Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Борд компютър 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Искам да попитам някой намери ли адекватно и
трайно решение за дисплея на борд. компютъра за легаси Б13 ? Моят го препияват вече 3ти път и издържа около 1 месец не повече. Един приятел ми предложи да изведе разпояващите се диоди вън от корпуса и да сложи по силни или нещо такова спомена за да не геят толкова. Според него е адски недомислено да се наблъскат такива елементи които се нагряват зверски на такава платчица и на такова тясно и невентилирано място. Някой има ли опит с изнасянето на тези елементи извън кутийката на дисплея и дали според вас това може да е печалившо решение. Наистина да ви кажа много ме дразнят тези мигащи надпсчета на дисплея даже един ден се замислих дали да не му лепна един изолир банд :D и да оставя само часовника че да не ме дразни :-?

Чет Яну 04, 2018 9:51 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Няма ли как да се монтира малък вентилатор от например видеокарта на настолен компютър за да обдухва платката.. :-?

Пет Яну 05, 2018 8:48 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 8:05 pm
Мнения: 393
Skype: mivanov_bbg
Автомобил: Subaru Legacy H6 2004
Рейтинг: 244
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След като топли толкова.. значи повредата е някъде другаде, а не в изгорелия елемент.
Иначе няма как да изкара 10 години преди това.
Това със слагането на по-мощни диоди също не е лоша идея.

Пет Яну 05, 2018 8:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Вентилатор не мисля че е много удачно да се слага доста ще е заигравката а и не е гаранция дали ще охлажда елементите достатъчно при положение че те са без радиатори.
А самите елементи(диоди) те не горят просто се затоплят толкова много че правят студени спойки и се налага след време пак да се напояват защото са СМД или нещо такова и не е пробита платката а са залепени с припой върху нея.
Скоро ще го разкача пак и вече ще се пробва с извеждане и ще пиша дали има ефект. А дано да има ;)

Съб Яну 06, 2018 3:23 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 10:48 pm
Мнения: 133
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Legacy 2.0-137hp
Телефон: 0887232884
Рейтинг: 45
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Ето и ефекта от интервенцията ни НУЛЕВА :( намерихме нови студени спойки които оправихме изведохме елементите и ефект няма 5 дни и отново Err надпис на дисплея. След това отново сваляна ( станх спец на това :D ) отново търсене на още студени спойки (трябваше май да презапоим цялата платка ама не го направихме що ли :-? и аз се питам) и разпробихме цялата кутия която е на дисплея и тръгна и точно да се зарадвам Err ](*,) отново доло пак цялото упражнение и се възползвахме от идеята на колегата за вентилатора само че много шум сътвори тоя вентилатор :-~ и за нищо отново след 5 дни Err и го махнах за сега си се пуска когато на него му е кеф ( е поне се пуска) ефект Нула бачкане много и направо ще препоя цялата платка спойка по спойка и ще видим тогава ако пак се тръшка един изолир банд на мястото да не ми мига и тва е :pardon: много ме нерви тая гад ама знам че това си е проблемна частичка в тоя модел. Разочаровани малко :cry: но ще се пробваме пак. :hello:

Вто Яну 23, 2018 7:17 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Има шанс нещо да товари захранването и затова да грее така.Това е за спец в електрониката само дето такъв който разбира трудно можеш да го хванеш с такива бъзикни..
Я го снимай това чудо да го видя..

Вто Яну 23, 2018 9:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 7:20 pm
Мнения: 781
Местоположение: София
Рейтинг: 223
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
viewtopic.php?f=37&t=17515

Проблема е масов при В13. При мен след ,,ACC.. , беше взело да изписва и ,,err,,.

Вто Яну 23, 2018 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Доколкото се сещам прежалваха се едни 350-400 лева за нов и се оправят нещата ...

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Вто Яну 23, 2018 10:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор