Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Ниско отделяне на съединител, legacy V 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Юли 07, 2018 4:41 am
Мнения: 15
Местоположение: Бобов дол
Автомобил: Subaru legacy V
Телефон: 0898705807
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Тази седмица закупих Legacy 2.0D, 2011г. Направи ми впечатление, че педала на съединителя е много твърд и отделя много ниско. До сега не съм карал субару. Нормално ли е това и може ли да се регулира височината на отделяне. Благодаря предварително

Съб Юли 07, 2018 5:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Вероятно някоя от двете помпи на съединителя нещо дава фира. Което вероятно е свързано със заминаващ маховик на съединител.
Обърни му внимание, че така внезапно спря да ми работи съединителя един хубав ден на едно китно родопско пътче (както изстина проработи де, и се добрах на ход до сервиз в София).
Демпферен е и е малко консуматив (и то скъпичък). И на двете ми субарута се стигна до такъв момет сравнително в началото. Сменихме съединителя с обикновен и проблемите до там. Накаква огрона зразлика поне аз лично не усещам. Не че не можеш да смениш и с оригинален (за 2-3 пъти повече пари), ще изкара... доста, просто демпферните не са точно вечени. Скъпо, скъпо... обикновен излизаше 500 и нещо, оригинален 1200+. Не е малък разход, но е доста тънко в сравнение с Ауди примерно.

Пон Юли 23, 2018 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vkkostadinov написа:
Здравейте колеги! Тази седмица закупих Legacy 2.0D, 2011г. Направи ми впечатление, че педала на съединителя е много твърд и отделя много ниско. До сега не съм карал субару. Нормално ли е това и може ли да се регулира височината на отделяне. Благодаря предварително


И при мен беше същото. Смених съединител+маховик и педалът омекна доста, но пак това е най-твърдият съединител(нов), който някога съм карал. Ниското отделяне обаче си остана. Доста мнения чувам, че на Subaru съединителят си е по-твърд и по-ниско отделя.
Мнението на tech_noir за ниското отделяне е третото, което чувам - т.е. че трябва да се проверят горна и долна помпа на съединител. Не съм го правил още, но явно ще трябва да им се направи проверка.
Иначе откъм разход - приготви си едни 2 бона и не си прави експерименти с преправяне на маховика.

Пон Юли 23, 2018 3:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор