Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
 Проблем с одометъра - не работи 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 8:14 am
Мнения: 17
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте, от една седмица притежавам мечтаното от дълги години Субару легаси 2.0, 2001 година, седан. Имам следния проблем с одометъра: застанал е едни показания и не отчита изминалите километри, дори и бутона за смяна на голям/малък километраж и др. опции не работи. Пояснявам: когато не е подаден контакт дисплея на одометъра не показва нищо (нормално). При подаден контакт изписва шест цифри (в случая 223950) и до там - при движение на колата не помръдва и не брои изминатите километри. В същото време всичко останало по арматурното табло работи: скоростомер, уредите за отчитане съответно на горивото и на охлаждащата течност, часовника и т.н. Изключение прави подсветката точно от страната на одометъра, но едва ли това има отношение или връзка с проблема. Та въпросът ми е дали е дефект в самия километраж и трябва да се подмени целия или проблемът е някъде другаде. Ще съм благодарен, ако разнищим този казус.

Сря Дек 04, 2019 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Нед Яну 06, 2013 11:11 pm
Мнения: 660
Местоположение: София
Автомобил: Type R, Mustang GT.
Рейтинг: 454
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Откъде си си купил колата колега - да не е случайно от Гурубляне?

Чет Дек 05, 2019 11:14 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така става като оплескат HEX таблицата когато превъртат километража. Не са си направили труда да пробват дали всичко работи когато са го превъртали.
Най-лесно ще е да помолиш продавача да се обади на "специалиста" по превъртане на километражи и да ти прати оригиналния дъмп.

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

Чет Дек 05, 2019 11:22 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 6:38 pm
Мнения: 2115
Местоположение: София
Автомобил: Subaru legacy 2,5 АТ 01GX limited
Рейтинг: 384
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
TurboManiak написа:
Така става като оплескат HEX таблицата когато превъртат километража. Не са си направили труда да пробват дали всичко работи когато са го превъртали.
Най-лесно ще е да помолиш продавача да се обади на "специалиста" по превъртане на километражи и да ти прати оригиналния дъмп.

Нали трябва да го запише на Епрома тоя дъмп, или да смени епрома с такъв със записан дъмп файл. Обади се на пропдавача да си оправи батака .

_________________
SUBARU LEGACY 2,5 AT 2001 GX limited

Чет Дек 05, 2019 2:08 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
quietriot написа:
TurboManiak написа:
Така става като оплескат HEX таблицата когато превъртат километража. Не са си направили труда да пробват дали всичко работи когато са го превъртали.
Най-лесно ще е да помолиш продавача да се обади на "специалиста" по превъртане на километражи и да ти прати оригиналния дъмп.

Нали трябва да го запише на Епрома тоя дъмп, или да смени епрома с такъв със записан дъмп файл. Обади се на пропдавача да си оправи батака .


Ако му пратят файла и аз мога да му го запиша, сигурен съм, че има бая колеги във форума които биха му помогнали с това. Въпроса е да не се лутаме да търсим дъмп за това табло.
Разбира се най-добре е да си оправя бакиите продавача, но ако е дебелокож вероятно ще си твърди че нищо не е правено и няма и дъмпа да уреди да бъде пратен. Все пак ако не пробва 100% няма да стане и ще трябва да се търси от друго табло или да се пробваме да "намерим" къде са го оплескали.

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

Чет Дек 05, 2019 2:50 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 8:14 am
Мнения: 17
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Не е нов внос, купих го от частно лице. В крайна сметка ново табло ще работи ли, защото това също е вариант.

Чет Дек 05, 2019 6:12 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 11:51 am
Мнения: 273
Местоположение: София
Автомобил: 2005 Impreza STI на 1.5бар газ
Рейтинг: 188
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Според мен проблема е в таблото, мисля че според колегите също, така че ново табло би следвало да работи.

_________________
The only way to be 100% certain that work has been done properly is to do it yourself.

Чет Дек 05, 2019 7:29 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 8:14 am
Мнения: 17
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ок, вече имам друго табло, когато го сменя ще пиша дали всичко е наред.

Пет Дек 06, 2019 11:07 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 25, 2016 8:14 am
Мнения: 17
Автомобил: Subaru Legacy 2.0
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Смених таблото и всичко е точно. Сега работи. Благодаря за съдействието. Живи и здрави и весело посрещане на наближаващите празници.

Пон Дек 09, 2019 7:39 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор