Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:37 am



Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
 Ниско отделяне на съединител, legacy V 
Автор Съобщение

Регистриран на: Съб Юли 07, 2018 4:41 am
Мнения: 15
Местоположение: Бобов дол
Автомобил: Subaru legacy V
Телефон: 0898705807
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте колеги! Тази седмица закупих Legacy 2.0D, 2011г. Направи ми впечатление, че педала на съединителя е много твърд и отделя много ниско. До сега не съм карал субару. Нормално ли е това и може ли да се регулира височината на отделяне. Благодаря предварително

Съб Юли 07, 2018 5:29 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Вероятно някоя от двете помпи на съединителя нещо дава фира. Което вероятно е свързано със заминаващ маховик на съединител.
Обърни му внимание, че така внезапно спря да ми работи съединителя един хубав ден на едно китно родопско пътче (както изстина проработи де, и се добрах на ход до сервиз в София).
Демпферен е и е малко консуматив (и то скъпичък). И на двете ми субарута се стигна до такъв момет сравнително в началото. Сменихме съединителя с обикновен и проблемите до там. Накаква огрона зразлика поне аз лично не усещам. Не че не можеш да смениш и с оригинален (за 2-3 пъти повече пари), ще изкара... доста, просто демпферните не са точно вечени. Скъпо, скъпо... обикновен излизаше 500 и нещо, оригинален 1200+. Не е малък разход, но е доста тънко в сравнение с Ауди примерно.

Пон Юли 23, 2018 3:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 11:23 pm
Мнения: 998
Местоположение: София
Skype: nikentce
Автомобил: Forester 2010, 2.0 D
Телефон: 08осем20четири6044
Рейтинг: 532
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
vkkostadinov написа:
Здравейте колеги! Тази седмица закупих Legacy 2.0D, 2011г. Направи ми впечатление, че педала на съединителя е много твърд и отделя много ниско. До сега не съм карал субару. Нормално ли е това и може ли да се регулира височината на отделяне. Благодаря предварително


И при мен беше същото. Смених съединител+маховик и педалът омекна доста, но пак това е най-твърдият съединител(нов), който някога съм карал. Ниското отделяне обаче си остана. Доста мнения чувам, че на Subaru съединителят си е по-твърд и по-ниско отделя.
Мнението на tech_noir за ниското отделяне е третото, което чувам - т.е. че трябва да се проверят горна и долна помпа на съединител. Не съм го правил още, но явно ще трябва да им се направи проверка.
Иначе откъм разход - приготви си едни 2 бона и не си прави експерименти с преправяне на маховика.

Пон Юли 23, 2018 3:30 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор