Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Датчик за външна температура 
Автор Съобщение

Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 11:26 pm
Мнения: 64
Автомобил: subaru,legacy 2.5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте съфорумци !!! Имам проблем с датчика за външната температура( демек термометъра :-) ). Показва някакви нереални градуси,като винаги отчита отрицателни стойности. Пример: навън е около +15 градуса,а ми показва -4,като стойностите стигат и до -15. Та то е ясно ,датчика си е заминал и трябва смяна. Въпроса е дали влияе на колата по някакъв начин. И ако някой има за продаване такъв термометър аъм готов да го купя. Поздрави

Нед Ное 19, 2017 4:59 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:15 am
Мнения: 424
Местоположение: София
Автомобил: Audi A8
Рейтинг: 91
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не, двигателя си има други сензори за температура на входящ въздух и температура на антифриза. Виж за климатроника, може да има някакво влияние, но не съм запознат. :-?

Нед Ное 19, 2017 5:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За климатроника има - 100%. Миналата година в едни преспи, всичко се беше напълнило със сняг, под бронята на мястото на датчика, след което взе да отчита температура от рода на 12-15-17 градуса при външна -7 и парното взе да изчезва ;) . При първа възможност спрях и изчистих снега и всичко се нормализира в рамките на 2-3 мин.

Нед Ное 19, 2017 8:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 11:26 pm
Мнения: 64
Автомобил: subaru,legacy 2.5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
При мен не е зацапан или нещо подобно. Даже се сещам ,че започна първо да не отчита нищо. Само 2 чертички показваше и след това започна с отрицателните температури. Тази сутрин отчете -29 градуса :-) при реални около 5. Ясно ,че трябва смяна. Някой ако има за продаване нека пише

Пон Ное 20, 2017 6:44 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега, поръчай си датчик от колегите от форума които се занимават с продажба на части. Не е някаква екзотика, всеки ще ти свърши работа. Цената на нов оригинален датчик е в диапазона 25лв.-50лв., в зависимост от къде го поръчваш. Вземаш, сменяш и си ти :good: .

Пон Ное 20, 2017 9:40 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Фев 28, 2012 11:26 pm
Мнения: 64
Автомобил: subaru,legacy 2.5
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ок благодаря . Аз си мислих ,че ще е нещо от порядъка на 200-300 лв , но за такива 25-50 не е проблем. Благодаря за отговорите и насоката. Поздрави

Пон Ное 20, 2017 12:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор