Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
 Самоход назад на Д 
Автор Съобщение
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 9:16 pm
Мнения: 353
Местоположение: София/Варна
Автомобил: Субару Легаси 2,2 1996; Аутбек 2,5
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Днес от зор съм забравил колата на Д на паркинга и тя лека-полека е тръгнала назад, вероятно за около двайсетина минути е изминала към 8 метра по лек наклон. Дали това може да е увредило скоростната кутия?

Пон Яну 13, 2020 4:54 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не би трябвало да има проблем. Карай си.

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Яну 13, 2020 5:20 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
antonarset написа:
Днес от зор съм забравил колата на Д на паркинга и тя лека-полека е тръгнала назад, вероятно за около двайсетина минути е изминала към 8 метра по лек наклон. Дали това може да е увредило скоростната кутия?


Че как ти е дало да извадиш ключа на D?!

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Пон Яну 13, 2020 6:06 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При по-старите няма такива предпазни с-ми. Аз докато свикна често ми се случваше да гася на Д и после да се чудя, защо не пали :pardon:
Затова и при тях има бутон на самият лост. Не можеш да включиш задна или под 3-та без да го натиснеш - т.е. казваш ясно - знам какво правя.
На някои версии има и ел. магнитно заключване - като при по-новите без бутон, но не знам точно на кои. Моята - няма.
Слава богу, не съм я забравял дълго, да се разходи... а и при автомата, ВИНАГИ дърпайте ръчна, ако е на наклон (аз на равно не я, че ми е залепвала).
Мануел казва - винаги дърпай ръчна. Трябва да се ползва ръчна, особено при наклон, защото блокирането на колелата, става посредством пин, който се 'забива' в 'маховика' (чинията, която вързва торк трансфертера към двг). Когато е под наклон, пинът се заклинва и ако види много зор, може да се повреди нещо... та:
Винаги дърпай ръчна ПРЕДИ да включиш на Паркинг ИЛИ оставяш на Неутрална, виждаш, че колата не се движи сама или е мнооого малко и бавно (пинът няма да излезе зорлем после) и тогава включваш на Паркинг.
Карам автомат от скоро, но практикувам и двете. Ако не е достатъчно равно, дърпам ръчна и тогава П.

п.п. Случи ми се веднъж да объркам и цъкнах паркинг, докато се движех... имах късмет и не строших пина, но добре, че извадих късмет, че после си е разправия да се оправя паркинга, а и не е ясно как ще заклини и дали ще може да се движиш после :-~ :facepalm:

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Яну 13, 2020 6:17 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 31, 2014 9:16 pm
Мнения: 353
Местоположение: София/Варна
Автомобил: Субару Легаси 2,2 1996; Аутбек 2,5
Рейтинг: 16
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Абе засега върви, дано да няма проблеми, че не стига че е на скорост, ами и назад... Такава простотия не ми се беше случвала.

Пон Яну 13, 2020 6:28 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 28, 2009 1:22 pm
Мнения: 2420
Местоположение: София; Русе
Автомобил: Танк EJ22'94; EJ20G ; D15Z3
Рейтинг: 696
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Нормално е. Връзката кутия-двг е през масло. Като му падне налягането все едно 'изпуска' 'съединителя'.
Прочети внимателно за ръчната.

_________________
http://www.hostit.bg/

Пон Яну 13, 2020 6:31 pm
Върнете се в началото
Профил WWW
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 9:54 pm
Мнения: 5779
Местоположение: София
Skype: bojo-123
Автомобил: Outlander 2 '11, 2.4 LPG
Рейтинг: 828
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Абсолютно нищо му няма, прочети тази тема и изгледай материалите
viewtopic.php?f=25&t=14060

Пон Яну 13, 2020 8:35 pm
Върнете се в началото
Профил ICQ
Аватар

Регистриран на: Нед Май 24, 2015 2:47 pm
Мнения: 361
Местоположение: Шумен
Автомобил: Land Cruiser J95 5VZ-FE
Рейтинг: 138
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
valqk написа:
При по-старите няма такива предпазни с-ми.

Ясно, то затова е станало така.

valqk написа:
ВИНАГИ дърпайте ръчна, ако е на наклон (аз на равно не я, че ми е залепвала).
Мануел казва - винаги дърпай ръчна. ...
Винаги дърпай ръчна ПРЕДИ да включиш на Паркинг ИЛИ оставяш на Неутрална, виждаш, че колата не се движи сама или е мнооого малко и бавно (пинът няма да излезе зорлем после) и тогава включваш на Паркинг. ...


Точно. Някъде бях чел ... или май гледал на клип, че най-добрата последователност е това:
1. спираш колата
2. държиш спирачката
3. даваш неутрална
4. дърпаш ръчна
5. включваш на парк

_________________
ex - '04 Subaru Legacy B13 H4 2.0 Symmetrical AWD
ex - '02 Audi A4 B6 Avant V6 3.0i Quattro
ex - '06 Audi A6 4F Allroad V6 3.0 TDI Quattro
current - '00 Toyota Land Cruiser Prado J95 V6 3.4

Пон Яну 13, 2020 10:05 pm
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор