълнение към темата , след като смених всичко нещата си бяха същите и колата не палеше като хората дори една от по студените сутрини едвам запали ,това ме принуди да я закарам в сервиза на Субару от където диагностицираха и оправиха проблема оказа се че уплатненията не са в добро състояние и от там не може да направи необходимото налягане за да запали .Така че и това трябва да се има в предвид че никак не е маловажно . :D

Сря Ное 22, 2017 10:07 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
От снимката се вижда , че новия филтър не е оригинален , дано не ти направи проблем . Според мен не уплътненията , вакумите са ти регулира ли . Провери си свещите кога са сменени , ако колата е на газ опитай да я прехвърлиш преди последното спиране на бензин , така ще изключиш проблем с газовата , ако има такава . Почистване на дросела и стъпково моторче , също от значение . Не на последно място реглаж клапани . Трудно пали сутрин , доста теми и материал има във форума . :beer:

Сря Ное 22, 2017 10:55 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Привет колега :hello: легасито никога не е имало газ и май няма и да има след смяна на уплатненията колата пали от първия път но върти 3 , 4 пъти и тогава пали .Ще сменя свещите че май са доста стари ще промия и стъпковия мотор и ще видим какво ще стане :) .А за филтъра не мисля че е проблем че не е оригинален мерих всичко с шублера 1 към 1 е :)

Сря Ное 22, 2017 11:29 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 5:43 pm
Мнения: 310
Местоположение: с. Антон обл. Софийска
Автомобил: subaru legaci 2.0 125
Телефон: 0887464945
Рейтинг: 35
От звездите одобрен
Отговори с цитат
При нашите коли електронно е зададено при първотл стартиране да запали на 3_4 оборот,за да качи масло и да не пали на сухо. Така че това че пали след 3_4 оборота не е дефект.

Чет Ное 23, 2017 12:09 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Значи няма какво да го мисля всичко е точно ;)

Нед Ное 26, 2017 1:59 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Митака написа:
.А за филтъра не мисля че е проблем че не е оригинален мерих всичко с шублера 1 към 1 е :)


Сигурен ли си в това, защото от снимката се вижда, че новия има сериозен отвор вътре, а стария няма, което значително намалява филтриращата част. Иначе външно са еднакви - да :idea:

Пон Ное 27, 2017 10:25 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 04, 2017 9:29 pm
Мнения: 22
Местоположение: гр.Велико Търново
Автомобил: Subaru Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Този фитър на колко хил.км. се сменя ?
Знам че оригиналния е доста скъп около 120 лв. което абсурд за едно малко нещо!
Аз също мисля да го
сменям моя. ;) ;) ;)

Чет Ное 30, 2017 5:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Здравей колега филтъра е хубаво да се сменя през смяна на масло или иначе казано на 20 000 хиляди километра с качеството на нашите горива .Смяната не е трудна но много внимавай как слагаш гумичките защото ако не ги сложиш добре ще изтърва налягане и няма да пали лесно .

Пет Дек 01, 2017 1:10 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Този бензинов филтър не се сменя на 20к, не пускайте подвеждаща информация.

Пет Дек 01, 2017 1:54 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 03, 2017 6:07 pm
Мнения: 32
Местоположение: Габрово
Автомобил: subaru legacy 2.5
Рейтинг: -5
Кофти...
Отговори с цитат
Колега чети умно :D написал съм че е ХУБАВО да се сменя на 20 000 защото горивата са кофти моя сигурно беше оригиналния .Не знам на колко ги дават да се сменят и за това не твърдя че мнението ми е на 100 % правилно !

Пет Дек 01, 2017 8:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор