Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:09 am



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Запали се диференциала - Legacy EJ25. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

нов съм във форума но имам нужда от съвет. Тръгнах да пътувам в чужбина за празниците и преди това погледнахме колата, според майсторите всичко беше наред и може да се пътува. Да ама ... на магистралата в Румъния както си караме, започна да се чува леко стържене отзад от към диференциала и в следващия момент се чу едно пукане, като гръм... и отзад видях само огъня. Стрес. Загасихме квото гореше и пътна помощ обратно до България. Сега като погледна одолу, точно където е диференциала отзад, висят едни кабели, черни, горяло е точно там. Възможно ли е тоя диференциал да гръмне ей така бе колеги и да се запали около него? В момента колата няма никаква мощност, тръгва но няма мощност да върви, на таблото примигва зелената лампичка POWER и тва е. Нямаше мощност дори да се качи върху платформата, дръпнаха я с лебедка. Някакви съвети какво да правя от тук насетне? Да купя ли заден диференциал и директно да го сменя или да се сваля всичкото това и да се ремонтира? Колата е Legacy 2.5 EJ25, автоматична скоростна кутия, 2002-ра година, фейслифта.

Съб Дек 30, 2017 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намери къде стои (мисля на предно дясно бомбе) гнездото за предпазителя, който ти изключва задния мост. 15-амперов предпазител мисля вършеше работа. Като го поставиш ти излиза индикация 2wd на таблото. Ако няма нищо друго потрошено по трансмисията би трябвало да върви и само на предно. Карай я на някой който разбира от Субару и той да ти каже какво ще правиш.
И земи си напиши откъде си, за да може някой да ти препоръча кадърен сервиз в съответното населено място.

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Съб Дек 30, 2017 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Предпочитам да избегна сервизите, то от ходене по тях съм се наплашил. Никога не е имала проблем със скоростите тая кола и е била суха отдолу. Днес следобед купих друг диф, стария беше омаслен целия и пробката разхлабена. Аз със сигурност знам, че колата до преди това е била суха и не е имала течове! Явно маслото от него е изтекло и дифа е прегрял и резултата е на лице за съжаление. Оставих за утре обслужването на закупения диф с ново масло и мисля още утре да разкача полуоските и кардана и да монтирам дифа. За София става дума но не го бях споменал защото мнения за сервизи не ми трябват, по-скоро нещо като съвет дали се рециклира тоя диф или да се търси друг и дали е възможно да е изпаткал ама то като видях днес, че нямаше масло вътре ми стана ясно. Благодаря все пак. :good:

Съб Дек 30, 2017 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само да питам - сигурен ли си, че си взел диф с подходящо предавателно число?

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Съб Дек 30, 2017 11:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз го намерих по рама с парт номер - 38312AA000. Свален е от същата кола.

Съб Дек 30, 2017 11:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моя грешка, не съм дал правилния номер горе. 27011AA343 е правилния, 4.111 e предавателното.

Нед Дек 31, 2017 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор