Отговори на тема  [ 40 мнения ]  стр 1, 2  Следваща
 Леко придърпва ????? 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 6:13 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Колата е Легаси, 2.0 116кс, 1997г, комби. Проблема е, че усещам леко придърпване като тласъци... на около 2000об. и нпод тях понякога. Като реша да ускорявам като че ли малко мудно ускорява в високите обороти но непридърпва. Дали може да е от заминаваща бензинова помпа или запушена такава. Като гледам по разни скици е в резервоара. Къде точно и се намира капака, да я погледна. Мисля да сложа добавка, да смена бензиновия филтър и да надуя маркуча с помпа към резервоара. Трябва ли да обезвъздушавам нещо или сама ще си напълни филтъра?

Съб Ное 24, 2012 7:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
бензинова помпа, свещи, кабели свещи и бубини. След 2000 оборота спира нали ?

Съб Ное 24, 2012 8:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 6:13 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
hitmn написа:
бензинова помпа, свещи, кабели свещи и бубини. След 2000 оборота спира нали ?

Чак да спира след 2000об. .. Ускорява но не много бързо. Кабелите ще ги напръскам с вода и ще видя, но повече ме навежда на това http://www.youtube.com/watch?v=oXH1A9sHt6M. За какво е този о-пръстен

Съб Ное 24, 2012 8:44 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Имах впредвид, че спира да придърпва :)

Пробвай, не зная точно от кое от всичко е :)

Съб Ное 24, 2012 10:37 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 24, 2008 10:34 am
Мнения: 136
Местоположение: София
Skype: milenski_bg
Автомобил: Subaru Outback 2012 3.6R
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Намира се точно зад лявата облегалка на задната седалка. По-лесно ще е да бутнеш облегалките и да извадиш пода на багажника. Има един капак и тя е под него. Зад дясната облегалка също има капак, но той е само за втория поплавък (поради факта че резервоара е почти разделен на две от кардана и да може информацията на бензиномера да е максимално вярна). Този О-пръстен цитиран във видеото го няма в модела до 99-та година. Аз лятото сменях моята помпа, но не съм имал симптомите които описваш. При мен просто си се чуваше бръмченето в купето все по-силно докато един ден не угасна на светофара и не пожела да запали повече. Успех :)

_________________
Subaru Legacy 2,2GX BG7 1996 MT; Forester 2.0 2004 MT RHD; Outback 2012 3.6R

Нед Ное 25, 2012 12:26 am
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 25, 2009 10:13 pm
Мнения: 769
Местоположение: Пловдив-Ръжево конаре
Автомобил: Legacy 2.2AT .
Телефон: 0877115116
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Смени си първо свещите и кабелите но вземи оригинални , пробвай и ако не се оправи тогава търси помпата . :good:

_________________
http://www.youtube.com/user/kirilg68?feature=guide
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Нед Ное 25, 2012 11:08 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 11:12 pm
Мнения: 59
Автомобил: Импреза
Рейтинг: 4
Нов фен
Отговори с цитат
Аз бих заложил на кабелите. Най-евтино е, а и не съм сигурен, че помпа ще прави подобен проблем.

_________________
Всеки прави каквото може преди да се срещне със съдбата си.

Нед Ное 25, 2012 5:04 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
не си първия не си и последния. аз досега не съъм намерил лек.
Виж с бензиновата помпа не съм се занимавал, но ти го направиш и има ефект пиши... че много хора имат този проблем които се оказва неоткриваем, изглажда се до известна степен но не изчезва.

чети тук има доста писано: viewtopic.php?f=5&t=8637&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B2%D0%B0

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Нед Ное 25, 2012 5:05 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 6:13 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Mladen99 написа:
не си първия не си и последния. аз досега не съъм намерил лек.
Виж с бензиновата помпа не съм се занимавал, но ти го направиш и има ефект пиши... че много хора имат този проблем които се оказва неоткриваем, изглажда се до известна степен но не изчезва.

чети тук има доста писано: viewtopic.php?f=5&t=8637&hilit=%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B2%D0%B0

Лелеее. Много сложно става. Аз нямам газ. Ако имах поне щях да отхвърля или приема идеята за бензиновата помпа. Като прочетох темата от всичко описано в нея може да е, ама немога да смена всичко. Заинтригува ме варианта с механичен проблем да е. Имах една 124ка и тя правеше така и се оправи като смених гумените карета на кардана с нови оригинални и феродовия диск на съединителя (имаше някакъв луфт в шлиците и пружините нещо се бяха разтеглили) Но тук нали няма гумени карета. Кое играе тяхната роля? Многодисковия съединител ли.... или нещо вътре в скоростите ли... Ако някой има някакви идеи да казва, че става интересно. Ще трябва да го разгадаем

Нед Ное 25, 2012 8:59 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Яну 06, 2012 2:08 am
Мнения: 362
Местоположение: Варна
Skype: piccaso_59
Рейтинг: 30
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Моето Ренде така го продадох. Пробвай да я караш със 100 октана. И после с 95 да видиш дали има разлика.


Погледни от веселата страна, карай я с лекото придърпване докат не се усили :)

Пон Ное 26, 2012 12:16 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 5:45 pm
Мнения: 2159
Местоположение: София
Автомобил: Subaru OBK 2.5 SVT 2011
Телефон: 0888492747
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
И аз залагам на свещи+кабели....започни от там :good:

_________________
Subaru Outback 3.0 2002, Subaru Outback 2.5 2011
Пламен Маринов

Пон Ное 26, 2012 7:42 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
На място какво прави при загрял двигател и при плавно подаване на газ, и съответно при рязко подаване. Има ли го това прекъсване?

Пон Ное 26, 2012 8:51 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 6:13 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
krismarg написа:
На място какво прави при загрял двигател и при плавно подаване на газ, и съответно при рязко подаване. Има ли го това прекъсване?

На студено и на топло пали веднага. Оборотите на празен ход са стабилни без никакви колебания. Мотора работи равномерно, без да прекъсва и тресе. Само в движение около 2000 об. се получава леко придърпване, тласъци, прекъсване... незнам как да го кажа. На място при плавно подаване и при рязко подаване на газ всичко си изглежда нормално според мен.

Пон Ное 26, 2012 9:00 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 5:59 pm
Мнения: 221
Местоположение: Варна
Автомобил: Smart for Four EQ Hyundai Kona EV
Телефон: 0887 93 70 90
Рейтинг: 99
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравей Колега
Аз съм със същия автомобил и съответно същия проблем, не се филмирай за помпата, аз съм на газ и си придърпва по същия начин. Проблема е в кабели и бубина евентуално, започни оттам а за помпата според мен изобщо не избързвай, на мен ми е горяла помпа и симптомите не са точно такива. Това си е мое мнение и не искам да ти го налагам. Успех и пиши какво става. :good:

Пон Ное 26, 2012 9:52 am
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ванко написа:
krismarg написа:
На място какво прави при загрял двигател и при плавно подаване на газ, и съответно при рязко подаване. Има ли го това прекъсване?

На студено и на топло пали веднага. Оборотите на празен ход са стабилни без никакви колебания. Мотора работи равномерно, без да прекъсва и тресе. Само в движение около 2000 об. се получава леко придърпване, тласъци, прекъсване... незнам как да го кажа. На място при плавно подаване и при рязко подаване на газ всичко си изглежда нормално според мен.


Значи проблема е свързан с натоварване, щом на място е добре. С какви скорости си? Ако са автоматични пробвай в ръчен режим пак ли го прави на ниските скорости?

Пон Ное 26, 2012 11:14 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 6:13 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
С ръчни скорости съм. Ще пробвам на бавни дали го прави. Смених бензинов филтър, кабели, свещи, въздушен филтър, напръсках дебитомера и дросела с шпрей за дебитомери и пак същото. Може дебитомера да дава някакви отклонения, но как да го хвана, може дюза да е, все ме глозга за бензиновата помпа да я погледна. Сега сложих добавка за горивото QMI и ще чакам да видя. Карах я на диагностика закачиха я на газ анализатор и показа идеални стойности, провериха я за грешки, но нямаше и ми казаха че всичко е наред да си сменя свещите и бензиновия филтър, и аз се престарах малко, но няма ефект. Къде стои ECUто на таз кола? Трябва да си разменим с някой или да се вземе от морга дебитомер само за проба и да се пробва. ECU също, бобина и т.н.

Пон Ное 26, 2012 6:13 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Дек 02, 2009 9:34 pm
Мнения: 1525
Местоположение: Варна
Skype: valio-xxx
Автомобил: Forester 2.0 sf5 ,Outback 2.5 b13
Телефон: 0888 8едно7 81две
Рейтинг: 556
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дано да докараш докрай филма в който си влязъл :D
Аз не успях да разбера какво точно го предизвиква това леко придърпване,след като смених свещи,кабели,бубина,чистене на дросел,смяна на горивен филтър и т.н. Остана си лекото замисляне в даден момент,без значение дали е на бензин или гас..
Наложи се да му свикна.. :facepalm:

Пон Ное 26, 2012 7:24 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 16, 2012 10:31 pm
Мнения: 389
Местоположение: Bulgaria;Sofia/Ireland/Slovenia
Автомобил: Душата ми кара AMG
Телефон: +359885330030
Рейтинг: 122
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
ванко написа:
Колата е Легаси, 2.0 116кс, 1997г, комби. Проблема е, че усещам леко придърпване като тласъци... на около 2000об. и нпод тях понякога. Като реша да ускорявам като че ли малко мудно ускорява в високите обороти но непридърпва. Дали може да е от заминаваща бензинова помпа или запушена такава. Като гледам по разни скици е в резервоара. Къде точно и се намира капака, да я погледна. Мисля да сложа добавка, да смена бензиновия филтър и да надуя маркуча с помпа към резервоара. Трябва ли да обезвъздушавам нещо или сама ще си напълни филтъра?


Вземи един дезедорант някакъв и почни да пръскаш покрай всмукателните колектори ако видиш промяна на обороти и работа на мотора ....сме намерили проблема......
стар номер от казармата ROFL ROFL ROFL ROFL

_________________
Не е важно да губиш красиво,важно е да биеш грозно !
Не е важно колко коня имаш под капака, а какво магаре е зад волана!

Пон Ное 26, 2012 9:26 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 24, 2010 7:55 am
Мнения: 659
Местоположение: Шуменско
Skype: krismarg
Автомобил: VAZ 21023,OB 05MY 2,5i
Рейтинг: 57
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Дроселната клапа чистена ли е или само е напръскана? Оставихте ли колата да си настрои празните обороти след това?

Пон Ное 26, 2012 9:57 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Сеп 17, 2010 6:13 pm
Мнения: 70
Местоположение: София
Рейтинг: 15
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
krismarg написа:
Дроселната клапа чистена ли е или само е напръскана? Оставихте ли колата да си настрои празните обороти след това?

Само я напръсках, без да я свалям от колата. Сменена е гарнитурата на дросела, защото стърчи отгоре и сигурно е почистена. Дали и отвътре не стърчи и това да прави проблема? Беше видимо чиста. После като я запалих малко промени оборотите и си се стабилизираха. После загасих и запалих и беше нормално. На място като подавам газ като, че ли се усеща това прекъсване, но е много малко.

Вто Ное 27, 2012 8:52 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 40 мнения ]  стр 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор