Виж темите без отговор | Виж активните теми Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:14 am



Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
 Съвет за настройка на ГИ 
Автор Съобщение

Регистриран на: Чет Май 09, 2019 7:20 pm
Мнения: 35
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колега krismarg, прикачам две снимки с текущото положение на настройките ми. На линейната графика, предполагам, че трябва да повдигам сините точки, само че не знам кои от тях и с колко трябва да ги повдигна за да придам по-добър старт от място и по-добра динамика като цяло. Таблицата за корекции ми стои празна, аз ли трябва да я попълня или софтуера трябва сам да си я попълни, а от мен да се налагат само евентуална корекция?


Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Съб Мар 13, 2021 12:05 am
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 09, 2019 7:20 pm
Мнения: 35
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Днес разпробих дюзите на 2,5мм. Не съм мерил какъв е бил предният размер. Сега времето на ПХ варира около 2,5мс бензин към 2,9 м.с. газ. В момента колата върви чудесно, след 20 мин градско каране във всички режими дългият трим стана 0.0%. Необходимо ли е да разширя още отвора на дюзите или разликата във времената е в границата на нормалното.

Съб Мар 13, 2021 9:32 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 18, 2007 11:26 pm
Мнения: 5304
Местоположение: София
Рейтинг: 1000
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
Не пипай повече, само провери трима след 2-3 дена

Съб Мар 13, 2021 9:41 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 09, 2019 7:20 pm
Мнения: 35
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Благодаря на всички за помощта. Колата работи отлично!

Вто Мар 16, 2021 7:18 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 09, 2019 7:20 pm
Мнения: 35
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Ще допълня за колегите които ще четат тази тема в бъдеще. Имаше едно неприятно придърпване при потегляне на баир и при висока предавка на ниска скорост. Това го правеше само на газ. Намалих междуелектродното разстояние от 1.1мм на 0,8мм и работата заспа.

Съб Мар 27, 2021 10:36 pm
Върнете се в началото
Профил

Регистриран на: Чет Май 09, 2019 7:20 pm
Мнения: 35
Рейтинг: 0
Нов фен
Отговори с цитат
Колеги, постепенно отново съм на стартова позиция. Голям разход на газ. Ходих при специалист да погледне, каза, че не вижда проблем. Смесен разход минава 14, при същите условия на бензин е между 9 и 10. Налягането на изпарителя не мога да го сваля колкото и да въртя реглажния винт, забило е на 1,45 бар. Направи ми впечатление, че когато закача софта виждам запис с най-високата стойност на времето на бенз и газ инжектори, съответно 10,2 / 20,3 мс. Мисля си, че в някакъв момент от време изпарителя се насира и газовият комп компенсира това с увеличение на времето на впръскване.

Вто Авг 31, 2021 7:16 pm
Върнете се в началото
Профил
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 21, 2007 8:57 pm
Мнения: 2184
Местоположение: Бургас
Автомобил: Outback '09 2.5
Рейтинг: 248
Субару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару ФеноменСубару Феномен
Отговори с цитат
След като си направи картата му спри авто адаптацията.
Аз имах такъв проблем, всичко е ОК докато един ден нещо се скапва и почва да гори много да не върви и да претриса.
Правиш всички настроики, сейфаш му картата и спираш адаптацията в реално време.
Н6 около 11/100 извънградско според крака .
Успех.

_________________
Outback 2001 3.0 H6 - продаден
Outback 2001 2.5 AT VDC - продаден
Subaru Baja МТ - продадена
first Love Leone '84 1.8 АТ
Facebook: Medovo Bee Farm

Вто Сеп 28, 2021 9:04 am
Върнете се в началото
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Информацията от този форум може да се ползва свободно при условие, че посочите източника. Форумът и всички качени файлове се ползват при условията на Криейтив Комънс договор! Криейтив Комънс договор