Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:35 am



Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Реглаж след повдигане на легаси 2 (1997) 
Автор Съобщение

Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 3:40 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru legasy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте
Повдигнах колата с фланци 5 см отпред и 6 отзад разхлабиха и затегнаха на ново всички тампони и идва време за реглаж
Та въпроса ми е трябва ли преди да отида на реглаж да си купя ексцентрични болтове понеже отзад видях , че амортисьора се захваща с 2 обикновенни , или и с тях ще стане реглаж на задния мост
За предния предполагам , че ексцентричните болтове които са там ще са достатъчни

Пон Окт 01, 2018 10:55 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Трябва да отидеш. Няма да могат да ти свият гумите съвсем да са прави (отзад поне).
Отзад си го предобрил с 1см. 5см е максимума без проблеми. Нагоре става малък ъгъла на каретата и ще сдадат бързо.
Докладвай, като почнат проблемите - ще е интересно колко време няма да имаш ядове...

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Окт 01, 2018 11:38 am
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 3:40 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru legasy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
5 см не е ли максимума за легаси след 1999 г тоест легаси 3
До колкото знам за моя модел максималната безопасна височина на фланци е до 7 см

Пон Окт 01, 2018 12:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Окт 10, 2016 3:40 pm
Мнения: 11
Автомобил: subaru legasy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Реално ме интересува утре преди да отида на реглаж какво да подготвя . Четох на едно място , че се разширява горната дупка на захвата на предния амортисьор и се заменят ексцентричния болт с обикновен . На друго място прочетох , че се разширявал горния болт на задния амортисьор и се заменят обикновенни болт с ексцентричен.
В тоя ред на мисли да разпродава ли отворите предварително и ако отпред отпадат ексцентричните болтове те могат ли да се поставят отзад ?
За реглаж ще ходя на около 20 километра и не ми се разхожда няколко пъти за това са и въпросите ми

Пон Окт 01, 2018 4:21 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2419
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Мисля, че това с 5см макс е за всички. Поне при мен на Легаси 1 също се води така (според спецове).
При мен не сме пробивали и рязали нищо - затова и ми останаха леко свити по вертикала колелата, но човекът на стенда, каза, че е в горни норми.
За да пробиват/режат, трябва да знаят какво правят и да имат голямо желание. Аз в Сф не се сещам някой да се хване, ако просто отидеш на реглаж.
Виж, ако ти си го направиш и те само после връткат и настроят ще е ок....или ако имаш специално уговорка, че ще трябва да го правят и кажат 'ок'.
Не знам при теб как ще е. Най-добре се чуй с човека, който ще го прави и обясни ситуацията.

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Окт 01, 2018 4:59 pm
Върнете се в началото
Профил WWW

Регистриран на: Чет Окт 25, 2012 9:11 pm
Мнения: 862
Местоположение: София
Автомобил: Pontiac Firebird 5.0 V8
Телефон: 0899164990
Рейтинг: 385
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
За да стане професионално и за да си спестиш проблемите с каретата се слагат едни подложки и на кардан, преден ,заден мост и кутия.Така целия драивтрейн слиза надолу.Колата остава стабилна и и здрава.
Автомат или ръчка ти е колата?

Нед Окт 14, 2018 6:53 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор