Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Мар 19, 2024 9:04 am



Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
 Реглаж на клапани Legacy 2007 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Фев 01, 2019 12:04 am
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,

От скоро имам Legacy 2007 sedan 2.0i с газов инжекцион. Ходих в Пловдив при Павлин, каза ми, че клапаните са за реглаж. Другата седмица ще я оставя при него, за да го оправи, тъй като ще минава и обслужване там. Скъпа процедура се оказа, макар, че го очаквах. Знам, че се прави на всеки 50к км. Интересува ме какво точно представлява, трудно ли се прави и някъде мога ли да прочета, да гледам клип, че да се науча да го правя аз? Не успях да намеря подобна тема във форума, за това пускам. Извинявам се, ако вече има такава.
От много малък имам мечта да карам субару, скоро я сбъднах и сега ще инвестирам една сума, че да го направя читаво. Искам обаче да се науча да си правя максимално много неща сам.
Изображение

Чет Сеп 19, 2019 9:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5303
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Пробвай с четене, после с писане :idea:

viewtopic.php?f=1&t=15245

Чет Сеп 19, 2019 9:17 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Фев 01, 2019 12:04 am
Мнения: 2
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Vmax написа:
Пробвай с четене, после с писане :idea:

viewtopic.php?f=1&t=15245

Ще се повторя от написаното по-горе. Търсих подобна тема, чел съм нещата в тази тема и никъде не намерих информация. Ако бях се ориентирал, очевидно нямаше да пускам още една тема по въпроса. Та, пробвал съм с четене, сега пиша. Изключително любезно посрещате нови членове на форума. :)

Пет Сеп 20, 2019 10:45 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5303
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
nickhristev написа:
Ще се повторя от написаното по-горе. Търсих подобна тема, чел съм нещата в тази тема и никъде не намерих информация. Ако бях се ориентирал, очевидно нямаше да пускам още една тема по въпроса. Та, пробвал съм с четене, сега пиша. Изключително любезно посрещате нови членове на форума. :)




Пробвай пак - в линка който ти постнах, има още няколко линка, в които ще намериш СЕРВИЗНО РЪКОВОДСТВО ЗА ЛЕГАСИ 2007, където има секция как се прави реглаж на клапани

Ето ти и линка

https://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/L ... cy%202007/

Има причина/и тази процедура да се прави в сервиз, но щом имаш мерак - успех.

Пет Сеп 20, 2019 12:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 11:23 pm
Мнения: 1781
Местоположение: Varna
Автомобил: LGT'10,Subaru Impreza 2.0 '97
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Колега nickhristev,
Ако споделиш на коя кола и на какъв мотор си правил реглаж на клапани досега, сигурен съм, че можеш да получиш ценни DIY напътствия от членове във форума на какво точно да обърнеш внимание при EJ20 DOHC на Субару.
Извинявай, но начина, по който задаваш въпроса, създава впечатление, че това ще ти е първата кола за реглаж. А това не предвещава нищо добро, предвид големият обем раглобка преди да стигнеш до клапаните.
Прочети линка и добре си прецени DIY възможностите.
Успех.

btw, ако беше взел 2.5 мотор, сценарият щеше да е доста по-лек. ;)

_________________
Legacy GT, Subaru Impreza 2.0

Пет Сеп 20, 2019 9:48 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор