Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:03 pm



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Върпос за BRC LPG на Subaru Legacy 2.0R BI FUEL 2007г 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Юли 16, 2018 9:46 pm
Мнения: 32
Автомобил: Subaru Legacy wagon 2.R/150 Hp
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
Има колата от скоро и все още не съм на ясно с някой неща. Колата е с инсталирана в Италия газова уредба BRC.
Документи за газовата нямам.

Направи ми впечатление, че когато колата се кара на газ, 4-те светодиода показват ориентировъчно нивото и в бутилката.
Също така, когато газта е преди свършване мига само единият светодиод, след което има звуков сигнал и колата преминава на бензин.
Направих едно пътуване от 500 + километра с дозареждане на бутилката до горе на три пъти.

Обичайно е когато е пълна бутилката и четирите диода да светят. Но защо мигат когато си искат? Мигането се случва от време на време и за момента не намирам логична причина примерно когато съм на 3 диода (минал съм някакви километри от пълна бутилка ) да си мигат. Има и моменти в които не мигат а просто си светят. По някое време си замигат и така ............

Може ли ако някой има подобна уредба или документация да даде линк или съвет?
Предварително благодаря.


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Нед Сеп 02, 2018 6:10 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Най умното което можеш да направиш е да прегледаш газовата в сервиз, за да си наясно в какво състояние са инжекторите и изпарителя. Няма основания да считаш, че състоянието на газовата е идеално особено на кола внос от Италия

Нед Сеп 02, 2018 7:47 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Май 23, 2016 5:27 pm
Мнения: 464
Местоположение: Сливен
Автомобил: Форестър 2.0 SG,06,Honda Jass,03
Телефон: 0894647025
Рейтинг: 251
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Това да ти е "проблема".И аз съм с точно такава и нямам никакви проблеми,а вече съм на 220х.И при мен понякога не отчита точно нивото с тези свето диодчета,както светят 4-те ,минава веднага на 2 светещи
но не всеки път,случи се един път даже светна само едното,но така или иначе ако остане само едно и започне да примигва остават около 60- 70 км преход докато свърши газта.

Нед Сеп 02, 2018 8:02 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 12, 2014 11:52 am
Мнения: 346
Местоположение: Germany
Автомобил: Legacy 2,0R Activ, 2006
Рейтинг: 171
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
BRC ситемата винаги си го е имала този проблем с ,,четиритте светлинки"( прочетено и по други форуми).... Карам втора кола с BRC, и го преживявам понякога! Важното е да си фукционира инжекциона правилно, другото са си бели кахъри... :D
На Легасито ми, като почне да мига поледната лампичка , и карам още 280 км :cool: ! Гледам километража, колко съм изминал? И с точност до 10 км познавам, кога да заредя, преди да започне да пищи...

Дано да си случил на кола, колега :idea: :good:

_________________
Моля не стреляйте по пианиста! Той толкова си може.

Нед Сеп 02, 2018 9:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 08, 2015 6:48 pm
Мнения: 297
Местоположение: Сливен
Автомобил: Legacy 2,5 - 2004 АТ
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Четирите диода мигат когато бутилката е препълнена
Когато си на 2 или три диода, ако не е в движение и те е напекло слънцето газта се разширява и пак може да мигат но отново четирите диода.
За мигане само на два или само на три диода... нямам идея.

_________________
http://line4auto.ru/subaru/m76.gif

Пон Сеп 03, 2018 9:38 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Юли 16, 2018 9:46 pm
Мнения: 32
Автомобил: Subaru Legacy wagon 2.R/150 Hp
Рейтинг: 60
Субару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
demon777 написа:
Четирите диода мигат когато бутилката е препълнена
Когато си на 2 или три диода, ако не е в движение и те е напекло слънцето газта се разширява и пак може да мигат но отново четирите диода.
За мигане само на два или само на три диода... нямам идея.





Вероятно си е от поплавъка в бутилката. Вчера я напълних до горе и диодите не мигаха. След изминати 170 км (газта в бутилката е намаляла с поне 20 литра ) видях , че почнаха да мигат ( четирите ). Спряха по някое време, а след като останаха да ссветят 3, а после и два мигане не е имало.

Пон Сеп 10, 2018 2:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор