Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:25 am



Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Борд компютър 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Искам да попитам някой намери ли адекватно и
трайно решение за дисплея на борд. компютъра за легаси Б13 ? Моят го препияват вече 3ти път и издържа около 1 месец не повече. Един приятел ми предложи да изведе разпояващите се диоди вън от корпуса и да сложи по силни или нещо такова спомена за да не геят толкова. Според него е адски недомислено да се наблъскат такива елементи които се нагряват зверски на такава платчица и на такова тясно и невентилирано място. Някой има ли опит с изнасянето на тези елементи извън кутийката на дисплея и дали според вас това може да е печалившо решение. Наистина да ви кажа много ме дразнят тези мигащи надпсчета на дисплея даже един ден се замислих дали да не му лепна един изолир банд :D и да оставя само часовника че да не ме дразни :-?

Чет Яну 04, 2018 9:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма ли как да се монтира малък вентилатор от например видеокарта на настолен компютър за да обдухва платката.. :-?

Пет Яну 05, 2018 8:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След като топли толкова.. значи повредата е някъде другаде, а не в изгорелия елемент.
Иначе няма как да изкара 10 години преди това.
Това със слагането на по-мощни диоди също не е лоша идея.

Пет Яну 05, 2018 8:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Вентилатор не мисля че е много удачно да се слага доста ще е заигравката а и не е гаранция дали ще охлажда елементите достатъчно при положение че те са без радиатори.
А самите елементи(диоди) те не горят просто се затоплят толкова много че правят студени спойки и се налага след време пак да се напояват защото са СМД или нещо такова и не е пробита платката а са залепени с припой върху нея.
Скоро ще го разкача пак и вече ще се пробва с извеждане и ще пиша дали има ефект. А дано да има ;)

Съб Яну 06, 2018 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Ето и ефекта от интервенцията ни НУЛЕВА :( намерихме нови студени спойки които оправихме изведохме елементите и ефект няма 5 дни и отново Err надпис на дисплея. След това отново сваляна ( станх спец на това :D ) отново търсене на още студени спойки (трябваше май да презапоим цялата платка ама не го направихме що ли :-? и аз се питам) и разпробихме цялата кутия която е на дисплея и тръгна и точно да се зарадвам Err ](*,) отново доло пак цялото упражнение и се възползвахме от идеята на колегата за вентилатора само че много шум сътвори тоя вентилатор :-~ и за нищо отново след 5 дни Err и го махнах за сега си се пуска когато на него му е кеф ( е поне се пуска) ефект Нула бачкане много и направо ще препоя цялата платка спойка по спойка и ще видим тогава ако пак се тръшка един изолир банд на мястото да не ми мига и тва е :pardon: много ме нерви тая гад ама знам че това си е проблемна частичка в тоя модел. Разочаровани малко :cry: но ще се пробваме пак. :hello:

Вто Яну 23, 2018 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има шанс нещо да товари захранването и затова да грее така.Това е за спец в електрониката само дето такъв който разбира трудно можеш да го хванеш с такива бъзикни..
Я го снимай това чудо да го видя..

Вто Яну 23, 2018 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=37&t=17515

Проблема е масов при В13. При мен след ,,ACC.. , беше взело да изписва и ,,err,,.

Вто Яну 23, 2018 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Доколкото се сещам прежалваха се едни 350-400 лева за нов и се оправят нещата ...

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Вто Яну 23, 2018 10:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор