Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Реглаж след повдигане на легаси 2 (1997) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 3:40 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru legasy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте
Повдигнах колата с фланци 5 см отпред и 6 отзад разхлабиха и затегнаха на ново всички тампони и идва време за реглаж
Та въпроса ми е трябва ли преди да отида на реглаж да си купя ексцентрични болтове понеже отзад видях , че амортисьора се захваща с 2 обикновенни , или и с тях ще стане реглаж на задния мост
За предния предполагам , че ексцентричните болтове които са там ще са достатъчни

Пон Окт 01, 2018 10:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трябва да отидеш. Няма да могат да ти свият гумите съвсем да са прави (отзад поне).
Отзад си го предобрил с 1см. 5см е максимума без проблеми. Нагоре става малък ъгъла на каретата и ще сдадат бързо.
Докладвай, като почнат проблемите - ще е интересно колко време няма да имаш ядове...

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Окт 01, 2018 11:38 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 3:40 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru legasy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
5 см не е ли максимума за легаси след 1999 г тоест легаси 3
До колкото знам за моя модел максималната безопасна височина на фланци е до 7 см

Пон Окт 01, 2018 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 3:40 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru legasy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Реално ме интересува утре преди да отида на реглаж какво да подготвя . Четох на едно място , че се разширява горната дупка на захвата на предния амортисьор и се заменят ексцентричния болт с обикновен . На друго място прочетох , че се разширявал горния болт на задния амортисьор и се заменят обикновенни болт с ексцентричен.
В тоя ред на мисли да разпродава ли отворите предварително и ако отпред отпадат ексцентричните болтове те могат ли да се поставят отзад ?
За реглаж ще ходя на около 20 километра и не ми се разхожда няколко пъти за това са и въпросите ми

Пон Окт 01, 2018 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че това с 5см макс е за всички. Поне при мен на Легаси 1 също се води така (според спецове).
При мен не сме пробивали и рязали нищо - затова и ми останаха леко свити по вертикала колелата, но човекът на стенда, каза, че е в горни норми.
За да пробиват/режат, трябва да знаят какво правят и да имат голямо желание. Аз в Сф не се сещам някой да се хване, ако просто отидеш на реглаж.
Виж, ако ти си го направиш и те само после връткат и настроят ще е ок....или ако имаш специално уговорка, че ще трябва да го правят и кажат 'ок'.
Не знам при теб как ще е. Най-добре се чуй с човека, който ще го прави и обясни ситуацията.

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Окт 01, 2018 4:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да стане професионално и за да си спестиш проблемите с каретата се слагат едни подложки и на кардан, преден ,заден мост и кутия.Така целия драивтрейн слиза надолу.Колата остава стабилна и и здрава.
Автомат или ръчка ти е колата?

Нед Окт 14, 2018 6:53 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор