Отговори на тема  [ 17 мнения ] 
 Багажника няма отваряне - b12 2001 
Автор Съобщение

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Здравейте,
Дайте ми някаква насока как д отворя багажника. Отвън дръжката се движи свободно, отвътре махнах капачето, мо виждам само белия палец за заключване. Блокира след като го отворих и затворих като колата беше под наклон спряна. С всичкия багаж барабар с кучето вътре ми е труден достъпа да видя как става отварянето.
Пиша от телефона и ми е трудно да изровя сервизното ръководство.
Колата е от подписа.
Благодаря на всички отзовали се.

Пет Фев 24, 2017 9:24 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пет Юли 25, 2014 2:54 pm
Мнения: 96
Местоположение: plovdiv
Автомобил: outback h6 , forester s turbo
Телефон: 0887858135
Рейтинг: 19
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
колега премести колата на равно,усукала се е... :)

Пет Фев 24, 2017 10:40 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Е аз след това на равно се мъчих да го отворя. Какъв е шанса докато беше под наклон спряна-предна лява около 15 сантиметра над другите, да съм затворил и бравата да е зацепила накриво или да съм изкривил нещо? Факт е, че не е сефте да спирам така и не е имало проблем с вратата. Идеята ми е дали има някакъв начин да го отворя отвътре, за да не напъвам пластмасата отвън. Мъча се през тел-а да отварям сервизните ръководства ама нещо не намирам подходящото упътване.

Пет Фев 24, 2017 10:50 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Окт 14, 2015 7:38 am
Мнения: 96
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2007 2,5 AT
Телефон: 0899190962
Рейтинг: 180
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Така, малко обновяване за моя проблем.
След известни мъки и псуване успях да демонтирам и разглобя бравата на багажника(само с един срязан болт за закрепване :D ). Оказа се счупена оста от електрическата машинка към механичното отключване. Става въпрос за оста на която е палеца за ръчно отваряне през багажника когато се скъса жилото от дръжката. Беше се счупила точно на оребреното рамо ( уж за по-здраво са го правили) от оста към металната част на бравата.
Цялата процедура по ремонта беше:
1. Залепване с "капчица" на двете части
2. Пробиване на два отвора 3мм през рамото на водача към цилиндъра на оста от машинката.
3. Стоманизирана тел за армиране на двете части
4. Заливане с Поксипол
За съжаление не направих снимки на целия процес, само разглобената брава :(
Цялата процедура отне 2 часа заедно с псуването. ROFL


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Вто Фев 28, 2017 2:49 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 2:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2,5i 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейте,
имам проблем с ключалката на багажника.
Когато заключа колата и багажника не се заключва.
Установих, че ключалката не получава захранване и предполагам, че има изгоряло реле.
Намерих един предпазител, но той е за всички ключалки и беше здрав.
Дали има отделен и за петата врата/багажник?
Някой знае ли кое точно реле е за тази ключалка.
Колата е Аутбек 2,5i 2008 165кс.
Благодаря!

Пон Ное 13, 2017 3:01 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
Скоро го играх и аз ](*,) оказа се прекъснат кабели в гумения десен маншон който влиза във вратата на багажника. Извадих го и има сноп кабели. Дърпах един по един кабелите и се оказаха два прекъснати изолацията на самите кабели беше много твърда :-? . Запоих ги и изолирах с шлаух и готово.

решението взех от тук https://www.subaruclubbg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=3697&hilit=%D0%92%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%BD%D0%B0+%D0%B1%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%BD%D0%B5+%D1%81%D0%B5+%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0 :bow:

Пон Ное 13, 2017 4:27 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 2:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2,5i 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Да и аз така си помислих първоначално и ги проверих кабелите, но всички за здрави.

Пон Ное 13, 2017 6:32 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
tihomir ns написа:
Да и аз така си помислих първоначално и ги проверих кабелите, но всички за здрави.
Провери с мултицет дали стига напрежение да буксата при релето и дали си сменя поляритета!

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Пон Ное 13, 2017 6:39 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Вто Яну 01, 2013 3:16 pm
Мнения: 2428
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: STI
Телефон: 0886119703
Рейтинг: 729
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
При мен самия механизъм невръщаше в изходно положение и багажника оставяше отключен , след почистване и смазване се оправи . Комбито хвърля доста боклук по задната врата и механизма почва да заяжда .

Пон Ное 13, 2017 6:42 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Пон Ное 13, 2017 2:56 pm
Мнения: 5
Автомобил: Subaru Outback 2,5i 2008
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Има две букси. Едната е за белия капсулован механизъм, който заключва и на нея няма напражение.
Другата букса взлиза в ключалката и предполагам, че е за автоматично отваряне на багажника с третото копче на дистанционното, което също не ми работи?!
На тази букса винаги си има 12V, тоест на едната никога няма, а на другата винаги има каквото и да натискаш на дистанционното.
Може ли да ми кажете с третото копче на дистанционното дали само се отключва багажника или и се отваря.
:)

Пон Ное 13, 2017 10:51 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Съб Фев 18, 2012 11:00 pm
Мнения: 168
Местоположение: София
Автомобил: Subaru Outback 2.5 AT,VTD/09
Рейтинг: 47
От звездите одобренОт звездите одобрен
Отговори с цитат
tihomir ns написа:
Има две букси. Едната е за белия капсулован механизъм, който заключва и на нея няма напрежение.

:)


на този белия куплунг трябва да имаш 12V! Вземи една по-дебела отвертка и имитирай заключване като я сложиш в ключалката (отключва се с дръжката на вратата...) Измери напрежението внимателно. Може да липсва маса... .При мен се бяха скъсали два кабела, черен и някакъв многоцветен (не помня какъв беше) . Виж цвета при буксата и проследи цвета при снопа кабели в маншона на вратата ....
виж този линк
https://www.youtube.com/watch?v=DNxoIewWSqI

другия куплунг подава информация и за лампата в багажника...

Третото копче на дистанционното е да отваряш само багажника при заключено с централното!

Пон Ное 13, 2017 11:35 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 10:33 am
Мнения: 87
Skype: petrasion
Автомобил: Subaru Legacy sedan 2001, 2.5, auto
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Седан е моята. Ръчката за отключване в купето се движи все едно багажника е отворен. Няма щракване няма придърпване. А самият багажник е като залепен. Сядах на него, натисках покрай ключалката, покрай механизма, вибрирах нагоре надолу. Изглежда че заключващия механизъм е прецакан. И преди го правеше този номер но тогава успях с вибрации да "дозаключа" багажника като го натисках силно в долната част, тогава се чу едно щрак и се заключи, че успях да го отключа после с ръчката. Явно когато го затварям вратата не се среща с механизма долу, хлътва някак и се затъква.
Някой ако знае как да го счупя това и да го поправя. Сега няма отваряне :)
Мерси предварително!

Вто Ное 24, 2020 12:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 24, 2014 3:39 pm
Мнения: 194
Местоположение: София
Автомобил: Legacy 2.5 manual
Рейтинг: 26
Приятел всеки ден
Отговори с цитат
Не го чупи. Най-вероятно скъсано жило, случва се.
Доцев са спецовете по жилата https://mikrondocev.com/ на времето ръчката на предния капак ми остана в ръката. Там да около два часа и 40-ти на лева ми направиха ново жило, смениха ми го и всичко беше ОК forever.
Инче колите имат някое бутонче и вариантче/ръчка някъде за аварийно отваряне отвътре (виж си книжката), ако ти се плонжира и си много на зор. Обаче няма да оправи проблема.

Сря Дек 02, 2020 4:20 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 10:33 am
Мнения: 87
Skype: petrasion
Автомобил: Subaru Legacy sedan 2001, 2.5, auto
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Мерси за отговора, но не бива ли ако действително е жило проблема тогава ръчката да се движи съвсем свободно. Защото тя сега опъва добре, както винаги открай докрай. Не е да халтави като скъсана. Просто е свободен ход, без щракване.
А относно влизането - това е проблем защото има газово точно зад седалките. Не знам дали ако се свали бронята няма да може да се достъпи механизма отдолу и да се побутне с отверка за да отвори. Ама в този студ не ми се лежи отвън.

Сря Дек 02, 2020 8:04 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Сря Мар 06, 2013 10:33 am
Мнения: 87
Skype: petrasion
Автомобил: Subaru Legacy sedan 2001, 2.5, auto
Рейтинг: 31
От звездите одобрен
Отговори с цитат
Успях да се оправя. С натискане и псуване багажника се отвори.
Няма проблем с жило, всичко е в механизма.
Ето 2 снимки. Значи когато палеца е горе и затворя багажника - чака ме разбиване. Когато е долу, отваря безпроблемно - там му е стандарната позиция.
Отделно защо се качва горе палеца... защото при затваряне засилвам багажника и той на 10 пъти 1 път ще се забие леко вляво и така ще падне че насрещника от жилото долу (който така и не снимах) ще натисне палчето нагоре. Дано тази информация послужи на някой който се чуди защо не му се отваря багажника.
Прикачени файлове:
1.jpg
Прикачени файлове:
2.jpg


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
 15

Съб Дек 05, 2020 3:11 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Мар 11, 2021 8:10 am
Мнения: 1
Автомобил: Forester 2.0 Automatic
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Здравейге и привет на всички във форума! От няколко дни съм горд собственик на Subaru Forester 2009 2.0i автоматик и съм изключително доволен. Обаче вчера исках да сложа нещо в багажника и не мога да го отворя. При натискане на бутона отвън не се чува никакъв звук да работи машинката. Отключвах и заключвах няколко пъти колата, но пак същото. От вътрешната страна като махна пластмасово то капаче го отварям с белия пластмасов бутон и няма проблем.
Другото, което ми направи впечатление е,че има една метална част която все едно е заключена, но може и така да си е фабрично ще направя снимка после да покажа.
Какъв може да е проблема според вас?

Чет Мар 11, 2021 8:18 am
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
search.php

Натискаш линка, попълваш в търсачката "ключалка багажник" и ще намериш две теми за този проблем.
Първо се чете, после си пускат теми, ако няма вече обсъждан проблема.

Чет Мар 11, 2021 9:06 am
Върнете се в началото
Профил
Отговори на тема   [ 17 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта



Търсене:
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор