Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:13 pm



Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Багажника няма отваряне - b12 2001 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
Дайте ми някаква насока как д отворя багажника. Отвън дръжката се движи свободно, отвътре махнах капачето, мо виждам само белия палец за заключване. Блокира след като го отворих и затворих като колата беше под наклон спряна. С всичкия багаж барабар с кучето вътре ми е труден достъпа да видя как става отварянето.
Пиша от телефона и ми е трудно да изровя сервизното ръководство.
Колата е от подписа.
Благодаря на всички отзовали се.

Пет Фев 24, 2017 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 2:54 pm
Мнения: 96
Местоположение: plovdiv
Автомобил: outback h6 , forester s turbo
Телефон: 0887858135
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
колега премести колата на равно,усукала се е... :)

Пет Фев 24, 2017 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е аз след това на равно се мъчих да го отворя. Какъв е шанса докато беше под наклон спряна-предна лява около 15 сантиметра над другите, да съм затворил и бравата да е зацепила накриво или да съм изкривил нещо? Факт е, че не е сефте да спирам така и не е имало проблем с вратата. Идеята ми е дали има някакъв начин да го отворя отвътре, за да не напъвам пластмасата отвън. Мъча се през тел-а да отварям сервизните ръководства ама нещо не намирам подходящото упътване.

Пет Фев 24, 2017 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така, малко обновяване за моя проблем.
След известни мъки и псуване успях да демонтирам и разглобя бравата на багажника(само с един срязан болт за закрепване :D ). Оказа се счупена оста от електрическата машинка към механичното отключване. Става въпрос за оста на която е палеца за ръчно отваряне през багажника когато се скъса жилото от дръжката. Беше се счупила точно на оребреното рамо ( уж за по-здраво са го правили) от оста към металната част на бравата.
Цялата процедура по ремонта беше:
1. Залепване с "капчица" на двете части
2. Пробиване на два отвора 3мм през рамото на водача към цилиндъра на оста от машинката.
3. Стоманизирана тел за армиране на двете части
4. Заливане с Поксипол
За съжаление не направих снимки на целия процес, само разглобената брава :(
Цялата процедура отне 2 часа заедно с псуването. ROFL


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Вто Фев 28, 2017 2:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 2:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2,5i 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
имам проблем с ключалката на багажника.
Когато заключа колата и багажника не се заключва.
Установих, че ключалката не получава захранване и предполагам, че има изгоряло реле.
Намерих един предпазител, но той е за всички ключалки и беше здрав.
Дали има отделен и за петата врата/багажник?
Някой знае ли кое точно реле е за тази ключалка.
Колата е Аутбек 2,5i 2008 165кс.
Благодаря!

Пон Ное 13, 2017 3:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Скоро го играх и аз ](*,) оказа се прекъснат кабели в гумения десен маншон който влиза във вратата на багажника. Извадих го и има сноп кабели. Дърпах един по един кабелите и се оказаха два прекъснати изолацията на самите кабели беше много твърда :-? . Запоих ги и изолирах с шлаух и готово.

решението взех от тук https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=3697&hilit=%D0%92%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%BD%D0%B5+%D1%81%D0%B5+%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0 :bow:

Пон Ное 13, 2017 4:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 2:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2,5i 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да и аз така си помислих първоначално и ги проверих кабелите, но всички за здрави.

Пон Ное 13, 2017 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
tihomir ns написа:
Да и аз така си помислих първоначално и ги проверих кабелите, но всички за здрави.
Провери с мултицет дали стига напрежение да буксата при релето и дали си сменя поляритета!

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Пон Ное 13, 2017 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен самия механизъм невръщаше в изходно положение и багажника оставяше отключен , след почистване и смазване се оправи . Комбито хвърля доста боклук по задната врата и механизма почва да заяжда .

Пон Ное 13, 2017 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 2:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2,5i 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Има две букси. Едната е за белия капсулован механизъм, който заключва и на нея няма напражение.
Другата букса взлиза в ключалката и предполагам, че е за автоматично отваряне на багажника с третото копче на дистанционното, което също не ми работи?!
На тази букса винаги си има 12V, тоест на едната никога няма, а на другата винаги има каквото и да натискаш на дистанционното.
Може ли да ми кажете с третото копче на дистанционното дали само се отключва багажника или и се отваря.
:)

Пон Ное 13, 2017 10:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
tihomir ns написа:
Има две букси. Едната е за белия капсулован механизъм, който заключва и на нея няма напрежение.

:)


на този белия куплунг трябва да имаш 12V! Вземи една по-дебела отвертка и имитирай заключване като я сложиш в ключалката (отключва се с дръжката на вратата...) Измери напрежението внимателно. Може да липсва маса... .При мен се бяха скъсали два кабела, черен и някакъв многоцветен (не помня какъв беше) . Виж цвета при буксата и проследи цвета при снопа кабели в маншона на вратата ....
виж този линк
https://www.youtube.com/watch?v=DNxoIewWSqI

другия куплунг подава информация и за лампата в багажника...

Третото копче на дистанционното е да отваряш само багажника при заключено с централното!

Пон Ное 13, 2017 11:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 10:33 am
Мнения: 87
Skype: petrasion
Автомобил: Subaru Legacy sedan 2001, 2.5, auto
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Седан е моята. Ръчката за отключване в купето се движи все едно багажника е отворен. Няма щракване няма придърпване. А самият багажник е като залепен. Сядах на него, натисках покрай ключалката, покрай механизма, вибрирах нагоре надолу. Изглежда че заключващия механизъм е прецакан. И преди го правеше този номер но тогава успях с вибрации да "дозаключа" багажника като го натисках силно в долната част, тогава се чу едно щрак и се заключи, че успях да го отключа после с ръчката. Явно когато го затварям вратата не се среща с механизма долу, хлътва някак и се затъква.
Някой ако знае как да го счупя това и да го поправя. Сега няма отваряне :)
Мерси предварително!

Вто Ное 24, 2020 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не го чупи. Най-вероятно скъсано жило, случва се.
Доцев са спецовете по жилата https://mikrondocev.com/ на времето ръчката на предния капак ми остана в ръката. Там да около два часа и 40-ти на лева ми направиха ново жило, смениха ми го и всичко беше ОК forever.
Инче колите имат някое бутонче и вариантче/ръчка някъде за аварийно отваряне отвътре (виж си книжката), ако ти се плонжира и си много на зор. Обаче няма да оправи проблема.

Сря Дек 02, 2020 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 10:33 am
Мнения: 87
Skype: petrasion
Автомобил: Subaru Legacy sedan 2001, 2.5, auto
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мерси за отговора, но не бива ли ако действително е жило проблема тогава ръчката да се движи съвсем свободно. Защото тя сега опъва добре, както винаги открай докрай. Не е да халтави като скъсана. Просто е свободен ход, без щракване.
А относно влизането - това е проблем защото има газово точно зад седалките. Не знам дали ако се свали бронята няма да може да се достъпи механизма отдолу и да се побутне с отверка за да отвори. Ама в този студ не ми се лежи отвън.

Сря Дек 02, 2020 8:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 10:33 am
Мнения: 87
Skype: petrasion
Автомобил: Subaru Legacy sedan 2001, 2.5, auto
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Успях да се оправя. С натискане и псуване багажника се отвори.
Няма проблем с жило, всичко е в механизма.
Ето 2 снимки. Значи когато палеца е горе и затворя багажника - чака ме разбиване. Когато е долу, отваря безпроблемно - там му е стандарната позиция.
Отделно защо се качва горе палеца... защото при затваряне засилвам багажника и той на 10 пъти 1 път ще се забие леко вляво и така ще падне че насрещника от жилото долу (който така и не снимах) ще натисне палчето нагоре. Дано тази информация послужи на някой който се чуди защо не му се отваря багажника.
Прикачени файлове:
1.jpg
Прикачени файлове:
2.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Съб Дек 05, 2020 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 11, 2021 8:10 am
Мнения: 1
Автомобил: Forester 2.0 Automatic
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейге и привет на всички във форума! От няколко дни съм горд собственик на Subaru Forester 2009 2.0i автоматик и съм изключително доволен. Обаче вчера исках да сложа нещо в багажника и не мога да го отворя. При натискане на бутона отвън не се чува никакъв звук да работи машинката. Отключвах и заключвах няколко пъти колата, но пак същото. От вътрешната страна като махна пластмасово то капаче го отварям с белия пластмасов бутон и няма проблем.
Другото, което ми направи впечатление е,че има една метална част която все едно е заключена, но може и така да си е фабрично ще направя снимка после да покажа.
Какъв може да е проблема според вас?

Чет Мар 11, 2021 8:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
search.php

Натискаш линка, попълваш в търсачката "ключалка багажник" и ще намериш две теми за този проблем.
Първо се чете, после си пускат теми, ако няма вече обсъждан проблема.

Чет Мар 11, 2021 9:06 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор