Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Запали се диференциала - Legacy EJ25. 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

нов съм във форума но имам нужда от съвет. Тръгнах да пътувам в чужбина за празниците и преди това погледнахме колата, според майсторите всичко беше наред и може да се пътува. Да ама ... на магистралата в Румъния както си караме, започна да се чува леко стържене отзад от към диференциала и в следващия момент се чу едно пукане, като гръм... и отзад видях само огъня. Стрес. Загасихме квото гореше и пътна помощ обратно до България. Сега като погледна одолу, точно където е диференциала отзад, висят едни кабели, черни, горяло е точно там. Възможно ли е тоя диференциал да гръмне ей така бе колеги и да се запали около него? В момента колата няма никаква мощност, тръгва но няма мощност да върви, на таблото примигва зелената лампичка POWER и тва е. Нямаше мощност дори да се качи върху платформата, дръпнаха я с лебедка. Някакви съвети какво да правя от тук насетне? Да купя ли заден диференциал и директно да го сменя или да се сваля всичкото това и да се ремонтира? Колата е Legacy 2.5 EJ25, автоматична скоростна кутия, 2002-ра година, фейслифта.

Съб Дек 30, 2017 3:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Намери къде стои (мисля на предно дясно бомбе) гнездото за предпазителя, който ти изключва задния мост. 15-амперов предпазител мисля вършеше работа. Като го поставиш ти излиза индикация 2wd на таблото. Ако няма нищо друго потрошено по трансмисията би трябвало да върви и само на предно. Карай я на някой който разбира от Субару и той да ти каже какво ще правиш.
И земи си напиши откъде си, за да може някой да ти препоръча кадърен сервиз в съответното населено място.

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Съб Дек 30, 2017 7:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Предпочитам да избегна сервизите, то от ходене по тях съм се наплашил. Никога не е имала проблем със скоростите тая кола и е била суха отдолу. Днес следобед купих друг диф, стария беше омаслен целия и пробката разхлабена. Аз със сигурност знам, че колата до преди това е била суха и не е имала течове! Явно маслото от него е изтекло и дифа е прегрял и резултата е на лице за съжаление. Оставих за утре обслужването на закупения диф с ново масло и мисля още утре да разкача полуоските и кардана и да монтирам дифа. За София става дума но не го бях споменал защото мнения за сервизи не ми трябват, по-скоро нещо като съвет дали се рециклира тоя диф или да се търси друг и дали е възможно да е изпаткал ама то като видях днес, че нямаше масло вътре ми стана ясно. Благодаря все пак. :good:

Съб Дек 30, 2017 11:22 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Само да питам - сигурен ли си, че си взел диф с подходящо предавателно число?

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Съб Дек 30, 2017 11:28 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Аз го намерих по рама с парт номер - 38312AA000. Свален е от същата кола.

Съб Дек 30, 2017 11:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Дек 30, 2017 3:13 pm
Мнения: 7
Автомобил: Legacy
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Моя грешка, не съм дал правилния номер горе. 27011AA343 е правилния, 4.111 e предавателното.

Нед Дек 31, 2017 12:38 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор